Прес-центр ВНТУ 28.01.2019, 13:01

Учора, в неділю 27 січня, у Вінницькому національному технічному університеті кожен охочий міг навчитися кваліфіковано створювати статті в українській Вікіпедії

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

Інформаційний портал «Вінниця  Ok»

 

Тренінг відбувся у науково-технічній бібліотеці вишу в рамках Вікімарафону-2019, що приурочений до 15-річчя української Вікіпедії.

Торік бібліотекарі НТБ ВНТУ взяли активну участь у подібній вікіакції. Потому впродовж року активно зреалізовували набуті віківміння, створюючи статті-сторінки науковців вишу в цьому мегапопулярному інтернет ресурсі.

Зацінивши якість зробленого, науково-технічну бібліотеку університету фахівці громадської організації «Вікімедіа Україна» цьогоріч запросили стати співорганізатором вікімарафону у Вінниці.

«Бібліотекарі ВНТУ уже вдруге беруть участь в подібному заході, створюючи статті-сторінки науковців ВНТУ у Вікіпедії з посиланням на праці автора у відкритому доступі. Такі сторінки дають багато зовнішніх посилань, чим піднімають рейтинг як автора-науковця, так і університету загалом», — акцентували представники «Вікімедіа Україна».

Один з тренерів, киянин Віктор Семенюк чому сам пише Вікіпедію, пояснює просто — для того щоб українці мали можливість більше дізнатися про світ, а світ про Україну.

Нині учасники, які створили статті у Вікіпедії під час вікімарафону, отримали приємні сувеніри від «Вікімедіа Україна».

Альона Казімова, представник «Вікімедіа Україна»:

«Дякуємо адміністрації ВНТУ та науково-технічній бібліотеці ВНТУ за сприяння та активну участь у Вікімарафон 2019 | Вінниця»

Вікімарафон — це щорічна всеукраїнська акція з написання статей до Вікіпедії з нагоди її дня народження. По всій Україні відбуваються вікізустрічі, метою яких є залучити якнайбільше учасників для написання статей до Вікіпедії.

Цього року Вікімарафон-2019 триває з 26 по 30 січня в україномовному розділі Вікіпедії.

Детальнішу інформацію можна знайти тут на сторінці Вікімарафону.