Прес-центр ВНТУ 28.09.2016, 12:43

Сьогодні у Вінницькому національному технічному університеті розпочала роботу ІІІ міжнародна науково-практична конференція «Знання. Освіта. Освіченість – 2016»

 

 

Проводиться вона під егідою міністерства освіти і науки України. А організаторами виступили окрім ВНТУ Новий університет Лісабона (Португалія), Люблінська політехніка (Польща), Синергетичне товариство України — Вінницьке відділення.

Розпочав пленарне засідання вітальним словом ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

«Певен, що у цій залі зібралися ентузіасти, які направду тримають освіту. І мають за своє головне завдання підвищити рівень освіченості у нашій державі. Зичу конференції і її учасникам плідної праці, кожному науковцю творчих здобутків і миру».

«У нас немає шансів не отримати творчих здобутків, адже ректор щойно повернувся із відрядження і одразу, навіть не заходячи до свого кабінету, завітав на нашу конференцію», — зауважив член оргкомітету конференції, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук ВНТУ, доктор філософських наук, професор Олег Хома.

До речі, доповідь професора Хоми «Сучасний рівень історико-філософських досліджень і стандарти української історико-філософської освіти» на пленарному засідання сприйнялась з величезною зацікавленістю і викликала жвавий інтерес.

А загалом конференція мала три секції.

Наука в ХХІ ст.: перспективи та загрози. Її тематичні напрями:

- Природничо-наукове, технічне й гуманітарне знання: нові аспекти взаємодії;
- Сучасні небезпеки прогресу науки;
- Актуальні проблеми співвідношення релігійного та наукового знання;
- «Круглий стіл»: «Сума технології: природничо-наукові та гуманітарні технології в конструюванні людського буття» присвячений 95-чю від дня народження Станіслава Лема.

Суспільство знань. Її тематичні напрями:

- Суспільство знань: утопія чи реальність?
- Освіченість і культура;
- Освіченість в світлі концепції постлюдини;
- Синергетичний підхід в освіті.

Сучасна освіта: проблеми та перспективи. Її тематичні напрями:

- Історія освіти в контексті історії України;
- Інновації в сучасному освітньому процесі;
- Сучасний університет: нові виклики;
- Образ успішного випускника сучасного ВУЗу – яким він має бути?
- Етичні і психологічні проблеми ділових відносин та менеджменту;
- «Круглий стіл»: Проблемний статус гуманітарних дисциплін в університеті (в контексті нового Закону про Вищу освіту).

Завідувач кафедри філософії НУ «Львівська політехніка», доктор філософських наук, професор Віктор Петрушенко зазначив, що ця конференція для багатьох є першою у нинішньому навчальному році. Тож, це чудовий старт і можливість обмінятися задумами і підживитись однодумцям творчою енергією.