Прес-центр ВНТУ 07.02.2014, 12:19

 

З початком лютого стартував Міжнародний конкурс найкращих робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

Проводиться він як один із заходів Всеукраїнського молодіжного з’їзду екологів з міжнародною участю. І має патронат Міністерства екології та природних ресурсів України. Ймовірно, що долучиться до цього масштабного дійства й Міністерство освіти і науки України разом із Мінагрополітики, Міненерговугілля.

 

Такі екозмагання юних, що переймаються станом довкілля своєї держави, проводяться з ініціативи Вінницького національного технічного університету уже вчетверте. Попередні мали обласний статус і підтримку управління освіти і науки Вінницької ОДА, Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області та Басейнового управління водних ресурсів р. Південний Буг.

 

Нинішній конкурс набув інтернаціонального розмаху. До того ж, тепер своє сприяння цим міжнародним екозмаганням обіцяють департаменти освіти і науки та департаменти екології та природних ресурсів облдержадміністрацій України.

 

Головна мета конкурсу — стимулювати молодь до дослідницької роботи, а вже за її допомогою — впроваджувати сучасні інформаційні технології в галузь охорони природи, накопичувати інформацію про довкілля України і шукати способи його захисту.

 

Зауважте: конкурс робить акцент не на науковій складовій, а на практичній.

 

Причому, роботи мають стосуватися конкретних географічних об’єктів України.

 

Лише моніторингу антропогенного та природного забруднення, чи стану природних ресурсів — лісів, води, повітря, ґрунтів недостатньо. Нагальним є конструктив — авторське бачення вирішення проблеми. Перевага буде надаватись роботам, які не стільки відзначають різного роду негатив, скільки несуть позитив – як поліпшити стан довкілля чи мінімізувати негативний вплив на нього з боку забруднювачів.

 

Обов’язковим є оригінальність дослідження. Компіляція є неприпустимою і відбраковуватиметься конкурсною комісією ще у відбірковому турі. Фахівці міжнародного журі оцінюватимуть роботи, не знаючи, хто їхній автор — кожна буде зашифрована, що забезпечить максимальну об’єктивність.

 

Потому у Вінницькому національному технічному університеті впродовж березня-квітня відбуватиметься І тур конкурсу.

 

Юні екологи змагатимуться у номінаціях:

 

- найкраще інформаційне наповнення;

 

- найбільш комплексне дослідження;

 

- найкраща комп’ютерна реалізація.

 

І в трьох різних категоріях окремо: учні; студенти; молоді вчені.

 

У травні переможці І туру з усіх регіонів з’їдуться на ІІ тур до Житомирського національного агроекологічного університету. Там публічно захищатимуть свої роботи, послуговуючись презентаціями.

 

«На переможців конкурсу, окрім ваговитих дипломів за підписами міністра екології та природних ресурсів України і голови Громадської ради при Мінприроди (можливим також є підпис міністра освіти і науки України), чекають справді розкішні призи. Це — нетбуки, смартфони, електронні книжки, цифрові фотоапарати, кольорові принтери, портативні зарядні пристрої на сонячних батареях, флешки. Врешті, усі витрати на проведення змагань бере на себе оргкомітет», — говорить голова журі та голова оргкомітету конкурсу, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін, завідувач кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки Вінницького національного технічного університету.

 

До речі, учасниками конкурсу можуть бути як окремі особи, так і творчі колективи. Номінацію при подачі роботи визначає учасник. Одна робота може бути переможцем тільки в одній номінації.

 

Основна мова конкурсу українська. Іноземним громадянам можна подавати роботу російською чи англійською мовою.

 

Термін подачі робіт — до 17 березня.

 

Отож, для участі у відбірковому турі слід зареєструватися на сайті http://ecomon.vntu.edu.ua

 

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Телефони для довідок: (0432) 43-77-22, 59-82-91, 59-84-77.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ