Прес-центр ВНТУ 25.06.2014, 13:30

 

Впродовж Європейського тижня сталої енергетики, що стартував 23, а завершиться 27 червня, у ВНТУ проходить Міжнародний науково-практичний семінар «Енергоефективний сталий розвиток міста та технології зниження викидів парникових газів в атмосферу»

 

Цей проект реалізовується в рамках Угоди мерів у трьох країнах –  в Україні, Молдові та Азербайджані.

 

Вінниця приєдналась до Європейської ініціативи «Угода мерів» два роки тому. Тоді ж було розроблено Муніципальний енергетичний план міста, відповідно до якого передбачається оптимізація теплових мереж, створення системи контролю за споживанням енергоресурсів, модернізація котелень та закриття малопотужних котелень, які є не досить ефективними. Крім того, запропоновано впроваджувати заходи з термомодернізації житлових будинків та бюджетних установ.

 

Відповідно до вимог Європейської ініціативи «Угода мерів» у 2013 році Вінницькою міською радою на основі Муніципального енергетичного плану розробили та ухвалили План дій зі сталого енергетичного розвитку і захисту клімату до 2020 року (ПДСЕР або англ. – SEAP). Він спрямований на підвищення енергоефективності в усіх секторах енергетики міста.

 

Філософія, яку закладено в основу ПДСЕР, полягає у системному поєднанні кількох базових елементів: максимальної енергоефективності у виробництві, транспортуванні і споживанні енергії; радикальної зміни енергетичних балансів у структурі енергетики міста; зменшення імпорту первинних енергоносіїв та переведення їх на місцеві; поступового переходу до екологічних та відновлюваних джерел енергії; визначення екологічної політики міста як пріоритету.

 

Реалізація заходів з енергозбереження від окремих закладів чи будівель до масштабних проектів, які стосуються цілого міста, дозволять Вінниці належати до енергоефективних міст.

 

Торік під час Днів енергії 26 листопада у ВНТУ зорганізували день відкритих дверей для школярів. Учням фахівці читали лекції про енергозберігання, пропонувались до огляду виставки на цю ж тематику.

 

Цьогоріч вирішили поєднати два заходи Дні енергії та Тиждень сталої енергії в один — Тиждень сталої енергетики. У межах Тижня у ВНТУ протягом 23-27 червня проходить Міжнародний науково-практичний семінар «Енергоефективний сталий розвиток міста та технології зниження викидів парникових газів в атмосферу».

 

Пленарне засідання відбулось 23 червня. Перед зацікавленою аудиторією виступили директор департаменту міського господарства Вінницької міськради Василь Броварник та аспіранти і провідні вчені ВНТУ з різних кафедр — теплогазопостачання; автомобілів та транспортного менеджменту; електроніки; комп'ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки; комп'ютерних наук; мiстобудування та архiтектури; метрології та промислової автоматики; відновлювальної енергетики та транспортних електричних систем і комплексів; електричних станцiй та систем.

 

«Доповіді стосувались контролю складу димових газів котельних установок; технологій енергоефективного виробництва енергозберігаючих будівельних матеріалів і виробів для будівництва споруд і будівель, для модернізації та ремонту їх дахів і стін; альтернативної енергетики (заміщення природного газу скрапленим газом, отримання енергоносіїв із органічних відходів виробництва, вітроенергетики); зменшення експлуатаційних витрат транспортних засобів та покращення екологічного стану у місті шляхом використання біодизельного палива на автомобільному транспорті; ідентифікації джерел понаднормативних викидів газів в атмосферне повітря; інтелектуального аналізу даних про електроспоживання підприємств та установ міста; прогнозування виникнення позаштатних ситуацій та підвищення надійності міської системи електропостачання тощо» — розповідає директор Інституту магістратури, аспірантури та докторантури, завідувач кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки ВНТУ, член дорадчого комітету зі сталого енергоефективного розвитку Вінниці при ВМР, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін.

 

Доповіді учених вишу неабияк зацікавили представників Вінницької міської ради.

 

Більшість винаходів і розробок, про які йшлося на засіданні, можна було побачити наочно — для огляду пропонувалась виставка винаходів вчених ВНТУ з проблем енергозбереження.

 

Програма семінару є тут

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ