Прес-центр ВНТУ 21.03.2012, 16:23

 

Надзвичайний та Повноважний Посол Індії в Україні Раджив Кумар Чандер 14 березня відвідав наш університет, аби здійснити свою мрію — побувати на занятті з практичної культурології

 

 

Уже 16 років з ініціативи професора Тамари Буяльської, яка й започаткувала такий унікальний вид навчальних занять — культурологічний практикум, студенти нашого вишу знайомляться з індійськими танцями. Своєрідні лекції-концерти практичної культурології викладачі завжди проводять з участю митців. Тонкощі індійського танцю, його філософію, символіку осягти, зрозуміти, полюбити усі ці роки незмінно допомагає студентам Сергій Журавльов.

 

В індуїзмі танці завжди відігравали важливу роль в побуті, інколи навіть були як версія молитви. Танець є одним з найрозвиненіших форм мистецтва в Індії.

 

Сергій Журавльов, отримавши грант, опановував складну і чарівну індійську хореографію в Інституті музики і танцю Ганеша Натьялайя. Танцюють і обидві його доньки — Ліда і Наталя. Дівчата в Індії не вчилися — хист отримали в спадок. Своїм дивовижним мистецтвом Сергій щедро ділиться і зі студентами — в університетському клубі багато років керує ансамблем східного танцю «Лейла».

 

Приступивши до виконання своїх обов’язків в Україні, пан Раджив Кумар Чандер запросив на зустріч до Посольства Індії керівників шкіл індійського танцю з усієї України. Особливо зацікавила розповідь Сергія Журавльова про практичну культурологію у технічному університеті. Адже йшлося не просто про концертну діяльність. Студенти у межах навчальної культурологічної програми вивчають історію і особливості індійського танцю!

 

— У лютому я знову мав зустріч з паном Послом. Він підтвердив свій намір побувати у ВНТУ на академічних заняттях практичної культурології. — Розповідає Сергій Журавльов. — Наші заняття йому надзвичайно сподобалися. Пообіцяв всіляко підтримувати нас і розвиток мистецтва індійського танцю.

 

Цього року виповнюється 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Індією. Передбачається обмін мистецькими делегаціями. Можливо, Сергій Журавльов  увійде до їх складу.

 

А його старша донька Ліда незабаром від’їздить до цієї дивовижної країни опановувати Катхак.

 

— Спершу Ліда прагнула потрапити до моєї вчительки — гуру Сароджі Вайдьянатхан. Але зважили, що в Україні Бхаратанатьям — стиль танцю південної Індії уже досить поширений. Тому обрали напрям Катхак. Він характерний для півночі Індії, там зовсім інші костюми, інша пластика.

 

До речі, в Індії танцями займаються тільки матеріально забезпечені люди. Адже і за навчання в інституті треба платити, і костюми дуже не дешеві, і скласти Арангетрам — державний екзамен теж дуже не просто.

 

Побувавши у виставкових  залах Центру культурології і виховання студентів нашого вишу, оглянувши художні полотна, які там експонуються, пан Посол не приховував свого здивування і захоплення. Такі художні музеї в технічному університеті!

 

Пан Посол однією з основних сфер співпраці між нашими країнами вважає освіту. Нині у Вінниці навчається 43 студенти з Індії. Індійські партнери планують налагодити короткочасне — впродовж 1-3 місяців — навчання українських студентів за рахунок грантів індійського уряду. Стажуватися в індійських університетах зможуть майбутні фінансисти, аудитори, менеджери.

 

Також пан Посол акцентував на розробці українсько-індійських пілотних науково-технічних проектів у сфері високих технологій.

 

Фоторепортаж Сергія Маркова