Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
  • Фонтан

    Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

  • Арка

    Арка - прикраса другого корпусу університету

  • Культура

    Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

  • Cisco

    У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

  • Спорт

    Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

  • Фонтан

    Найкраще місце де студенти...
  • Арка

    Арка - прикраса другого корпусу...
  • Культура

    Високий рівень культури наших студентів...
  • Cisco

    У нашому університеті знаходяться Cisco...
  • Спорт

    Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

Цього року вперше півфінал першості світу АСМ з програмування по південно-східному європейському регіону було організовано на двох майданчиках. Олімпіада проходила одночасно, 14 і 15 жовтня, з одним й тим самим набором задач, у двох місцях:

• Бухарестський політехнічний університет, Румунія
• Вінницький національний технічний університет, Україні

У змаганнях у складі 77 команд взяли участь кращі студенти з 49 університетів 7 країн південно-східної Європи (Болгарія, Македонія, Молдова, Сербія, Румунія, Туреччина та Україна):

Бухарестський майданчик

Вінницький майданчик

Країни

Команди

Командиы

Болгарія

3

1

Македонія

3

0

Румунія

18

0

Україна

4

32

Сербія

6

0

Туреччина

4

4

Молдова

1

1

Всього команд:

39

38

На жаль, три команди (Американський університет Болгарії, Босфорський університет и Яський технічний университет) не змогли взяти участь в олімпіаді.

Цього році на Бухаретському майданчику під час проведення олімпіади була присутня професор Божена Маннова, директор Європейської олімпіади.

Суддівська команда запропонувала 10 задач, які належало вирішити протягом 5 годин.

Перше місце, з 7 розв’язаними задачами та 354 штрафними балами посіла команда:

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Назва команди: iddqd

  • Ігор Бічурін
  • Дмитро Джулгаков
  • Владислав Лисичкін
    Леонід Любчік - тренер

Друге місце розідлили дві команди:

з 6 розв’язаними задачами та 770 штрафними балами:

Бухарестський університет

Назва команди: Unibuc Orion

  • Пауль Балтеску
    Андрій Григор
    ян
    Марина Хортеску
    Думітран Адріан Маріус - тренер

з 6 розв’язаними задачами та 819 штрафними балами:

Таврійський національний університет ім. В.I. Вернадського

Назва команди: Akai

  • Олександр Мангильов
    Олександр Міланін
    Олександр Вінц
    Олександр Козлов - тренер

Мовами програмування у півфіналі були Java and C/C++, з доступними інтегрованими середовищами розробки Visual C++ Express, Java Creator LE та Eclipse.

Трохи статистики:

Колькість команд

Кількість     розвязаних   задач

1

7

3

6

3

5

7

4

15

3

19

2

17

1

12

0

Задача

Кількість команд, які розв’язали задачу

A

5

B

33

C

45

D

61

E

6

F

0

G

14

H

0

I

0

J

4

Комплект задач був оцінений експертами як достатньо складний відповідно до рівня олімпіади.
Клієнтські комп'ютери IBM-PC, з подібною конфігурацією для двох майданчиків, були зв’язані мережею під управлінням Windows XP.

Архітектура системи також включала два сервери, по одному на кожному майданчику, з аналогічною конфігурацією і більшою продуктивністю, ніж клієнтські комп'ютери.

Незважаючи на всі зусилля прикладені технічними групами на обох майданчиках, через технічні проблем (перевантаження сервера) кілька задач з Вінницького майданчику не були завантажені на головний сервер протягом останніх 30 хвилин олімпіади.

Обчислення і оцінка результатів були виконані спеціальним програмним забезпеченням on Personal Computer Programming Contest (PC2), розробленому на факультеті комп'ютерних наук державного університету Сакраменто, штат Каліфорнія. Оскільки спочатку обрана версія PC2 (9.1.6) не дозволяла серверу перевіряти вихідні файли розміром більше 512 Кбайт, вона виявилася непридатною для перевірки деяких конкурсних задач. Тому було вирішено повернутися до версії 8.7 PC2 щоб забезпечити можливість перевірки всіх задач вибраних міжнародним журі.

Після конкурсу було подано апеляції щодо того, що більшість представлених на перевірку задач з Вінницького майданчику в останні 30 хвилин не були завантажені на сервер. Згідно рішенню Апеляційного комітету, положення команд у фінальній таблиці визначалось як краща з позицій які вона посідала по закінченню олімпіади та за 30 хвилин доїї закінчення.

77 команд – учасниць складались більш ніж з 300 студентів, тренерів, резервних учасників та гостей. Більше 20 співробітників та 50 добровольців внесли свій вклад в організацію та проведення конкурсу.

Перші три команди отримали призи від IBM Румунії.

Крім того, члени журі та представники оргкомітету олімпіади отримали подарунки від компанії IBM.

Розклад олімпіадина українському майданчику:

 

Середа, 12 жовтня

 

07:00 - 13:00

08.00 – 12.00

13:00 - 14:00

14:30 - 15:30

Прибуття та реєстрація команд

Сніданок

Урочисте відкриття Всеукраїнської олімпіади

Обід

 

15:30 - 18:30

19:00 - 22:00

Презентація спонсорів

Урочиста вечеря

 

Четвер, 13 жовтня

 

08:00 - 08:30

08:30 - 19:30

09:00 - 15:00

20:00 - 20:30

20:30 - 21:30

Сніданок

Екскурсія до природного парку „Софієвка”

Екскурсія на ставку Гітлера та змагання з пейнтболу

Вечеря

Шоу цифрового лазерного фонтану

 

Пятниця, 14 жовтня

 

08:00 - 09:00

09:00 - 12:30

13:00 - 13:45

 

14:00 - 14:30

15:00 - 16:00

16:00 - 18:00

18:00 - 18:30

18:30 - 19:30

19:30 - 22:30

Сніданок

Екскурсійна програма:

- Трамвайна екскурсія по місту

- Екскурсія до музею військово-повітряних сил України

Урочисте відкриття світового півфіналу спільна сесія української та румунської площадок

Брифінг з керівниками команд, студентами та волонтерамипаралельна сесія Вінниця – Бухарест,

Інструкція до пробного туру

ПРОБНИЙ ТУР спільна сесія через Інтернет

Вечеря

Семінар Фейсбук

Перегляд кінофільму

 

Субота, 15 жовтня

08:00 - 09:00

09:15 - 09:30

10:00 - 15:00

15:30 – 16:45

16:45 - 17:30

18:00 - 19:00

19:00 - 21:30

Сніданок

Брифінг з тренерами

ОЛІМПІАДА – спільна сесія через Інтернет

Розбір задач

Церемонія нагородження – закриття олімпіади

Фуршет

Від’їзд команд

Співорганізаторами олімпіади виступили компанія ТОВ „Арт-Мастер” та Всеукраїнський благодійний фонд „Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій”.

Бюджет олімпіади формувався з внесків IBM, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, локальних спонсорів.

Фінасову підтримку проведення олімпіади на українському майданчику надалі компанії: Facebook, Frog, EPAM, SysIQ, Yandex, Microsoft Ukraine, S&T Ukraine, Global Logic, CDM, ISD, Datagroup, Infopilse, Terrasoft.

Участь в олімпіаді не передбачала оргвнесків.

Безкоштовними були й вечірка знайомств, харчування в університетській їдальні та заключний фуршет, також як всі екскурсії та змагання з пейнтболу.

При реєстрації кожен учасник отримав папку з бейджем, сертіфікатом учасника, ручкою з логотипом півфіналу, футболкою, правилами олімпіади, керівництвом роботи з PC2 і програмою олімпіади.

Учасники світового півфіналу автоматично стали й учасниками відкритого фіналу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування і отримали значок з її логотипом.

Під час церемонії нагородження, крім призерів світового півфіналу, призами та сертифікатами було відмічено також і переможців та призерів відкритого фіналу Всеукраїнської оліміпади. Пам’ятні призи та подарунки також отримали всі студенти іноземних команд, взявших участь в змаганнях світового півфіналу на українському майданчику.

До початку олімпіади у Вінницькій меріїї було організовано прес-конференцію. Під час проведення олімпіади регулярно публиковалися прес-релізи. Міські та республіканскі газети опублікували повідомлення та презентації подій олімпіади. Вінницькі телестудії показали кілька роліків присвячених олімпіаді.

Вперше для участі в організації олімпіади до Вінниці прибула команда студентів-волонтерів іншого університету – Київського національного університету культури і мистецтв, яка взяла на себе задачі підготовки нарисів, фото- та кіно- репортажів про хід олімпіади.

Членами організаційного комітету світового півфіналу були:

  • Микола Цапуш, директор південно-східного Європейського півфіналу першості світу АСМ з програмування
  • Божена Маннова, директор європейського субрегіону першості світу АСМ з програмування
  • Катерина Андронеску, ректор Бухарестського політехнічного університету
  • Володимир Грабко, ректор Вінницького національного технічного університету
  • Володимир Месюра, директор Вінницького майданчику південно-східного Європейського півфіналу першості світу АСМ з програмування
  • Богдан Богачі, генеральний менеджер IBM Romania
  • Лоріна Негряну, голова міжнародного журі

До скаду міжнародного журі увійшли:

Члени журі на Бухарестському майданчику:

Лоріна Негреану

Румунія

Голова журі

Крістіан Гюмаль

Румунія

Член журі

Раду Негулеску

Румунія

Член журі

Вірджіл Паланчук

Румунія

Член журі

Костін Райчу

Румунія

Член журі

Михайло Медвєдєв

Україна

Член журі

Марат Хазін

Україна

Член журі

Члени журі на Вінницькому майданчику:

Шаміль Яагієв

Україна

Член журі

Запрошені до складу журі:

Данило Нейтер

Україна

Член журі

Валентин Мельник

Україна

Член журі

Светлін Наков

Болгарія

Член журі

Цветан Богданов

Болгарія

Член журі

Ахмет Сакан

Туреччина

Член журі

Сертан Джирджин

Туреччина

Член журі

Ми маємо за честь висловити нашу подяку ACM і корпорації IBM, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, Вінницькому національному технічному університету, Вінницькій обласній державній адміністрації, Вінніцькій міській раді, ТОВ „Арт-Мастер”, Всеукраїнському благодійному фонду „Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій”, а також локальним спонсорам: Facebook, Frog, EPAM, SysIQ, Yandex, Microsoft Ukraine, S&T Ukraine, Global Logic, CDM, ISD, Datagroup, Infopilse, Terrasoft, та партнерам олмпіади: ITC, Моя Винница, Ассоциация ІТ Украина, SoftUkraine, MicrosoftUserGroup Вінниця, AinstainerGroup за їх щедру та щиру підтримку півфіналу першості світу АСМ по південно-східній Європі.

Ми також дякуємо пані Наталії Журавлевій та Катерині Михайлик з Міністерства науки і освіти, молоді та спорту України, Сергію Пачеву та Ірині Утріско, а також Олені Биковій, Олені Коваленко та Ользі Півнюк з ТОВ „Арт-Мастер” за їх постійну підтримку в розвитку олімпіади.

Ми хочемо подякувати команді організаторів олімпіади: Ігорю Арсенюку - керівнику групи технічного забезпечення (ВНТУ), Віталію Бондаренко - голові журі українського сайту  (Київський національний університет ім. Т. Шевченка), Сергію Петрову - керівнику групи програмного забезпечення (Сумський державний університет), Володимиру Майданюку – відповідальному за реєстрацію, Аллі Денисюк – відповідальній за харчування, Вікторії Войтко – відповідальній за роботу з волонтерами (усі ВНТУ).

І наприкінці, але не в останню чергу, ми хотіли б подякувати всіх добровольців, які допомогли у підготовці та проведенні олімпіади.

Без допомоги всіх цих людей і організацій, проведення олімпіади було б неможливим

Ми хочемо висловити особливу подяку Білу та Марші Поучер, а також Джеймсу Комеру за допомогу в підготовці та підбиття підсумків олімпіади, професору Божені Манновій, директору Європейського субрегіону першості світу з програмування АСМ, яка особисто була присутня на олімпіаді цього року, та Деббі Кілбрайду.

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...