Прес-центр ВНТУ 04.01.2018, 23:37

 

Діамантовий ювілей відзначив 3 січня Борис Іванович Мокін — доктор технічних наук, професор,  заслужений діяч науки і техніки України,  академік Національної академії педагогічних наук України,  народний депутат Верховної Ради УРСР 12-го скликання та народний депутат Верховної Ради України 1-го скликання, радник Прем’єр-міністра України 2009-2010 рр., член Національної спілки журналістів України, Senior Member інституції IEEE, ректор ВНТУ 1989 – 2010 рр.До знаменної віхової події науково-технічна бібліотека ВНТУ підготувала біобібліографічний покажчик про ювіляра.  http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/19410


 

УЧИТЕЛЮ ТА НАУКОВЦЮ З ПОВАГОЮ


З Борисом Івановичем мене доля звела в 1980 році, коли він вперше зайшов в нашу студентську групу як завідувач кафедри і прийняв залік з ознайомчої практики. За період мого навчання в інституті мені найбільше запам’ятались два викладачі, одним із яких був Борис Іванович. Він демонстрував свою всебічну обізнаність, глибокі знання з дисциплін, які викладав, вміння володіти аудиторією та вміння привити любов до наукової діяльності. І, мабуть тому мене зацікавила наукова діяльність, яку супроводжував та коригував мій вчитель Борис Іванович, під керівництвом якого я захищав і кандидатську, і докторську дисертації.


Не тільки в мене він був науковим керівником, але і в багатьох моїх колег, які захищали дисертації. І кожен раз, коли виникали якісь складнощі при розв’язанні наукових задач, Борис Іванович влучно підказував, як обійти або розв’язати проблему. І зараз Борис Іванович не втрачає наукового темпу і дуже кваліфіковано рецензує наукові роботи як головний редактор журналу, як член спеціалізованих вчених рад і просто як фахівець.


Я особисто завдячую Борису Івановичу за багато речей, яких я біля нього навчився, і в виробничому, і в науковому, і в життєвому аспектах.


Успіхів Вам, шановний Борисе Івановичу, в усіх Ваших справах!


З повагою, ректор ВНТУ, професор
Володимир Грабко