Прес-центр ВНТУ 02.02.2015, 20:10

 

Володимир Месюра, тренер збірної команди ВНТУ з програмування — тричі фіналіста першості світу, отримав найвищу освітянську нагороду, що має статус державної — медаль Костянтина Ушинського


Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Вінницька обласна державна адміністрація


Studiarium

 

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

 

Інформаційний портал «Вінниця OK»

 

Новини Вінниці

 

Vinbazar

 

 

І цього року, ймовірно, команда Вінницького національного технічного університету учетверте (!!!) змагатиметься за перемогу на світовій студентській першості з програмування.

 

Детальніше КОМАНДА ВНТУ ЗДОБУЛА ШАНС ПОТРАПИТИ НА ФІНАЛ ДО МАРОККО

і  тут EDUCATION UKRAINE

 

Медаллю Національної академії педагогічних наук України «Ушинський К. Д.» відзначаються педагоги, вчені, організатори освіти за значні досягнення в галузі педагогічної науки, особистий внесок у розвиток української освіти.

 

Відмінник освіти України, кандидат технічних наук, професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету Володимир Месюра — направду талановитий викладач.

 

Саме йому завдячують своїм фантастичним професійним успіхом чимало випускників Інституту інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ.

 

Сергій Кашубін, випускник магістратури ВНТУ, 5 січня почав працювати як Software Engineer у Цюріхському офісі Google (Швейцарія). Перед запрошенням на постійну роботу до найбільшого міста найблагополучнішої країни Європи хлопець успішно пройшов там чотиримісячне стажування.

 

Там же в Цюріхському офісі Google уже кілька років працює випускник ВНТУ Богдан Власюк.

 

Павло Коржик у Сіднеї (Австралія) в іншому офісі цієї фірми, також розробляє програмне забезпечення.

 

Дмитро Коржик навчається в аспірантурі університету Дюка в США.

 

Недавній випускник ВНТУ Віталій Невідомий теж нині працює у США — в головному офісі Google (Сан-Франциско).

 

Віталіїв однокурсник Олексій Стах тепер теж у США — він співробітник Microsoft.

 

Нині також працює у США випускник бакалаврату нашого вишу Ігор Сугак. Закінчивши чотири курси ВНТУ, хлопець, отримавши запрошення, поїхав до заокеанської наддержави.

 

Магістрант Олег Морфіянець нещодавно стажувався у компанії Google у Токіо (Японія).

 

Такий розкішний перелік можна продовжувати і продовжувати…

 

Усіх цих хлопців об’єднує те, що вони у різні роки складали «зіркову» команду студентів ВНТУ зі спортивного програмування, яку геніально тренує і стимулює до перемог професор Месюра.

 

Якраз Володимир Іванович є ініціатором і генератором — головною рушійною силою студентських олімпіад програмістів не лише у ВНТУ, не лише в області, а й в Україні загалом. Завдяки його особистим зусиллям і блискучим перемогам його вихованців Вінниця, а власне наш Вінницький національний технічний університет отримав право проводити півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС, в межах якого відбувається і фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

 

«Нині з усіх якостей саме креативність є найзатребуванішою. А ще навички роботи в команді. Переможців змагань зі спортивного програмування охоче беруть до себе провідні світові фірми. — Розповідає Володимир Іванович. — Але головне завдання цих олімпіад — стимулювати нашу інтелектуальну молодь. На жаль, вона не дуже комусь потрібна в Україні, не дуже відчуває на себе запит і увагу. А на цих змаганнях талановиті юні програмісти можуть показати себе і відчути задоволення від того, що вони можуть. Завдяки таким змаганням студенти України мають можливість вдосконалити своє мистецтво розробки математичних алгоритмів і комп’ютерних програм. Мають шанс зустрічі з фахівцями IT-сфери і роботодавцями, що реально допомагає гідно працевлаштуватися кращим студентам-програмістам».

 

Довідка

 

Професор Володимир Іванович Месюра

 

координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування;

 

директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі;

 

член міжнародного журі Південно-східного європейського півфіналу першості світу з програмування АСМ;

 

член АСМ (Association for Computer Machinery);

 

тренер збірної команди ВНТУ з програмування, тричі фіналіста першості світу (2006, 2008, 2014 рр.);

 

президент Всеукраїнського благодійного фонду «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій»;

 

голова громадської організації "Федерація програмування" (щоправда, замість котрої тепер створюватимуть Федерацію спортивного програмування, оскільки штаб-квартира Федерації програмування залишилась у Севастополі);

 

начальник університетського центру електронних комунікацій Інтерцек;

 

заступник головного редактора міжнародного науково-технічного журналу «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія» (ВНТУ), член редколегії журналу «Advances in Electrical and Computer Engineering» (університет «Стефана чел Маре», м.Сучава, Румунія), відповідальний секретар редколегії журналу «Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології» (ВНТУ);

 

постійний член оргкомітетів міжнародних наукових конференцій «Интернет – среда за нови технологии в информационното общество» (университет святых Кирилла и Мефодия, м.Велико-Тирново, Болгарія); «Development and Application Systems», університет «Стефана чел Маре», м.Сучава, Румунія; член міжнародного комітету та заступник Голови організаційного комітету міжнародної науково-практичної конференції «Інтернет – Освіта – Наука», (ВНТУ);

 

керівник спільного проекту з поглибленої підготовки студентів в царині CRM-систем за участю ВНТУ і датської компанії CDM;

 

автор і керівник проектів: створення університетського вузла Інтернет; створення навчального центру Інтернет; створення програми навчання незайнятого населення за робітничою спеціальністю «Оператор ПЕОМ», які, отримали фінансову підтримку міжнародних фондів;

 

нагороджений трьома почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України за плідну роботу з обдарованою молоддю, має подяку Кабінету Міністрів, дві Почесні Грамоти Вінницької обласної державної адміністрації і навіть Грамоту Міністерства вищої та середньої освіти УРСР.

 

Галузь наукових інтересів: інтелектуальні системи діагностики, системи прийняття рішень, телекомунікаційні системи.

 

Кількість наукових публікацій: 220, в тому числі 2 монографії, 6 авторських свідоцтв, 3 патенти на винаходи України, 13 навчальних посібників (в тому числі два з грифом Міністерства освіти і науки України) та 8 методичних вказівок.

 

Особиста сторінка Месюри В. І.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ