Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

УКРАЇНСЬКА КОМАНДА, У СКЛАДІ ЯКОЇ ВИПУСКНИК ВНТУ, ПЕРЕМОГЛА НА ВСЕСВІТНЬОМУ КОНКУРСІ NASA

Недоступен ни однин перевод.

 

Випускник ВНТУ Олександр Буткалюк у складі української команди MarsHopper став переможцем наймасштабнішого хакатону NASA – SpaceApps Challenge.


 

Олександр Буткалюк показує, як отримують енергію з сухого льоду


Українська команда студентів та молодих вчених, до якої входять і двоє вінничан – випускник школи-гімназії №23 Вінниці, аспірант Київської політехніки В’ячеслав Осауленко та випускник ВНТУ Олександр Буткалюк, розробила проект літака-«стрибунця» для дослідження полярних шапок Марса.


 

Полюси Марса вивчені відносно погано. У цих зонах, пояснюють учені, відбувається інтенсивне геологічне життя Марса. Полярні шапки називають «великим пилотягом», який засмоктує пил з усієї планети.


«З усієї планети йде доставка в «лабораторію» різних матеріалів. І ми можемо зробити на цьому місці досить багато проб», — пояснює інженер Олександр Буткалюк.


Українські розробники, які називають свій літак «пересувною лабораторією», сподіваються, що апарат дозволить аналізувати атмосферу і вивчати пил з різних районів планети.


Перемогу української команди складно було передбачити: до останнього на сайті конкурсу вони займали лише третє місце і з великим відривом. Однак NASA перевіряло своїми методами аналіз голосів на чистоту, і в української команди виявилися найвищі показники.


 

«Якщо ви зайдете на сайт проекту і перейдете за посиланням на нашу презентацію на YouTube, ви побачите, що кількість переглядів — понад 44 000. Кількість була найбільшою серед всіх проектів з самого початку. У наших конкурентів кількість переглядів була 5000 - 6000 і буквально в останній день зросла до 15 000. А ще NASA в листі написало, що вони аналізували трафік по Facebook — і він у нас був найвищим», — розповів Олександр Буткалюк.


Читайте більше ГОЛОСУЙМО ЗА ПЕРЕМОГУ ОЛЕКСАНДРА БУТКАЛЮКА У ХАКАТОНІ NASA!


Перш ніж перемогти у всесвітньому конкурсі, проект пройшов відбір в локальному українському Хакатоні, перемігши відразу в двох номінаціях. Потім був відібраний серед 128 команд з різних країн і вийшов до п'ятірки фіналістів, де за нього вже голосували користувачі з усього світу.


«Mars Hopper використовує ресурс іншої планети для власних потреб, і взагалі якимось чином наближається до живої істоти», – розповідає інженер Олександр Буткалюк.


Mars Hopper – це прототип безпілотного автоматизованого літака, який живитиметься сухим льодом. Так називають заморожений вуглекислий газ, яким узимку щедро покриті полюси Марса.


Передбачається, що апарат рухатиметься поверхнею Червоної планети затяжними стрибками, кожен з яких триватиме по кілька хвилин. Приземлившись на покриту кригою поверхню, літак зачерпне сухий лід, з якого отримає енергію для наступного стрибка.


Звідси й назва апарата, яка співзвучна з англійським словом grasshopper — коник-стрибунець.


«Якби гіпотетично на Марсі була цивілізація, вони б першою освоїли енергію вуглекислого газу, так само як ми освоїли енергію води», — розповідає інженер Буткалюк.


Оскільки везти на Марс пальне з Землі дорого й неекономно, апарати, які працюють на цій планеті, такі як Curiosity, живляться за рахунок сонячних панелей і технології РІТЕГ – радіоізотопного термоелектричного генератора.


РІТЕГ, яким обладнають Mars Hopper, дозволяє отримувати тепло й електрику з замерзлого вуглекислого газу за рахунок природного розпаду радіоактивних ізотопів.


Ця технологія надійна й може працювати роками без втручання людини. Її мінус у тому, що вона дає слабку потужність і має низьку ефективність. Саме тому літакові буде потрібно так багато сухого льоду для кожного стрибка. Плюс такого підходу в тому, що замерзлого СО2 на полюсах планети – як зірок на марсіанському небі.


Щоб отримати від РІТЕГ максимум віддачі, розробники вирішили зробити ставку не на електричну енергію, а на теплову, якої генератор може віддати значно більше, ніж електрики.


Єдиним гарантованим наслідком перемоги MarsHopper в конкурсі є те, що авторів розробки запросили до Космічного центру ім. Кеннеді в США, де вони зможуть побачити черговий космічний запуск.


 

Зараз українські винахідники готуються до цієї поїздки на мис Канаверал на запуск ракети, який відбудеться 8 вересня. Правда, команда поки не знає, чи зможе поїхати туди всім складом: переліт, харчування та проживання вони повинні фінансувати за свій рахунок, NASA організовує лише саму програму візиту.


НАСА не гарантує, що проект-переможець обов'язково буде втілений в життя.


«Я сподіваюся, ми зацікавили NASA своїм проектом. Якщо це так, то хотілося б, щоб Україна до нього долучилася. Коли ми розробляли проект, то розраховували на це: майже всі технології для його реалізації є в Україні. Було б чудово, якби наша країна зайняла гідне місце серед «космічних» країн», — каже інженер проекту Олександр Буткалюк.


 

Хімік Микола Денисенко (ліворуч) й інженер Олександр Буткалюк входять до команди з семи науковців, яка придумала Mars Hopper


Самі українські вчені планують провести серію експериментів на Землі. Один з них передбачає, що прототип Mars Hopper піднімуть аеростатом на висоту 31 000 м над землею, щоб випробувати, як він літатиме в умовах розрідженого повітря. На цій висоті густина повітря приблизно така ж, як щільність марсіанської атмосфери.


Про свою зацікавленість проектом уже заявило Державне космічне агентство України.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...