Прес-центр ВНТУ 16.05.2011, 10:56

Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який фінішував у нашому університеті, змагалось понад 900 робіт юних авторів з 10 країн світу — Польщі, Чехії, Португалії, Китаю, Швеції України, Росії, Білорусі, Казахстану, Молдови. Наймолодшому учаснику конкурсу 8 років, найстаршому — 24.

Загалом на конкурс за 9 років надійшло близько трьох тисяч робіт, його сайт лише цьогоріч відвідали понад 11 тисяч осіб. А розпочав він свій марафонський шлях у нашому університеті з ініціативи доктора технічних наук, професора Олександра Романюка, першого проректора ВНТУ.

Веб-дизайн та комп'ютерна графіка поєднує традиційне мистецтво з технічними навичками. Веб-дизайнер не лише розробник, а й художник, що розуміє значення зображення та інших візуальних елементів, і те, як вони впливають на відвідувача сайту. Отож, конкурсанти мають володіти і новітніми інформаційними технологіями, і мистецькими навичками. Від фахівців з веб-дизайну та комп'ютерної графіки залежить створення віртуального оточення, що значно спрощує взаємодію людини з комп'ютером. Саме вони забезпечують новий рівень інформаційного сприйняття дійсності.

Окрім нашого університету організаторами конкурсу є управління у справах сім'ї та молоді ОДА, обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, міський палац дітей та юнацтва, Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Вінниччини.

Журі конкурсу, яке склали півсотні провідних фахівців з веб-дизайну, комп'ютерної графіки та анімації, визначали переможців у 9 номінаціях: інформаційне наповнення, графічна реалізація, програмна реалізація, 2D растрова графіка, 2D векторна графіка, ЗD-графіка, GIF-анімація, Flash-анімація, ЗD-анімація.

— Усі роки я в журі конкурсу і спеціалізуюсь у номінації web-програмування. У мене зібрався архів дисків з роботами конкурсантів. Роботи найпершого конкурсу помістились на CD-шці. Нинішній конкурс — це 6 DVD-дисків. Це різниця лише в обсягах інформації. Така ж динаміка росту якості робіт і професійної майстерності. — Говорить заслужений учитель України Юрій Пасіхов, почесний громадянин Вінниці, учитель-новатор, який підготував 75 призерів змагань з інформатики й математики загальнодержавного і міжнародного рівня. — Кілька років керую лабораторією, яка займається впровадженням концепції інформаційного освітнього середовища в середню освіту. Маємо серйозні досягнення, в основі яких досить складні програмні рішення. Автори цих програмних рішень — студенти, які були переможцями конкурсу з веб-дизайну.

Дев’ятий конкурс проводився під патронатом випускника університету Олександра Домбровського та його «Фонду розвитку муніципальних реформ». Це уже другий спільний проект Олександра Георгійовича і його alma-mater.Він заснував три щорічних премії для студентів, які займаються науковою діяльністю і здатні демонструвати лідерські якості. Першими їх отримали студенти нашого університету Володимир Кичак, Ігор Колос та Роман Петрук. Цьогоріч до Дня студента знову буде оголошено конкурс наукових ідей, а три його переможці отримають грошові винагороди.

Для юного фахівця знайти перше місце роботи неабияка проблема. Тож, переглянувши роботи, меценат визначив конкурсантів — Олег Кузик, Віталій Левицький і В’ячеслав Мальований, яких нагородив сертифікатом, що дає гарантоване право працевлаштування у «Фонді розвитку муніципальних реформ».

Врешті більшість спонсорів конкурсу теж випускники університету:

Андрій Іванов, директор Вінницького будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр», ВНТУ закінчив у 1998 році;

Сергій Лужецький, директор фірми «Інформаційні Технології РІА»;

Анатолій Шостацький, директор компанії» Ріо-трейд»;

Роман Варшавський, директор компанії ВеstНоstsng, Роман був переможцем першого конкурсу з веб-дизайну, і саме та перемога визначила його сферу діяльності — його фірма працює з інтернет-технологіями;

Анатолій Шакула, директор фірми «Інтехсервіс-В»;

Владислав Гребінський, директор фірми «Арго»;

Валентина Симененко, керівник Вінницького відділення фірми «Пронет».

Змагання відбувалось у два тури. Переможців першого заочного етапу конкурсу — а їх виявилось 100 — запросили до Вінниці, аби виконали кваліфікаційну роботу на задану тему. За 4 години фіналісти мали впоратись із завданням. Оскільки змагання відбувались напередодні міжнародного дня сім'ї, то й темою стала «Сім'я — основа суспільства». Але претенденти на перемогу довідались про неї на самісінькому початку другого туру.

Окремо переможців визначала Вінницька єпархія Української православної церкви МП. Їм нагороди вручив отець Володимир (Тютенко), настоятель вінницького храму святителя Луки Кримського, доктора медицини, професора.

— У Євангелії сказано, що віра від слухання, тому Христос відправив своїх апостолів з проповіддю по усій Землі. Раніше ж не було інтернету. А зараз, коли є інтернет-технології, наш обов’язок інформаційний простір наповнювати духовним змістом. Тому наш владика Сімеон із конкурсантів визначив переможців, які використовували для своїх сайтів православну тематику.

Цього року найбільше переможців з України підготував відмінник освіти України Олег Пустовойт, співробітник Донецького палацу дитячої і юнацької творчості:

— Оскільки конкурс набув таких масштабів, то варто змінити його емблему — котик має йти не зеленою галявиною, а уже Земною кулею!

 

Фоторепортаж з події тут http://photo.vstu.vinnica.ua/