Прес-центр ВНТУ 16.01.2019, 11:15

 

Зі славним ювілеєм – 70-річчям
щиро вітаємо
Юрія Анатолійовича БУРЄННІКОВА –
заслуженого працівника освіти України,
кавалера ордена «За заслуги» ІІІ ступеня,
дійсного члена Транспортної академії наук України,
кандидата технічних наук, професора,
декана факультету машинобудування та транспорту
Вінницького національного технічного університету


Мудрий Златоуст зауважив: одна з найголовніших людських справ – виховання дітей. Тож, найзначущіший підсумок професора Бурєннікова до віхового дня народження — донька Наталя, завідувач кафедри ВНМУ, доктор медичних наук, професор, та син Юрій, кандидат економічних наук, доцент ВНТУ.

І дружина Наталя Бурєннікова — завідувач кафедри ВНАУ, доктор економічних наук, професор.

Професор Бурєнніков з дружиною

Юрій Анатолійович скромно запевняє, що ніколи особливо вихованням дітей і не займався.

«Ми з дітьми завжди були просто друзями, завжди розуміли одне одного. Разом навчались, працювали, відпочивали. Вони бачили, що треба працювати і тому звикли працювати. Вважаю, головне виховання – працею і особистим прикладом».

До речі, Юрій Юрійович за професією не лише економіст, а й як батько – інженер-механік. Фах «менеджмент в машинобудуванні» освоював стаціонарно у нашому університеті, а заочно взявся здобувати ще й спеціальність «технологія машинобудування». Крім того він ще і магістр з автомобільного транспорту.

У Юрія Анатолійовича батько військовий. Чому ж він для себе обрав фах абсолютно далекий?

«Я прагнув поступити у військове училище, але не пройшов відбір за станом здоров’я. Але як син офіцера, у душі маю військову виправку – люблю порядок, точність, чіткість. Чому саме інженерна спеціальність? Це воля долі. Став студентом Вінницького філіалу Київського політехнічного інституту».

Заслужений працівник освіти України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, професор Юрій Анатолійович Бурєнніков

У житті випадковостей не буває. Коли майбутній декан нинішнього факультету машинобудування і транспорту, будучи третьокурсником, освоював тонкощі «технології машинобудування, металорізальних верстатів та інструментів», йому запропонували займатися наукою. Запропонував сам професор Ігор Немировський – засновник потужної школи гідроприводу, завідувач кафедри технології машинобудування. А потому, впевнившись, що його вихованець має непогані результати досліджень в галузі гідропривода і гідроавтоматики верстатів, запропонував залишитися інженером на кафедрі.

«Згодом я став асистентом, навчався у заочній аспірантурі в КПІ, захистив дисертацію. Але істинним моїм керівником був Ігор Абрамович».

Нині професор Бурєнніков разом із завідувачем кафедри автомобілів та транспортного менеджменту нашого університету, доктором технічних наук, професором Віктором Біліченком є науковим керівником перспективного наукового напрямку з оптимізації пасажирських перевезень. Як член транспортної Ради міськвиконкому, бере активну участь в організації руху пасажирського транспорту у Вінниці, за що нагороджений Почесними грамотами міського голови і обласної державної адміністрації.

«Кафедра автомобілів і транспортного менеджменту розробила концепцію розвитку автомобільного пасажирського транспорту Вінниці. І вона нині активно впроваджується. Після наукових розвідок, які склали чотири масивних томи, ми розробили пасажирські маршрути і всі необхідні розрахунки на перспективу: на 3-5-10 років. Місто закуповує великі автобуси на основні маршрути, аби поступово зменшувати кількість мікроавтобусів. Вони доречніші там, де невеликий пасажиропотік. Усе нами розроблено і по маршрутах, і по роках, і по рухомому складу».

Активно до наукових досліджень на факультеті МТ його декан залучає студентів. Основний об’єм досліджень: відповідні заміри на транспорті, відстеження пасажиропотоку по годинах – усе це робили головним чином студенти, магістранти, аспіранти. На факультеті МТ студенти не лише засвоюють теоретичні знання, а й займаються цілком конкретною справою, яка дає реальний практичний вихід.

Студенти факультету машинобудування і транспорту вітають свого декана з ювілеєм

Ще один науковий напрям, в якому працює професор Бурєнніков – це дослідження щодо моделювання та синтезу гідросистем. Тут працює в тандемі із завідувачем кафедри технології та автоматизації машинобудування ВНТУ, доктором технічних наук, професором Леонідом Козловим. До цієї роботи теж залучає студентів. Дослідження проводяться на базі лабораторії «Борексгідравліка», науковим керівником якої є Юрій Анатолійович.

У 1986-му Юрія Анатолійовича обрали головою профкому університету. А через три роки він уже перший проректор. Згодом професор Бурєнніков — проректор з навчальної роботи.

А ще — багато разів декан. В університеті не було і немає більш «численнішого» декана.

«Найперше, ще за часів мого проректорства, ректор призначив мене на громадських засадах деканом факультету фундаментальної та загальноінженерної підготовки. Туди увійшли кафедри: математики, фізики, нарисної геометрії, хімії, охорони праці, фізвиховання. Згодом на базі цього факультету створили факультет менеджменту.

У 1996-му Юрій Анатолійович став деканом факультету магістерської підготовки.

Потому деканом ФТТ – факультету транспорту і триботехніки.

Коли ж об’єднали факультет машинобудування і ФТТ – став деканом ФТТМБ. А згодом цей факультет транспорту, триботехніки і машинобудування перетворився в Інститут машинобудування і транспорту, потому — у факультет. Професор Бурєнніков нині його незмінний декан, член Вченої ради і ректорату ВНТУ з 1986 року.

Професор Бурєнніков зініціював створення у нашому університеті Центру інженерії металів, Центру мехатроніки, Центру діагностики автомобілів. Завдяки його ентузіазму налагоджено співробітництво з німецькою компанією «ФЕСТО», з кількома університетами Румунії.

Вихованцям факультету МТ надзвичайно подобається, коли на факультетських вечорах їхній декан бере до рук гітару. Найчастіше звучать пісні шестидесятників: Б.Окуджави, Ю.Візбора, В.Висоцького... У пору свого студентства Юрій Анатолійович сам писав пісні. Тепер вони допомагають порозумітися з юнню.

That's very extremely awesome!!!

До речі, саме завдяки ентузіазму декана відродився студентський клуб факультету МТ «Зодіак».

«Разом з активними студентами – усі однією командою прагнемо розвинути у студентів бажання самим створювати для себе і свята, і дозвілля за принципом – «якщо не ми, то хто?» І нині студенти багато чого роблять уже самі, старшокурсники навчають молодших, залучаючи їх і до КВН, і до інших заходів.

Юрій Анатолійович нагороджений Почесним нагрудним знаком Начальника Генштабу — Головнокомандувача ЗСУ «За заслуги перед Збройними силами України», відзнакою МВС України «За співпрацю з підрозділами Державтоінспекції», багатьма іншими нагородами і відзнаками міністерств і громадських організацій України.

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня, яким відзначено професора Юрія Бурєннікова

Як проректор ВНТУ, член громадських інститутів при МОН України плідно працював над теорією та практикою впровадження ступеневої освіти у вищих навчальних закладах, нових технологій навчання.

Делегат Першого з'їзду педагогічних працівників України.

Вагомим є внесок Ю.А. Бурєннікова у розвиток нових навчальних технологій підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів та перепідготовки інженерно­технічних працівників.

Під його керівництвом разом із професором Леонідом Козловим створений не лише міжнародний центр «ВНТУ­ФЕСТО» перепідготовки працівників машинобудівної та транспортної галузей, де впроваджено сучасні німецькі навчальні технології, а також навчально­науковий центр нових технологій в інженерії матеріалів на базі КНВО «ФОРТ» МВС України.

Його науковий напрям — моделювання та синтез гідравлічних систем технологічних машин та мобільної техніки. Професор Бурєнніков — керівник 20 науково­дослідних робіт на замовлення вітчизняних установ та підприємств.

Є автором понад 200 наукових публікацій,

Роботи, які захищені авторськими свідоцтвами, відзначені на міжнародних виставках винаходів у м. Будапешт (Угорщина, — срібна медаль), м. Ясси (Румунія, — золоті медалі).

Ю.А. Бурєнніков — почесний професор Ясського технічного університету, член редколегій низки вітчизняних та зарубіжних наукових журналів, співголова міжнародного Конгресу з машинознавства та інженерії матеріалів.

Вже багато років Ю.А. Бурєнніков є членом транспортної комісії при міському голові Вінниці. Добре відомі його зусилля у реформі системи міського пасажирського транспорту.

За ініціативи професора Бурєннікова студенти факультету машинобудування і транспорту ВНТУ мають свою форму

Під його науковим керівництвом розроблена Концепція розвитку автомобільного пасажирського транспорту у нашому обласному центрі, впровадження якої у 2011­2015 рр. при безпосередній його участі, дозволило оптимізувати маршрутну автобусну мережу, кількість і місткість автомобільних транспортних засобів, підвищити ефективність муніципального електро­ та автомобільного пасажирського транспорту, безпеку їх руху.

За його ініціативою у Вінниці впроваджено формений одяг для водіїв усіх видів муніципального та приватного маршрутного пасажирського транспорту, низку інших пропозицій; започатковано молодіжний рух під девізом: «За високий рівень культури поведінки пасажирів у транспорті» із студентами-автомобілістами ВНТУ.

Визнання Вінниці уже три роки поспіль найкомфортнішим містом України та отримання нею Почесного прапора Ради Європи є заслугою зокрема і професора Бурєннікова.

Юрій Анатолійович — член Президії Вінницької міської Ради ветеранів.

Серед ветеранів м. Вінниці Ю.А. Бурєнніков відомий як активний громадський діяч, з приходом якого у Раду ветеранів у 2010 році значно активізувалась співпраця з молоддю Вінниці у патріотичному вихованні і її ставленні до ветеранів.

Наприклад, з його ініціативи запропоновано у школах міста методику виховання ввічливої поведінки школярів у пасажирському транспорті, навчання правилам поведінки на вулицях міста тощо.

Ю.А. Бурєнніков систематизував списки пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок, розташованих на території нашого міста і присвячених подвигам наших співвітчизників при визволенні м. Вінниці, інших міст України у Другій Світовій Війні.

Використовуючи свої фотографії, а також фотографії інших вінничан, він створив альбом усіх вищевказаних пам’яток, які є у Вінниці.

Добре відома волонтерська діяльність Ю.А. Бурєннікова. З 2015 року за його ініціативою на базі Вінницького національного технічного університету створено міжнародний центр «Україна-Норвегія», в якому здійснюється соціальна адаптація воїнів, які демобілізовані з армії, і членів їх сімей. Цей центр є одним із кращих в Україні, про що сказав посол Норвегії в Україні пан Хорпестад при відвідуванні Центру торік у червні.

Читайте більше  ПОСОЛ НОРВЕГІЇ В УКРАЇНІ СЬОГОДНІ У ВНТУ ВІДКРИВ УКРАЇНО-НОРВЕЗЬКИЙ ЦЕНТР

«Нехай же ювілей наповнить Вас наснагою на подальшу багаторічну самовіддану працю, доля буде щедрою і прихильною, несе Вам многії літа у здоров'ї, у здійсненні всіх планів, задумів і сподівань!» – Радо приєднуємося до цих побажань колег Юрія Анатолійовича.

«У душі я мандрівник!» (З пітоном Тіккі Юрій Анатолійович подружився в Західній Бенгалії (Індія )