НЕАМАТОРСЬКІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ-РАДІОАМАТОРІВ ВНТУ

У міжнародних змаганнях «Радіоінформ-тест-2014» перемогла команда радіостанції під позивним сигналом UR4NWW — це студенти ВНТУ Ольга Колісник, Олена Горобець та Дмитро Михалюк. Тренер – аспірант Володимир Бєлов

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

Радіоаматорському або HAMRADIO руху в світі вже понад 100 років. Бере він свій початок з заснування ARRL (англ. American Radio Relay League – Американська РадіоРелейна Ліга) у 1914 році.

Ця організація, що поєднала багатотисячну армію ентузіастів радіоелектроніки та засобів безпроводових комунікацій, й започаткувала перші радіоаматорські змагання. Саме з тих часів в радіоаматорському ефірі почали змагатися не менші майстри своєї справи – радіоаматори-контестмени.

Походження змагань можна віднести до перших трансатлантичних змагань 1920-х років, коли радіоаматори вперше намагалися встановлювати зв'язки через Атлантичний океан на частотах короткохвильових діапазонів. Вже після того, як в 1923 році було встановлено перший двосторонній зв'язок між Північною Америкою і Європою, змагання стали проводитися щорічно. І все більше і більше операторів аматорських станцій намагалися встановити двосторонні радіозв'язки на великі відстані.

З того часу радіоаматорські міжнародні змагання різноманітних напрямків постійно проводяться на різних діапазонах і до участі у них залучаються все більше і більше станцій.

Наприкінці 2014 року у міжнародних змаганнях «Радіоінформ-тест-2014» взяли участь студенти нашого ВНЗ. І — перемогли!

У престижній заліковій групі колективних радіостанцій, тобто в групі, де виступає одразу декілька операторів від однієї станції, команда радіостанції ВНТУ в конкурентній боротьбі здобула перше місце!

У команді радіостанції під позивним сигналом UR4NWW змагались студенти Інституту радіотехніки, зв’язку та приладобудування ВНТУ Ольга Колісник (група ТКп-11б), Олена Горобець (група ТКт-11б) та Дмитро Михалюк (група РТт-12). Тренер команди – майстер спорту,  аспірант ВНТУ Володимир Бєлов, член Національної спілки журналістів України.

До речі, спортивна команда колективної радіостанції Навчально-наукового центру систем радіозв’язку та радіоаматорства Інституту РТЗП у різному складі вигравала призові місця і в інших престижних радіоаматорських змаганнях.

У 2012 році наш колектив став абсолютним переможцем Першості Вінницької області з радіозв’язку на коротких хвилях.

У 2014 році – третє призове місце на 40-х відкритих змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях на кубок журналу «Радіоаматор».

«Срібло» здобули на турнірі «На Покрову» — у відкритих змагань з радіозв’язку на коротких хвилях, що відбулися торік 17 жовтня.

«Бронзу» отримали на Всеукраїнських молодіжних змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях. Турнір проходив 22 жовтня і був приурочений пам’яті Володимира Гусєва.

На «Міні-тест ЮТ» — Всеукраїнських змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях, що відбулися 19 листопада, знову виграли «бронзу».

У рейтинговій таблиці молодіжних колективних радіостанцій України «Радіомарафон 2014» наша станція має 2 місце у Вінницькій області та 21 місце в Україні з понад 80 станцій.