Прес-центр ВНТУ 22.10.2013, 12:57

 

«Батарейкам – утилізація!» — студенти Інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету продовжують масштабну акцію щодо збирання небезпечних відходів

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

 

Одна відпрацьована батарейка забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту, адже вона має шкідливі для людини та навколишнього середовища хімічні речовини — свинець, ртуть, кадмій, нікель, цинк, кобальт, інші важкі метали, кислоти та луги. Це речовини першого та другого класів небезпеки, тобто дуже небезпечні. Потрапляючи в побутові відходи, відпрацьовані хімічні джерела струму не можуть бути знешкоджені методами утилізації звичайного сміття й потребують окремого поводження.

 

Законодавством України заборонено викидати такі відходи звичайні сміттєві баки. І за це навіть передбачена адміністративна відповідальність. Але оскільки не маємо альтернативи, то всі небезпечні відходи — батарейки, люмінесцентні лампи, термометри, миючі засоби викидаємо разом з іншим сміттям.

 

Після сміттєвого контейнеру небезпечні відходи потрапляють на сміттєзвалище, де у більшості випадків вільно контактують із навколишнім середовищем. Відпрацьовані елементи живлення, займаючи у смітті усього 0,05%, несуть на собі 50% провини за забруднення довкілля.

 

Тому Інститут екології та екологічної кібернетики ВНТУ ще торік восени розпочав акцію щодо збирання відпрацьованих батарейок. Тоді в інститутському корпусі встановили спеціальний контейнер. З початком цього навчального року такі контейнери почали з’являтись і в інших корпусах. До речі, один з контейнерів отримали в рамках акції «Батарейкам – утилізація!», яку проводять Всеукраїнська екологічна ліга, Національний молодіжний центр «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта».

 

Основне завдання акції — інформувати населення та залучати його до збирання цих небезпечних відходів для наступної їх утилізації. Перероблятимуться такі відходи львівським заводом «Аргентум», який є одним із трьох подібних у Європі.

 

Для переробки приймають відпрацьовані хімічні джерела струму ємністю до 7 ампер/год:

 

• неперезаряджувані побутові хімічні елементи живлення стандартних типорозмірів (у побуті – батарейки);

 

• перезаряджувані побутові хімічні елементи живлення стандартних типорозмірів (акумулятори);

 

• акумулятори нестандартних типорозмірів, які використовують у годинниках, зокрема наручних, мобільних телефонах і смартфонах, кишенькових та портативних комп’ютерах, побутових радіостанціях, побутовій портативній фото- та відеоапаратурі, іграшках, інших побутових приладах.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ