Прес-центр ВНТУ 18.04.2011, 13:33

Закінчивши Вінницький національний технічний університет, отримуєш не тільки гідні знання, вірних друзів, але найголовніше — свободу. Свободу вибору професії і сфери діяльності. Отримуєш незалежність від реформ і криз, завжди будеш при ділі. І при грошах!

Олександр Сугоняко закінчив наш вищий навчальний заклад. За фахом — радіоінженер. Уже 18 років є Президентом АУБ — Асоціації українських банків. Заслужений економіст України, нагороджений медаллю «За трудову доблесть» та орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Спершу працював майстром, потім начальником цеху, начальником Житомирського районного вузла зв'язку, викладачем політекономії у Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту.
Народний депутат України Першого скликання. Працював у постійній Комісії Верховної Ради України з питань економічної реформи і управління народним господарством, обіймав посаду голови підкомісії. Займався проблемами формування національної грошової системи, організував ряд міжнародних і національних конференцій і випуск книг з проблем впровадження і стабілізації національної валюти і розвитку банківської системи.
Автор книжок «Банки: проростання крізь пост соціалізм», «Україна: повернення до себе» та численних публікацій з проблем фінансів, економіки, політики та духовного відродження.
Працював членом наглядової ради НАК «Нафтогаз України».
Як президент Асоціації українських банків, займається проблемами розвитку банківської системи України, захисту інтересів комерційних банків. АУБ Об’єднує  комерційні банки і представляє їхні системні інтереси в стосунках з Національним банком, Верховною Радою, Секретаріатом Президента, Кабінетом Міністрів й іншими державними і недержавними закладами й організаціями.
У 1986-му році брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.
Життєве кредо — «Йди до Істини, чого б тобі це не вартувало».
Одружений, має доньку і сина.