Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПРОФЕСОР РАЙМІ ОБИРАЄ ВІННИЦЮ

 

Доктор PhD знаменитого Дакарського університету Абдурахман Раймі ось уже 13 років поспіль щороку приїздить до Вінниці — у наш виш

 

— Вінницький технічний університет дуже успішно розвивається науково. Про інше не можу сказати, мені найбільше цікаво саме наука. Багато організовуєте престижних конференцій. — Професор Раймі і нині приїхав, аби взяти участь у XI міжнародній конференції «Контроль і управління в складних системах». Сенегальський вчений входив до міжнародного наукового комітету КУСС-2012. Це дуже важливі конференції, Сенегал фінансує ці мої поїздки. Дакарський університет вважає дуже потрібною мою участь у таких конференціях.

 

Коли в Дакарському університеті пропонують викладачам поїздки за кордон, а це може бути будь-яка країна: США, Франція, Велика Британія, пан Раймі завжди обирає Вінницю.

 

— Мені тут найцікавіше. Вінницю вважаю своїм рідним містом. Я тут жив 10 років. Закінчив Вінницький політех, факультет радіотехніки в 1987 році й одразу поступив в аспірантуру. Через три роки захистив дисертацію. Дуже приємно зустрічатись зі своїми викладачами. Вони такі чудові! Я їм так вдячний! Докторам технічних наук, професорам Володимиру Кожем’яці (він читав нам оптоелектроніку), Миколі Філінюку. Доценту Вадиму Рудику. Вони навчають і нинішніх студентів. Моя група була РТ-82. Вчитись було дуже цікаво і весело. Мої однокурсники тепер працюють в університеті — Сергій Марков, Юрій Ведміцький, Олександр Пастушенко. Ми бува зустрічаємось, згадуємо своє студентство. Це найкраща пора у житті!

 

Зараз професор Абдурахман Раймі викладає дисципліни з радіотехніки і телекомунікацій в Дакарському університеті. У його білосніжних корпусах, які височіють на березі Атлантичного океану, навчаються 75 тисяч студентів. У складі величезного сенегальського вишу факультети права, літератури, ісламу, економіки, тропічної медицини.

 

У час колонізації Дакар був столицею Західної Африки. Нині його університет є найпотужнішим у цій частині континенту. Багато президентів африканських країн навчались саме в Дакарі.

 

ВНТУ і Дакарський університет уже п’ять років мають договір про наукове співробітництво.

 

— Дуже цікава конференція відбувається у вас у травні, проводить професор Володимир Лужецький, він фахівець у сфері кодування інформації. Дуже хотілося б теж брати участь, але в той час в нашому Дакарському університеті дуже багато роботи — захисти, не можна залишити студентів і приїздити у Вінницю. Цього разу зі мною до Вінниці приїхав мій земляк Карім Конате, він теж PhD, теж навчався у політесі, він закінчив факультет обчислювальної техніки на рік пізніше за мене. Зараз ми працюємо з ним разом в одній лабораторії Дакарського університету.

 

Окрім французької, пан Раймі вільно володіє російською і англійською. Зараз вивчає іспанську.

 

— У нас така вимога щоб викладач університету обов’язково знав англійську, адже тоді його наукові праці цінитимуться. Статті в міжнародних журналах друкуватимуть. Викладачі нашого університету часто їздять у відрядження за кордон, адже працюють із багатьма науковими лабораторіями. Викладач повинен знати, що відбувається нового в науці. Викладач в Сенегалі має досить високу зарплату. Мало хто в нашій країні отримує більше, ніж викладач. Це зроблено для того, щоб науковці не покидали свою країну. Моя дружина теж викладач. Вона закінчила університет Дакара. А тепер викладає в коледжі англійську й іспанську мови.

 

Часто маючи відрядження в закордонні виші, сенегальський професор дійшов скептичного висновку:

 

— Студенти різних країн зовсім не відрізняються. Нині скрізь студенти не хочуть вчитися. Хоча мають усі можливості для навчання, значно більші, аніж наше покоління мало. Чому так — не знаю, не можу зрозуміти. У Франції теж так, я у Франції щороку буваю і добре знаю їхніх студентів. Але студенти нинішні водночас і дуже розумні. Насамперед там, де стосується грошей, — посміхається професор Раймі.

 

Але все ж розмову закінчуємо мажорно:

 

— Викладачі Вінницького політеху просто чудові! Приємно, що майже усі мої викладачі досі працюють, вчать студентів. Дуже добре знають свій предмет. Я переконаний, що наука в Україні на високому рівні. Я багато їжджу по світу, тому кажу це з досвіду, знаючи.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...