Прес-центр ВНТУ 20.03.2019, 15:25

Якраз через 10 днів після глобального фіналу попереднього сезону АСМ-ІСРС, що відбудеться у м. Порту (Португалія). Переможці вийдуть у 2-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, що у статусі 1/8 першості світу, і зустрінуться на півфіналі у ВНТУ цьогоріч восени

Більше подієвих новин на сторінці ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ у ФЕЙСБУЦІ

У 2019 р. сезон студентської першості світу з програмування розпочнеться з національної відбіркової Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, перший етап якої по Вінницькій області відбудеться 13 квітня у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ) та Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського (ВДПУ) через 10 днів після світового фіналу попереднього сезону, що відбудеться у м. Порту (Португалія).

Першість світу з програмування АСМ-ІСРС (International Collegiate Programming Contest: http://cm.baylor.edu ) називають битвою мозків (Battle of the Brains: http://battleofthebrains.podbean.com/ ) . Вона проводиться з 1977 р. і є наймасовішою і найпрестижнішою всесвітньою студентською олімпіадою. У 2018 році лише у півфіналах 41-ої першості світу АСМ-ІСРС взяли участь більше 55000 студентів із близько 3100 університетів зі 111 країн світу.

АСМ-ІСРС вимагає від студентів не лише високопрофесійних навичок програмування (кодування), а й володіння мистецтвом складання у стисли терміни та у стресових умовах змагань надзвичайно складних оптимізаційних алгоритмів, для чого потрібні неабиякі знання математики. Команді з 3-х студентів надається лише один комп’ютер, що вимагає узгодженої командної роботи, без навичок якої сучасний програміст практично не має ні якої цінності, у зв’язку з великими масштабами сучасних програмних проектів. Команда повинна за 5 годин написати оптимізовані за часом та використовуваними обсягами пам’яті програми розв’язку 10 ­– 15 задач. Переможець має розв’язати максимальну кількість задач за міні­мальний час.

Результати першості світу відображають здатність нації не лише використовувати комп'ютерні технології, а й робити свій внесок у їх створення. Можливість країни підготувати команди, здатні боротися за перемогу у фіналі світової першості, свідчить перед світовою ІТ-спільнотою про загальний рівень розвитку комп'ютерних технологій в країні та її потенціал у цій галузі людської діяльності.

Тричі до фіналу першості світу, де беруть участь трохи більше, ніж 100 команд з приблизно 300 тисяч команд (близько 900 тисяч студентів), що стартують у національних відбіркових олімпіадах, отримували команди ВНТУ, який за цим показником входив до 40 кращих університетів світу!

Цього року у ВНТУ, крім власних команд, змагатимуться команди з Донецького національного університету, Вінницького технічного коледжу, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій, а також, у складі шкільного дивізіону олімпіади, команди фізико-математичної гімназії №17.

Останніми роками саме ВНТУ виставляє на першому етапі найбільшу кількість команд в Україні. Наприклад, минулого року ВНТУ прийняв на своєму майданчику 78 команд!

У ВДПУ крім власних команд, змагатимуться також команди Вінницького фінансово-економічного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова, Вінницького національного аграрного університету; а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею та ряду шкіл Вінниці та області.

Отже, боротьба за призові місця обіцяє бути дуже напруженою та цікавою, адже тільки найкращі команди вийдуть у 2-й етап цієї олімпіади, переможці якого знову зустрінуться на півфіналі першості світу у ВНТУ восени цього року.

Зауважимо, що фінал студентської першості світу АСМ-ІСРС у 2022 р. заплановано в Україні!

Оргкомітет першості світу прийняв своє рішення на основі таких аргументів:

- високий рівень проведення півфіналу першості світу по південно-східній Європі у ВНТУ;

- перше місце України в Європі за кількістю учасників національної відбіркової олімпіади АСМ-ІСРС, проведення якої було ініційоване ВНТУ у 2001 р.;

- друге місце України в Європі за загальною кількістю призових місць у світовому фіналі.

Щоправда, світовий фінал зможе відбутися в Україні лише за умови, що його Оргкомітет отримує офіційне підтвердження підтримки проведення фіналу від державних органів, громадських та бізнес-структур України. При цьому масштаби світового фіналу обумовлюють його проведення у Києві, згоду на участь проведення якого спільно з ВНТУ надав НТУУ «Київський політехнічний університет ім. І. Сікорського».

Побажаємо ж учасникам Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування натхнення, наснаги, і перемоги, у першу чергу – над собою!

А її організаторам – вдалої спільної роботи з державними органами та ІТ-спільнотою України з підтримки проведення в Україні фіналу студентської першості світу АСМ-ІСРС – 2022!

Володимир МЕСЮРА, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування,
професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ,
відмінник освіти України,
директор півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі;

Ігор АРСЕНЮК, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування по Вінницькій області,
доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ,
відмінник освіти України