Прес-центр ВНТУ 01.03.2018, 12:20

Четвертокурсник факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Іван Воробйов днями повернувся з Австрії, де брав участь в освітньому курсі від BEST.

Маєте бажання взяти участь у подібних мандрівках? Хлопець розповідає про свою подорож і запрошує на презентацію курсів BEST, що відбудеться 6 березня о 14:00 в аудиторії 222, головний навчальний корпус ВНТУ

«Передмова: BEST (Board of European Students of Technology) – Рада студентів технічних університетів Європи – молодіжна, некомерційна, неполітична, міжнародна організація, що нараховує 33 країни і стрімко зростає. Освітні курси від BEST проводяться щороку у 95 університетах Європи, в яких діють локальні осередки BEST, в тому числі й у ВНТУ.

Для того, щоб вийти за межі свідомості, варто спробувати на кілька днів вийти за межі рідної країни. Тому вже вдруге я вирішив скористатись нагодою і відвідати освітній курс від BEST, на цей раз вийшовши ще й за межі зони комфорту і взявши участь в якості коорганізатора, а не учасника.

На освітньому курсі у місті Грац я перебував з 30 січня по 16 лютого, побачивши по дорозі Краків та Відень.

Про напрямок курсу – трохи згодом, оскільки це окрема особлива тема.

У BEST Vinnytsia раз на рік ми проводимо аналогічний освітній курс, щороку на різні теми. До нас приїжджають студенти з різних країн, з кожним роком якість організації у вінницькому осередку та міра задоволення наших іноземних гостів зростає. Я був у команді коорганізаторів на наших заходах, проте після участі в курсі у Брюсселі восени 2016 року виникло бажання спробувати себе в ролі частини команди організаторів за кордоном, порівнявши тамтешній підхід до курсів та їх якість. Така чудова нагода з’явилась після закінчення зимових канікул: в грудні локальний осередок австрійського містечка Грац оголосив конкурс на коорганізатора, в якому, як ви вже здогадались, я здобув перемогу. Не менш приємною новиною стало те, що моїм напарником стала студентка Львівської політехніки – Ілона Копитинська.

Квитки на руках, валізи зібрані. Дорога до Грацу пролягає через Краків та Відень, а час на пересадки я вирішив використати для того, щоб проникнутись духом цих міст.

У Львові мені пощастило побачитися зі старим вінницьким приятелем Дмитром Головеньком. Він переїхав сюди кілька років тому, оскільки його талант гітариста-віртуоза тут цінується набагато більше, проте наше рідне місто мій товариш не забуває та іноді повертається. Багато хто порівнює Краків зі Львовом, і недарма, адже тут так само безліч гарних історичних пам’яток, нетипових місць та просто приємна атмосфера. Щоправда, рівень життя кардинально відрізняється, 1:0 на користь Кракова.

На центральній площі Кракова

У Відні я провів багато часу, як по дорозі до Грацу, так і повертаючись з освітнього курсу. Столиця музики, батьківщина митців, місто кави, спокою та прогресивності – такою видалась мені австрійська столиця. Гуляючи вуличками, неочікувано було побачити погруддя Івана Франка та українську парафіяльну комуну поблизу нього. У Відні славетний Каменяр захищав дисертацію та співпрацював із місцевою пресою. До речі, традиції віденської кави започаткував українець Юрій Кульчицький, якого дуже шанують австрійці та на його честь встановили пам’ятник і назвали вулицю.

Після цікавих зупинок я нарешті потрапив до пункту призначення, де одразу з автобусу мене зустрів президент локальної групи Грацу та люб’язно привів до офісу. Локальний осередок BEST у Граці функціонує на базі Грацського технічного університету. Тут неймовірні люди – відкриті, щирі та працьовиті, і хоча більшість студентів є вихідцями з інших країн, дух авантюризму та студентського братерства через це нікуди не зник.

Перша половина курсу пройшла у передмісті Грацу, а саме в будинку вчителя в Санкт Радегунді, поблизу Альп. Розваги поєднувались із важкою працею коорганізатора, яка компенсувалася новими знайомствами, іграми, теплим спілкуванням, міжнародним вечором, де учасники курсу представляли звичаї та традиційні страви понад 25 країн (наша «українська делегація» також впоралась із завданням), підйомом на одну з альпійських вершин тощо. Родзинкою став австрійський вечір, який досить якісно та атмосферно влаштували організатори курсу. Уявіть лише купу людей в етнічному австрійському вбранні, які вчать вас, як правильно танцювати віденський вальс, подають традиційні страви, серед яких особливі австрійські вафлі, що перед прийомом потрібно...підпалити!

Український куточок на міжнародному вечорі

Розважаючись, потрібно вміти вчасно зупинитись, тому плавна адаптація відбулась одразу на місці: лекційна частина академічної програми почалася у тому ж альпійському будиночку вчителя. Так ми підійшли до тематики курсу. Вона стосувалась харчових технологій, а саме – процесів бродіння та дистиляції. Може виникнути питання: яким чином технічний університет пов'язаний зі сферою міцних напоїв? Відповідь приємно здивувала: технічний університет Грацу у тестовому режимі почав розробляти апарати для харчової промисловості, а саме – розумні пивоварні та дистилюючі апарати.

Найцікавіше чекало нас у Грацському університеті, хоча після лекцій ми отримали ще один сюрприз. Цією родзинкою стала подорож до однієї з альпійських вершин. Ніколи б не подумав, що підйом може бути легшим за спуск. Проте 4 години таких підйомів, спусків і подолання різних перешкод були недаремними. Краєвиди заворожували, увесь світ немов на долоні, а хмари можна дістати рукою. А коли поруч ще й теплий чай та хороші люди, забуваєш про все на світі.

На альпійській вершині

Друга половина курсу пройшла в технічному університеті Грацу. Особливість академічної частини полягала в наступному: учасників поділили на спеціалістів з хімічної промисловості, програмування та дизайну. Разом потрібно було створити 2 прототипи ринкових продуктів, використовуючи власні навички та вміння працювати у команді. Хоча я не був учасником, але організатори запросили мене провести невелику лекцію з основ програмування, порівнявши мови програмування та обґрунтувавши вибір мов, що найкраще підходять для функціонування подібного роду технічних пристроїв. Приємно відчувати, коли знання, здобуті в університеті, можеш передати європейським студентам.

Лекційний процес

Усім, хто був причетний до курсу, організатори влаштували зустріч у міській раді з її представниками та депутатами, які розповіли про Грац, перспективи розвитку міста та обговорили із нами можливості у сфері освіти. Грац – друге за величиною місто в Австрії, менше за Вінницю, проте воно дійсно вражає: безліч виробництв, якісні прогресивні університети, підтримка ЮНЕСКО. Цей перелік можна продовжувати, проте краще потрапити сюди та побачити все на власні очі. Кожен може знайти тут все, що йому до душі. Якщо ви втомились від гамірних мегаполісів та вам імпонує австрійський менталітет, це місто просто ідеально підходить, щоб, як мінімум, провести тут невеличкий вікенд.

У міській раді Грацу

Понад тиждень провівши разом на лекціях, у подорожах, на вечірках та на лабораторних, усі учасники та організатори курсу встигли тісно потоваришувати, а в останній день взагалі не розлучалися ні на хвилину.

Офіційне закриття курсу

Впродовж усіх цих днів я здобув неоціненний досвід коорганізатора, і попри відсутність нормального сну з впевненістю скажу: це того варте. У абсолютно різних ситуаціях важливою якістю є вміння вчасно і правильно реагувати на них. Якщо вам не вистачає такої навички чи хочеться її відточити, раджу спробувати себе у цій сфері.

Хтось не погодиться, але я вважаю, що студентське життя повинно бути різноманітним. BEST дав мені чудову нагоду урізноманітнити буденність, поєднавши навчання з дозвіллям, відкривши новий погляд на звичні речі, розширивши фізичні та психологічні рамки. Раджу усім, хто хоче пережити подібне чи щось краще, не боятися показати себе та спробувати взяти участь у одному з курсів від BEST.

До речі, вже можна ознайомитись зі списком літніх курсів та надіслати свій мотиваційний лист за посиланням:  https://best.eu.org/courses/list.jsp

Набагато більше інформації ви зможете отримати на презентації курсів від нашого локального осередку BEST, що відбудеться 6 березня о 14:00 у 222 ГУК. До зустрічі! :)»