Прес-центр ВНТУ 14.11.2011, 17:47

Організаторами конференції виступили ВНТУ, Житомирський державний технологічний університет, Технічний університет ім. Георгія Асакі (м. Яси, Румунія), університет Стефан чел Маре (Сучава, Румунія). Відбувався форум під егідою МОНмолодьспорту України.

Мета — обмін досвідом спеціалістів вишів та дослідницьких організацій стосовно розвитку і вдосконалення транспортних засобів, а також визначення загальних тенденцій розвитку автомобільної галузі.

Відкрив конференцію ректор університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

— Зичу вам плідного обміну науковими ідеями. І нехай тепло людських стосунків в цю холодну пору зігріває нас. Поштовху для нових напрацювань!

До початку роботи конференції вийшов збірник тез, куди увійшли доповіді вчених провідних українських вишів, а також іноземних: Московського державного технічного університету «Московський автомеханічний інститут», наукового центру METAV-R&D SA (Бухарест, Румунія), університету Дуалі (Камерун).

— Ми займаємось безпекою кузовів автомобілів, пасивною безпекою — наскільки кузов може розсіяти енергію зіткнення і зберегти життя людям. Виробники рівень пасивної безпеки забезпечують досить високий. Але що далі робити, якщо автомобіль під час ДТП пошкодився: наскільки у звичайному кузовному ательє можна відновити його безпечність. І яким чином ремонтувати кузов сучасного авто, в котрому використовуються двофазні, високоміцні, низьковуглецеві сталі, — розповідає кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобільного транспорту Севастопольського національного технічного університету Андрій Фалалєєв.

— Я вперше у Вінниці і у ВНТУ, але я багато їжджу Україною, зустрічаюсь зі студентами. — Продовжує проректор СевНТУ пан Фалалєєв. — Університети не лише України, а й усіх країн СНД мають спадщину радянських часів, але уже проглядаються і паростки нового. І чим більше паростків нового, тим сильнішим є університет нині. Мені дуже сподобався ваш вінницький політех — багато нового, красивого, перспективного, самобутнього. Тому вашим студентам можу сказати — пишайтесь своїм університетом!