Прес-центр ВНТУ 17.11.2014, 13:53

 

Абсолютним переможцем БАЮНАЛЕ-2014фестивалю до Дня української писемності та мови стала команда «Номер 6» (Донецьк)

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Згідно вже усталеної традиції, сьомий рік поспіль в стінах нашого Вінницького національного технічного університету, пройшов фестиваль інтелектуальних ігор «Баюнале», присвячений Дню української писемності та мови, ініційований Вінницьким обласним об’єднанням ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

Впродовж 8-9 листопада в інтелектуальних баталіях фестивалю взяли участь 40 команд, які представляли Київ, Донецьк, Вінницю, Львів, Чернівці, Тернопіль, Рівне, Івано-Франківськ, Одесу, Хмельницький, Умань.

 

Почин був зроблений спеціальним кіно-туром від Сергія Штельмаха.

 

На короткій дистанції у п'ятнадцять запитань перемогу святкувала вінницька команда «Пінта». Це й не дивно, бо в її складі гравці, що самі кілька разів проводили синхронний турнір «Кубок Голівуда» і є неабиякими знавцями означеної тематики.

 

Турнір з брейн-рингу виграла команда «Номер 6» (Донецьк), яка в надзвичайно напруженій боротьбі здолала «5-й елемент» з Чернівців з рахунком 4:3.

 

Найдовше в суботній вечір тривали змагання з ерудит-тріо, де найліпшими стали «Єноти-гугеноти» (частина команди «Номер 6»).

 

Приємною несподіванкою стала перемога студентської команди «Жовтий корпус» в турнірі з відео-реалій. Вона змогла випередити досвідчені дорослі команди.

 

У головному змаганні фестивалю – турнірі зі «Що? Де? Коли?» «Всесвіт українського слова» (дистанція в 84 ігрові запитання) трійка призерів має такий вигляд:

 

  1. «Номер 6» (Донецьк) – 56 правильних відповідей.
  2. «П е р е у ч е т ъ» (Рівне) – 54.
  3. «Тануна Х» (Львів) – 53.

 

Чимало цікавих фактів дізнались про українську культуру, традиції та звичаї й загалом про здобутки людства учасники фестивалю.

 

Наприклад, те, що після похорону Тараса Шевченка, повернувшись додому Микола Некрасов записав вірш «На смерть Шевченка». З обережності він розірвав аркуш і зберіг лише його частину з НИМИ, повідомляє біограф російського поета Якушкін. Тож, треба назвати ЇХ. Виявляється ВОНИ – це рими. Саме по них Некрасову було згодом легко відтворити увесь вірш.

 

Або як український народ іронічно зауважив: родився без НЕЇ, так і вмру без НИХ. Командам не просто треба було здогадатись про що ж іде мова, а ще й навести вислів де фігурують ВОНИ античного мислителя (Піфагорові штани).

 

У студентському заліку трійка призерів у підсумку набула такого вигляду:

 

1. «Жовтий корпус» (Київський національний університет ім. Тараса. Шевченка).

2. «CSS» (Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова).

3. «Фортуна» (Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ).

 

Ці команди отримали символічні відзнаки «Граніт науки» від Вінницької федерації інтелектуально-спортивних ігор та призи від Студентського профкому ВНТУ.

 

Наша команда «Ulik-team», сформована з магістрантів і п’ятикурсників ІнІТКІ, поступилася призерам усього двома заліковими пунктами й залишилась на четвертій сходинці. Але їм вдалось випередити десяток інших студентських команд з Києва, Львова, Івано-Франківська, Хмельницького, Умані.

 

Абсолютним переможцем фестивалю стала команда «Номер 6» (Донецьк), яка отримала головний приз – статуетку Кота Баюна.

 

Три попередні турніри поспіль статуетку Кота Баюна вигравали львівські команди. Нині ж представники сходу України продемонстрували, що вони теж добре обізнані в українській культурі й ми насправді єдиний народ з своїми місцевими родзинками та унікальностями.

 

Друге місце «Чумачече вече» (збірна з різних міст).

 

Третє місце «Тануна Х» (Львів).

 

Команди отримали унікальні відзнаки — художні роботи з символікою фестивалю.

 

Неповторну атмосферу фестивалю значною мірою вдалось створити завдяки чудовим, оригінальним роботам Ольги Адамчук (студентка 3-го курсу ІнБТЕГП), які вона створила саме для фестивалю «Баюнале -2014».

 

«Баюнале-2014» позаду, а на горизонті вже проступають контури «Баюнале-2015», бо оргкомітет фестивалю взяв до уваги побажання цьогорічних учасників:

 

«Наснаги вінничанам у проведені цього чудового свята осені кожен рік!»

 

Анатолій ТЕКЛЮК,
кандидат філософських наук, доцент,
заступник директора Головного центру виховної роботи

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ