Прес-центр ВНТУ 11.01.2012, 13:08

Випускники нашого університету, а нині уже його викладачі Олександр Бурикін, В’ячеслав Комар, Владислав Лесько та Олена Рубаненко стали лауреатами премії Президента України для молодих вчених 2011 року

 

Так високо поцінована їхня робота «Методи і засоби зменшення втрат електроенергії в електроенергетичних системах від власних, взаємних і транзитних перетікань». Актуальність і нагальна затребуваність розробки зрозуміла з її назви навіть людині не надто обізнаній у галузі електроенергетики.

 

Усі четверо — кандидати технічних наук. Усі, окрім асистента Олени Рубаненко, яка щойно захистила дисертацію, уже доценти. Працюють на кафедрі електричних станцій і систем нашого університету, яку півтора десятка років очолює доктор технічних наук, професор Петро Лежнюк.

 

Петро Дем'янович є одним із провідних учених на терені СНД з моделювання процесів в електроенергетичних системах. Він має власну наукову школу, вихідці з якої складають більшість викладачів кафедри. Загалом під його науковим керівництвом захищено майже 20 кандидатських дисертацій. Олександр Бурикін, В’ячеслав Комар, Владислав Лесько й Олена Рубаненко також є його учнями.

 

Кафедра електричних станцій і систем ВНТУ є єдиною в Україні, яка одночасно готує фахівців спеціальностей «Електричні станції» та «Електричні системи і мережі». Аби розширити можливості для працевлаштування молодих спеціалістів і допомогти їм швидше адаптуватися до складних виробничих умов, кафедра готує фахівців за низкою актуальних спеціалізацій.

 

«Електроенергетика має визначальне значення. Наша мета — підготовка науковців, лідерів промисловості та підприємництва завтрашнього дня і створення наукових та практичних досягнень у галузях виробництва, передачі та розподілу електроенергії» — зауважують викладачі кафедри.

 

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, вітаючи лауреатів, відзначив:

 

— Сьогодні на українську науку покладена дуже відповідальна місія — надати інноваційного поштовху для прискореного розвитку економіки. Саме тому найбільші надії ми покладаємо на вас — наукову молодь. Ваша творча завзятість, сміливі, новаторські ідеї та ентузіазм є запорукою успішного майбутнього України.

 

Зичимо лауреатам нових професійних здобутків і наукових звершень!