Прес-центр ВНТУ 27.01.2014, 11:42

 

Такої домовленості з Юліхським дослідницьким центром (Німеччина) досяг, перебуваючи там на стажуванні, професор Вінницького національного технічного університету Василь Петрук

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

 

Наукове містечко Юліх, котре відоме своїм унікальним дослідницьким центром, розташоване неподалік Кельна — у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія (Німеччина).

Основними науковими напрямками центру є фізика, хімія біологія і медицина. Дослідницький центр має один з найбільших суперкомп’ютерів світу. Співробітником центру є лауреат Нобелівської премії з фізики за 2007 рік Петер Грюнберг.

«Наша кафедра екології й екологічної безпеки співробітничає із Forschungszentrum Jülich уже понад 5 років. У Юліху працює багато моїх німецьких і українських колег, навіть друзів. Вони безліч разів допомагали мені на їхньому потужному і суперсучасному обладнанні проводити різноманітні спектрограми, хроматографи. А тепер запросили на стажування за свій же кошт», — розповідає директор ІнЕЕК — Інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету, завідувач кафедри екології й екологічної безпеки, доктор технічних наук, професор Василь Петрук.

Дослідницький центр Юліха за площею з третину Вінниці. Має близько 5 тисяч співробітників — головним чином 30-40 річних, і 15 потужних різнопрофільних науково-дослідних інститутів — від наноелектроніки до геосферних і стратосферних досліджень. Центр зокрема має три реактори, на яких вивчають різноманітні ядерні процеси.

«Я перебував в інституті математичного моделювання і аналізу. Саме цьому інституту належить найбільший у Європі і один з найбільших суперкомп’ютерів світу, який складається із 295 тисяч процесорів і займає площу розміром у півфутбольного поля. Цей комп’ютер допомагає моделювати різноманітні глобальні процеси — зміни клімату, метаболізми живих систем, космічні, ядерні явища. За роботою цієї супер-машини дозволяють спостерігати гостям центру лише через скло».

Професор Петрук мав змогу ознайомитись з роботою іще декількох інститутів.

«Стає сумно, коли бачиш таке дороге, сучасне і потужне обладнання, про яке нам в Україні навіть і мріяти несерйозно. Наш співвітчизник, вихованець Львівської політехніки Мирослав Зорій, нині директор Інституту радіоекологічних досліджень Юліха, зовсім недавно отримав мас-спектрометр за мільйон євро. Пан Мирослав запрошує студентів нашого ВНТУ до Юліха на стажування. Обіцяє, що радо опікуватиметься ними, допомагатиме й науковцям проводити дослідження і робити експерименти. Окрім того Юліх має грантовий центр, де можна виграти грант на стажування студентів, аспірантів чи викладачів. Для студентів нашого Інституту екології і екологічної кібернетики відкриваються дуже симпатичні перспективи. І я певен, що ми ними скористаємось. Тим паче, що маємо чимало студентів і викладачів, які вільно володіють англійською мовою. Я теж майже не послуговувався допомогою перекладача. До того ж це географічно дуже близько — літак з Жулян дістається Кельна за дві години».

До речі, професор Мирослав Зорій обіцяв приїхати до нас у ВНТУ, аби виступити перед студентами і викладачами університету.

Можливо, приїдуть на екологічний форум до ВНТУ і колишні викладачі кафедри екології і екологічної безпеки — тепер професори University of Toronto Едуард Звенигородський та Віктор Копецький, професор The University of Manchester Василь Кравець, котрий донедавна тривалий час працював в University of Oxford, а також Ігор Безверхий, який нині працює і мешкає у Франції.

Окрім відвідування центру німецькі колеги зорганізували професору Петруку цікаву культурну програму — подорожі не лише Німеччиною, а й Бельгією і Голландією.

«Вражає німецька акуратність. І німецькі дороги. Вони — ідеальні, просто до знущання над водієм, який їздить дорогами України. Ніде я не бачив навіть малюсінької ямочки, навіть путівці — й ті ідеальні. Акуратність і педантизм у всьому. Може у цьому і є секрет їхнього успіху?»

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ