Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

НАУКА ВИЖИВАТИ

У Вінницькому національному технічному університеті завершив роботу ІІІ Всеукраїнський з’їзд екологів з міжнародною участю. На екофорум приїхали 250 науковців з 8-ми країн — Канади, Австрії, Польщі, Росії, Білорусі...

Окрім трафаретних побажань щастя-здоров’я уже доречно зичити чистої води і свіжого повітря. Світ справді занадто малий, аби задовольнити людську ненаситність, — це зауважив Махатма Ганді ще на початку минулого століття. Людству внезабарі загрожує загибель, якщо воно терміново не перегляне свого ставлення до природи. Нині ж лідером серед наук стає екологія, яка перетворилась в науку про виживання людства.

— Збереження довкілля — це збереження цивілізації на Землі. Вітаючи учасників екологічного форуму, наголосив ректор нашого університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко. — Ми намагаємось готувати майбутніх інженерів так, аби вони пріоритетним у своїй діяльності мали проблему збереження довкілля.

Найбільш проблемними об’єктами сьогодні на Вінниччині є полігон твердих побутових відходів у селі Стадниця, золовідвал Ладижинської теплоелектростанції, який займає 186 гектарів землі  в селі Зарічне Тульчинського району, відвали фосфогіпсу колишнього об’єднання «Хімпром», могильники отрутохімікатів біля села Джурин Шаргородського району. Про ці екологічні болі регіону розповідав перший заступник голови Вінницької облради Ігор Кревський. До речі, Ігор Миколайович випускник нашого вишу.

— У штаті нашої екоінспекції працює чимало випускників Вінницького технічного університету, — говорить начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий. — До нас приходять молоді висококваліфіковані фахівці, і потрібен дуже невеликий період адаптації, аби вони вповні виконували свої посадові обов’язки.

Перший заступник начальника Української служби порятунку у Вінницькій області, генерал-майор Леонід Вівсик повідомив, що в УСП створено філію кафедри екології і екологічної безпеки Вінницького техуніверситету. Її завідувач доктор технічних наук, професор Василь Петрук є експертом ЄС з організації інтегрованого управління поводження з відходами.

— Наші студенти-екологи і науковці плідно співпрацюватимуть з УСП. — Запевнив Василь Григорович. — Щодо з’їзду, то до початку його роботи ми видрукували двотомний збірник, куди увійшли майже три сотні наукових статей. А заключну резолюцію нашого екофоруму розішлемо в державні інституції, аби відреагували на пропозиції, ідеї і застереження, висловлені його учасниками. Ми добилися, що вже наступного року в школі читатиметься обов’язковий предмет «екологія». Є чимало досягнень, але завдань попереду ще більше.

Форумчани віншували сподвижника української освіти і науки, за чиїми книгами вчаться студенти-екологи усієї України — Миколу Клименка, доктора сільськогосподарських наук. Він заснував одну з перших кафедр екології в Україні.

Едуард Звенигородський приїхав до Вінниці з Канади.

— Викладаю в Університеті Торонто біомедичні предмети і дисципліни, пов’язані з екологією. Мета мого приїзду — ознайомити з канадським досвідом у сфері екології. Україна має цікавість до канадських екологічних проектів, котрі стосуються підвищення якості питної води, спеціальних пристроїв для очищення питної води. Зацікавив і досвід щодо зеленого фермерства. У нас є компанії, які займаються реалізацією продукції зелених фермерів, котра чиста від генетично модифікованих речовин і пестицидів. Вартий уваги досвід водоростевих добавок до харчових виробів, зокрема до хліба. Україна має унікальний інтелектуальний потенціал, досвідчені кадри. Україна має цікаві ідеї і проекти. Я вважаю, що недостатньо організації і впровадження цих ідей, себто екологічного менеджменту на адміністративному рівні. А також правові проблеми мають бути вирішені.

Олександр Бондар, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НААНУ, ректор державної екологічної академії післядипломної освіти та управління міністерства екології та природних ресурсів України вважає, що для України є нагальною проблема сертифікації усіх природних ресурсів, насамперед землі. А також і полігонів відходів.

— Нині маємо повне розорення і винищення водоохоронних зон, лісосмуг і руйнування родючості ґрунтів. Тому наголошую: перед тим, як продавати землю обов’язково повинен бути затверджений екологічний сертифікат, де є чіткі її параметри. Інакше залишимось без свого основного природного ресурсу — чорнозему. Якщо взяти весь природний ресурс України за сто відсотків, то не надра головне наше багатство. 67% — це родючість наших ґрунтів.

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...