Прес-центр ВНТУ 04.04.2014, 13:02

 

З початком квітня у Вінницькому національному технічному університеті стартують курси з вивчення польської мови. Вестиме їх голова Конфедерації поляків Поділля Ян Глінчевський — Заслужений діяч Польщі, почесний громадянин міста Кельце, яке є побратимом Вінниці

 

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Це обумовлено нагальною життєвою необхідністю. Справа у тім, що ВНТУ має широку співпрацю з вишами Польської Народної Республіки.

 

Нині 20 студентів ВНТУ навчаються водночас і в Люблінській політехніці за програмою «Подвійний диплом». Налагоджене наукове і навчальне партнерство з Політехнікою Свєнтокшиською в Кельцах, Лодзинським технічним університетом, іншими вишами Польської Народної Республіки.

 

Студенти за програмою «Подвійний диплом» навчаються англійською і польською мовами. Перед початком навчання проходять у тамтешньому виші тестування на знання польської. Якщо рівень є недостатнім, студентам пропонуються ущільнені тритижневі мовні курси. Потому за бажанням уже в процесі фахової підготовки можна відвідувати ще й додаткові заняття з польської.

 

Особливих труднощів з польською мовою у юних вінничан не виникає. Хоча стверджують, що польська належить до однієї з восьми найскладніших мов світу, тим, хто володіє українською, вода дається легко.

 

Та усе ж координатор програм академічної мобільності у ВНТУ, начальник навчального відділу ВНТУ, професор кафедри комп'ютерних наук Тамара САВЧУК перейнялася ідеєю популяризації польської мови у виші. Адже знання мови неабияк розширить і пожвавить не лише обмін студентами, а й наукову співпрацю між ВНТУ і польськими вишами.

 

Будучи проінформованим про партнерство ВНТУ і польських університетів, а також про зацікавленість Польщею у виші, Генеральний консул ПНР у Вінниці Кшиштоф Свідерек запропонував створити у Вінницькому техуніверситеті Центр польської культури. І в рамках цього проекту передбачені курси польської мови. Та через напружену політичну ситуацію в Україні відтермінувалося волонтерське викладання польської мови на невизначений час.

 

Тож, професор Савчук досягла домовленості з головою Конфедерації поляків Поділля Яном Глінчевський щодо організації мовних курсів.

 

Свого часу пан Ян Глінчевський працював на кафедрі ТОЕ (нині це кафедра теоретичної електротехніки та електричних вимірювань) нашого вишу.

 

Нині ж він у Раді міста Кельце входить до комітету, що орієнтований на розвиток партнерства зі східними державами, зокрема й Україною.

 

Адміністративний центр Свентокшиського воєводства місто Кельце зголосилося фінансово підтримати студентів Вінницького національного технічного університету, які виявлять бажання паралельно навчатись за програмою «Подвійний диплом» у Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Цю ідею радо підтримує пан Глінчевський і усіляко сприяє реалізації проекту.

 

На мовне навчання запросили студентів, які виявили бажання паралельно з українським здобувати і польський диплом. А також викладачів, котрі мають ініціативи щодо наукової співпраці з польськими вишами, згодні читати там лекції польською мовою щодо власних авторських наукових наробок.

 

Уже є домовленості щодо захисту наукових робіт на здобуття ученого ступеня на міжнародному рівні —  свентокшиських політехніків у спецрадах ВНТУ і вінницьких у Кельцах.

 

Польські науковці відзначають високий рівень теоретичної підготовки як студентів ВНТУ, так і науковців. У поєднанні з ґрунтовною практичною підготовкою, яку надають польські виші, це забезпечить бажаний результат.

 

Нині у Politechnika Świętokrzyska впроваджена програма Erasmus Mundus. Це програма студентського обміну, створена Європейським Союзом з метою підвищення мобільності європейських студентів і підвищення якості вищої освіти за рахунок фінансування академічної кооперації між Європою і рештою світу.

 

«ВНТУ пропонують приєднатися до цієї програми. Ініціюють спільні наукові дослідження, співдію між кафедрами наших вишів. Запрошують викладачів ВНТУ підвищувати кваліфікацію у Свєнтокшиській політехніці, а студентів на практику. Викладачі ВНТУ, котрі знають польську чи англійську, можуть викладати у Politechnika Świętokrzyska», — резюмує професор Тамара Савчук.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ