Прес-центр ВНТУ 16.12.2014, 17:11

Якби в книзі рекордів Гінесса фіксували кількість перемог, яку отримав навчальний заклад впродовж одного року на міжнародних конкурсах, то ВНТУ, безперечно, став би номінантом.

Студенти Вінницького національного технічного університету отримали за 2014 рік небачений ужинок перемог, який до кінця року, однозначно, поповниться. 12 перемог у різних номінаціях здобули студенти нашого університету на міжнародній олімпіаді «Вектор 3D + графіка».

 

Робота переможця конкурсу «Вектор 3D + графіка» Констянтина Снопова

 

10 переможців підготував перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Романюк. Саме з його ініціативи створено у нашому університеті студію комп’ютерної графіки. Студія тепер під орудою професора Романюка плекає талановиту юнь, котра навчена перемагати на міжнародних інтелектуальних перегонах.

 

— Та усе ж, Олександре Никифоровичу, а чи патріотично брати участь у міжнародних конкурсах, які проводяться у Росії?

— Кожна перемога в Росії є пафосною, тим більше в наш тривожний час. Це своєрідний інтелектуальний удар по нашому сусіду. Ми втираємо носа Росії. Розуміємо, що сьогодні не маємо права програти. А тому наші студенти – це своєрідні інтелектуальні воїни! Під час мого візиту в Москву з трьома студентами на конференцію і щорічну нараду координаторів AutoDesk ми не ховали бейджики, на яких написано, що ми з України, хоча розуміли, чим це для нас могло закінчитися.

 

— Будь ласка, детальніше розкажіть про Конкурс «Планета Земля».

— Ми вже вдруге беремо участь в цьому конкурсі. Конкурс «Планета Земля» проводиться за підтримки льотчиків-космонавтів Геннадія Манакова і Сергія Крикальова, які входять до складу журі. Вони високо оцінили роботи студентів ВНТУ. Особливо їм сподобалася робота Вадима Варламова. Зрозуміло, що в космонавтів свою бачення світу, а тому дуже важливою була й думка професіоналів, зокрема,працівників студії мультиплікаційних фільмів «Воскресіння», кінофотостудії «Новий світ». Студенти ВНТУ вибороли на цьому конкурсі 7 призових місць.

 

— А яка була конкуренція?

— У конкурсі взяла участь молодь з Німеччини, Ізраїлю, Росії, Білорусі, України, Болгарії, Молдови, Казахстану, Башкорстану. Учасниками VIII Відкритого міжнародного конкурсу комп'ютерної графіки «Планета Земля» стали більше тисячі конкурсних робіт. Отож, студенти ВНТУ вибороли місця в жорсткій боротьбі.

 

— Перемагали в цьому конкурсі тільки «титуловані» студенти ВНТУ — багаторазові переможці?

— Зовсім не так. Серед переможців є студенти першого курсу – Вадим Варламов, Дмитро Ґедзь, Олег Досужий, Олена Коваль.

 

— А чим була цікавою Міжнародна студентська олімпіада «Вектор 3D + графіка»?

Це запитання адресоване колезі професора Романюка — заступнику директора Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, кандидату технічних наук, доценту Вікторії Войтко.

— Брати участь у цьому конкурсі було дещо ризиково, оскільки студенти Магнітогорська спеціалізуються на вивченні спеціалізованих графічних програмних продуктів, а ми були своєрідними «любителями». Але виявилося все навпаки. Ми повністю зайняли п’єдестал переможців в номінації «Моделювання віртуальної реальності» з використанням пакету 3Dmax, а в «незвичній» для нас номінації «Графічний дизайн» (пакет  CorelDraw, Adobe Photoshop) першокурсник ВНТУ Дмитро Щелканов посів 2 місце.

Всього на цьому конкурсі ми вибороли 5 призових місць. До речі, в конкурсі взяли участь студенти з Росії, України, Білорусії, Казахстану.

 

— У чому незвичність цього конкурсу ?

— Конкурс проводився дистанційно, протягом усього 4 годин. Організатори оголосили тему в точно визначений час. Враховуючи, велику різницю в часі, мені разом з першим проректором Романюком доводилося по телефону будити студентів і при цьому бажати перемоги.

 

— А чи перемагали студенти ВНТУ на конкурсах з дальнього зарубіжжя?

— Студент ІнІТКІ Олег Досужий переміг на престижному міжнародному конкурсі Computer Space (Болгарія). На пишних урочистостях у Софії Computer Space статуетки переможцям вручав сам президент Болгарії Росен Плевнелієв. На жаль, через відсутність фінансування Олег Досужий не їздив до Софії. Дуже прикро…

На П’ятому міжнародному конкурсі комп’ютерної графіки «Творчість без меж» в місто Хасково (Болгарія) студенти ВНТУ вибороли 1 золоту, 2 срібні та 2 бронзові медалі. Це надзвичайно гучна перемога!

Восени на міжнародному конкурсі «Middle East» в Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) студенти ВНТУ гідно представляли Україну і увійшли в десятку кращих команд. Жаль, що переможців визначали тільки з мусульманських країн.