Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

СТУДЕНТИ ВНТУ МОЖУТЬ ВЧИТИСЯ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

 

У Ліверпульському університеті Джона Мурса проходив наукове стажування кандидат технічних наук, доцент нашого вишу Сергій Довгалець

 

З інститутом загальноінженерних досліджень Ліверпульського університету наш ВНТУ має жваве наукове співробітництво уже понад 10 років. Власне Сергій Михайлович працював там уже вдруге. Вигравши грант НАТО, стажувався у Ліверпулі у 2003 році. Нині його перебування у Великій Британії фінансувало Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

 

Впродовж трьох місяців у Ліверпульському університеті Джона Мурса доцент Довгалець проводив спільні наукові дослідження з тамтешніми вченими.

 

— Я займався там використанням поверхового плазмонного ефекту моделювання і створення перетворювачів інформації. Це насамперед датчики, ми досліджували можливості їх застосування для устаткування волоконно-оптичного зв’язку.

 

А ще налагодив дуже плідні робочі стосунки з лабораторією Манчестерського університету, керівники якої у 2010 році отримали Нобелівську премію за відкриття графену.

 

— Мета цього співробітництва — застосування графену для розробки різноманітних перетворювачів на основі волоконної оптики. Ми уже сформували програму нашої співпраці. Отож, у результаті поїздки сформувалась група із Вінницького національного технічного університету, Ліверпульського університету Джона Мурса і Манчестерського університету з оптичного застосування поверхневого плазмонного ефекту і застосування графену в оптиці. До речі, застосуванням графену в оптиці ще ніхто в світі не займався.

 

Звісно, дослідження, які у Великій Британії проводив вінницький вчений, ще не отримали завершення.

 

— Швидше навпаки, вони тільки показують, що є куди рухатися і над чим працювати. І звісно, зараз ми обговорюємо можливість подальшого співробітництва як із Ліверпульським університетом Джона Мурса, так і з Манчестерським університетом. І зацікавленість обопільна. Подали проект на європейський грант, аби отримати фінансування на це дослідження. Є напрями, в яких цікаво і плідно співробітничати.

 

З Ліверпульським університетом Джона Мурса наш політех має налагоджені контакти і стосовно обміну студентами. Уже три наші випускники бакалаврату захистили у Ліверпулі дисертації. Це Максим Грудін, Олександр Скідан і Віктор Говоров.

 

— Мав завдання домовитись про розширення договору між нашими університетами, саме стосовно навчання там наших студентів. Зустрічався із представниками адміністрації університету Джона Мурса, переконались, що це потрібно й цікаво і нам, і їм. Нині наш університет уже отримав з Ліверпуля підписаний договір. Отож, ВНТУ тепер може відправляти наших студентів на навчання в університет Джона Мурса не тільки на той факультет, де я стажувався, а й на будь-який інший. Це може бути повний цикл підготовки, наприклад, магістерської роботи, а може бути й лише один семестр.


Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...