Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

НА ЗВ'ЯЗКУ — МІЖНАРОДНА КОСМІЧНА СТАНЦІЯ!

 

Студенти-радисти ВНТУ взяли участь у Міжнародному космічному експерименті «Shadow-Beacon»

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

Студенти Інституту радіотехніки, зв’язку та приладобудування Вінницького національного технічного університету взяли участь у міжнародному космічному експерименті «Shadow-Beacon», який проходив під егідою Ракетно-космічної корпорації «Энергия» імені С.П. Корольова.

 

Користуючись послугами Міжнародної космічної станції, студенти в університетському Навчально-науковому центрі систем радіозв'язку і радіоаматорства досліджували умови прийому-передачі ультракороткохвильових радіосигналів у режимі бортового радіомаяка на радіостанції МКС з використанням всесвітньої радіоаматорської мережі; визначали характеристики ретрансляції радіосигналів через бортовий трансівер МКС, їх якість і просторовий розподіл; оцінювали впливи перевідзеркалення та затінення від елементів конструкції і величини кута місця МКС відносно наземних спостерігачів.

 

На перший погляд специфіка навчання радистів. Але проблеми, якими переймались студенти, зі значно ширшого кола.

 

Насамперед на базі Центру вони розрахували та підготували спеціальні антенні конструкції для космічного зв’язку, налаштували цифрову систему передачі та прийому сигналів з борту МКС, провели розрахунки траєкторій прольотів станції над Україною і зокрема над Вінницею, здійснили складну роботу оформлення заявки та реєстрації нашої аматорської радіостанції в програмі експерименту.

 

Декілька тижнів працювала аматорська радіостанція нашого Центру в ефірі, виловлюючи виток за витком прольоти МКС над нашою країною. Орієнтуючись за радіосигналом, студенти видивляючись у напівсутінкове небо, декілька разів бачили там яскраву «зірку» – відблиск від велетенських сонячних батарей космічної станції. Контакт зі станцією не був однобічним – з МКС за сигналами студентів ВНТУ пильнували колеги космонавти-радіоаматори, зокрема льотчик-космонавт Роман Юрійович Романенко, інженер 34-ї експедиції та оператор аматорської станції RS0ISS.

 

На підтвердження космічного радіоконтакту із станцією нашого радіоаматорського Центру з міста Корольов, який є космічною столицею Росії, до ВНТУ надійшла спеціальна QSL-картка з його власним автографом.

 

Використовуючи особливості атмосферних шарів нашої планети на коротких хвилях, студенти Інституту радіотехніки, зв’язку та приладобудування підтримують дружні зв’язки через радіопростір з радіооператорами усього світу — зі Львова, Москви, Нью-Йорка і навіть Токіо.

 

До речі, Навчально-науковий центр систем радіозв'язку і радіоаматорства ВНТУ має радіомузей, де представлені цікаві ретро-приймачі, засоби зв’язку та телекомунікаційні пристрої усіх поколінь.

 

Володимир БЄЛОВ,

директор Навчально-наукового центру систем радіозв'язку і радіоаматорства Інституту РТЗП ВНТУ,

член Національної спілки журналістів України

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...