Прес-центр ВНТУ 02.03.2012, 16:03

 

Він є найактивнішим і провідним в Україні — так стверджують експерти

 

 

Вінницький ІТ-клуб спрямований насамперед на обмін інформацією та спілкування фахівців з інформаційних технологій в рамках локальної ІТ-спільноти. Він також ознайомлює їх з останніми новинками на ринку програмного забезпечення і надає технічну інформацію за новітніми технологіями, зокрема і від компанії Майкрософт.

 

— Реально ІТ-клуби працюють у Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Львові та Києві. Але вінницький — найактивніший. Майкрософт допомагає їм працювати і розвиватися: приїжджають експерти, знайомлять з новинками. Це дозволяє хлопцям бути на вістрі останніх технологій. Поєднання IT-клубу, Академії Майкрософт і бази техуніверситету дає змогу посідати провідні позиції в Україні, — підкреслив експерт IT-інфраструктури компанії «Майкрософт Україна» Ігор Шастітко.

 

Ігор на святкове засідання вінницького ІТ-клубу привіз доповідь про використання платформи SharePoint 2010 в організаціях. Технологія дозволяє забезпечити єдиний доступ до документів, незалежно від місця розташування. Молоді викладачі IT Академії Microsoft ВНТУ та активісти Вінницького регіонального IT-клубу — випускники університету Дмитро Присяжний і Дмитро Кец та студенти Кирило Безпалий і Євгеній Ніколаєв ознайомили слухачів з SQL Azure — використанням баз даних у хмарі, впливом закону про захист персональних даних на хмарні технології, AppLocker (контроль додатків, що запускаються в компанії), Team Foundation Server 11 TCP.

 

Директор Центру інформаційних технологій та захисту інформації, кандидат технічних наук, доцент Юрій Яремчук зауважує:

 

— Технології змінюються швидко, тож, освіта протягом усього життя (life-long learning) для ІТ-фахівців необхідна, як повітря. Тому гріх не скористатися можливостями клубу і пропонованими знаннями. А новітні навички та сертифікат IT Академії «Майкрософт» можна отримати у нашому університеті. Набір проводиться за двома основними напрямками — адміністрування і програмування.

 

Про зустрічі, які проводить Вінницький ІТ-клуб, можна дізнатися в групах ВКонтакте і на Facebook Microsoft IT / Developer Club Vinnitsa.

 

Освіта — основа персонального та професійного успіху. Нині до фахівців висуваються нові, більш жорсткі вимоги, вони мають бути здатними працювати в умовах сучасної компанії, яка швидко розвивається, постійно змінюється, впроваджує рішення, що базуються на нових інформаційних технологіях. У цих умовах, щоб бути конкурентноздатним на ринку праці і отримати робоче місце кваліфікованого високооплачуваного IT-спеціаліста, крім базової вищої освіти, велику перевагу надають спеціальні знання із сучасних інформаційних технологій. А Microsoft є безперечним лідером в сертифікації IT-спеціалістів.

 

ІT-фахівці одні з найзатребуваніших на ринку праці — і в Україні, і в світі. Тож, нинішнього року наш університет подав у МОНмолодьспорту заявку, аби на чверть збільшити прийом першокурсників на такі спеціальності. Про це на урочистостях ІT-клубу повідомив ректор університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко. Таку інформацію з особливим ентузіазмом сприйняли гуртківців комп'ютерного центру при Палаці дітей та юнацтва, які є завсідниками засідань нашого ІT-клубу.