Прес-центр ВНТУ 24.04.2019, 13:46

Серед учасників велопробігу була також легендарна вівчарка Баді, яка з початку війни перебувала на службі у добровольчому батальйоні «Айдар», а зараз є бойовим волонтером.

Більше подієвих новин на сторінці ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ у ФЕЙСБУЦІ

 

Десять кілометрів траси разом із велосипедистами попереду колони з прапором України біг легендарний герой Майдану, спортсмен, срібний призер чемпіонату світу по кросу, багаторазовий переможець міжнародних марафонів Микола Рудик.

До Міжнародного дня Солідарності молоді в боротьбі проти колоніалізму і за мирне існування студенти та викладачі Вінницького національного технічного університету ініціювали для молоді патріотичний велопробіг «З Україною в серці», в якому було задіяно понад 200 учасників

Під час велопробігу вшанували героїв російсько-української війни та Майдану, поклали квіти до 8 меморіальних дошок і меморіалів загиблих воїнів АТО-ООС та героїв Небесної сотні.

У такому патріотичному форматі велопробіг проходить вперше.

Він покликаний об'єднати молодь Вінниці для боротьби за свої права: жити в мирній, незалежній, вільній Україні, проти колоніалізму, за перемогу над російським окупантом.

В цьому заході було понад 200 учасників, серед них понад 100 велосипедистів, які об'єднались спільною метою – встановлення миру в Україні.

Але має бути встановлено переможний мир. На компроміси Україна не погодиться. Тому молодь виступає сьогодні проти колоніалізму.

Серед студентів, випускників та викладачів навчальних закладів сьогодні велика кількість таких, що взяли до рук зброю і стали на захист своєї Вітчизни. Герої поклали своє життя за Україну.

Але герої не вмирають, поки жива пам'ять про них. Тому нашою першочерговою задачею сьогодні, як для молоді, так і для всієї держави — це боротьба із зовнішнім окупантом — Російською Федерацією.

До велопробігу долучилися учасники на роликах та діти з батьками.

Активними учасниками велопробігу стали ліцеїсти Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді.

До велопробігу доєдналися учасники Майдану, бойових дій у війні з окупантом, депутати міської та Верховної ради, керівництво вишів та директори шкіл, волонтери, активісти Вінницького майдану, Українське козацтво.

Безпечному та фахово-проведеному велопробігу завдячуємо Велоклубу «Пірати» та Вінницькому підрозділу патрульної поліції.

Такі заходи обов'язково стануть традиційними для Вінниці, щоб вшановувати усіх полеглих героїв.

Учасники велопробігу «З Україною в серці» поклали квіти до меморіальних дошок:

Юрія Бабка – старшого солдата ЗСУ (меморіальну дошку встановлено на фасаді гавчального корпусу №1 ВНТУ),

Володимира Мухи – бійця добровольчого батальйону «Айдар», студента ВНТУ (меморіальну дошку встановлено на фасаді навчального корпусу №4 ВНТУ),

Олександра Захарчука – бійця добровольчого батальйону «Айдар», волонтера Самооборони Майдану та Костянтина Могилка – Героя України, полковника, пілота першого класу (меморіальні дошки обох полеглих героїв встановлено на фасаді будівлі Вінницької школи № 23);

Максима Шаповала – Героя України, генерал-майора та Ігоря Присяжнюка – старшого прапорщика, чемпіона України з греблі (меморіальні дошки обох героїв встановлено у холі Вінницької школи №15),

Юрія Матущака – вчителя історії, рядового батальйону «Дніпро-1» (меморіальну дошку встановлено у холі центрального корпусу ДонНУ ім. Василя Стуса),

Олександра Кондратюка – старшого лейтенанта медичної служби 81 окремої аеромобільної бригади (меморіальну дошку встановлено у холі будівлі центрального корпусу ВНМУ ім. Миколи Пирогова)

і інших наших земляків, героїв Небесної сотні, героїв АТО-ООС, яким встановлено монументи на Європейській площі у Вінниці.

Поруч меморіальних дошок були проведені мітинги пам'яті наших героїчних земляків.

До меморіалів загиблих захисників України та героїв Небесної сотні в сквері Козицького учасниками велопробігу «З Україною в серці» поклали квіти. Там відбувся заключний мітинг та концерт, присвячений пам'яті полеглих героїв.

Вінничани та молодь нашого міста повинні знати своїх героїв, які віддали життя за Україну, шанувати їх подвиг.