Прес-центр ВНТУ 30.05.2011, 17:03

Перше, друге і третє місця у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування вибороли команди Вінницького національного технічного університету.

 

Півфінал першості світу з програмування вперше проводитиметься у нашому університеті у жовтні.

Олімпіада відбувалася у п’яти регіонах України. Цьогоріч вона вперше проводиться за новою формулою. У її першому етапі взяли участь аж 607 команд зі 118 університетів України (включаючи розташовані в інших містах філії). Студенти змагалися в усіх обласних центрах країни — одночасно у 35 базових університетах.

Право виступати у другому етапі вибороли 168 команд з 98 університетів, які були розподілені між п’ятьма регіонами. Наш університет входить до Центрального регіону, змагання якого відбулися у Сумському державному університеті. До СумДУ приїхали 26 команд з 18 університетів Вінницької, Житомирської, Полтавської, Сумської, Хмельницької та Черкаської областей. Найбільшою делегацію, що прибула до Сум, виявилася вінницька. Хоча ми і представляла лише наш університет, але це 5 команд, які вибороли право змагатись у ІІ етапі!

Перша команда ВНТУ [wRabbits] у складі знаного в Україні Віталія Невідомого, Олексія Стаха та Сергія Кашубіна була головним претендентом на перше місце в регіоні, що вона без особливих зусиль і довела. Але було цікаво подивитись, які результати покажуть інші команди. Зокрема, ми чекали на друге місце від нашої другої команди [IOTeam] у складі другокурсників Михайла Граника, Олега Морфіянця та Максима Матейчука. І вони таки дійсно його вибороли, хоча боротьба з першою командою Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького точилася до останньої хвилини.

Дуже щільно фінішували ще дві наші команди — [InAEKSU] і [rNinja], які розв’язали однакову кількість задач і розташувались у турнірній таблиці поруч. Але якщо [InAEKSU] — п’ятикурсник Андрій Подольський, колишній чемпіон України, та першокурсники Ярослав Точенюк і Анастасія Яровенко, з шостим результатом отримала диплом третього ступеня (у змаганнях визначалось одне перше, два других та три третіх місця), то третьокурсники Інституту ІТКІ Ігор Сугак, Олексій Поліщук та Марія Островська, стали «кращою командою без дипломів». Але усі вони вперше брали участь в олімпіадах з програмування, їх результат не можна не визнати за досягнення.

І хоча п’ята команда ВНТУ [Noobs v1.0], що складалася з третьокурсника Володимира Яцика та першокурсників Івана Мурзака і Романа Джадана трохи відстала від своїх товаришів, але і вона мужньо боролося до останніх хвилин. Розв’язавши достатню кількість задач, не пройшла до ІІІ етапу лише через те, що затратила більше часу, аніж найближчі конкуренти.

А попереду вже чекає підготовка до ІІІ етапу, який відбудеться всередині жовтня — вже в новому навчальному році. Він проводитиметься в двох групах. ВНТУ буде представлений максимально можливою кількістю команд – трьома.

Змагання, що мають статус півфіналу першості світу, вперше відбудуться у нашому університеті. 35 найсильніших команд України боротимуться з кращими командами країн південно-східної Європи за вихід до фіналу першості світу.

В іншій групі зійдуться команди, які пройшли до ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади, але вибули зі змагань на першість світу.

Отож, відпочивати нашим олімпійцям не буде часу навіть влітку. У липні на них чекають змагання KPI-OPEN, а у серпні — літня школа з програмування у Севастополі.

Наш ВНТУ уже готується до проведення першого в Україні півфіналу першості світу з програмування. Обговорити деталі організації цих змагань до міста Орландо, (Флорида, США) на засідання Оргкомітету світового фіналу полетіли професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра, призначений директором українського сайту півфіналу першості світу, та заступник директора ГЦМЗ Микола Прадівлянний. Нині ж в кінці травня в Орландо вперше в історії у світовому фіналі беруть участь команди одразу чотирьох українських університетів. Отож, готуватимемось, аби наступного року у світовому фіналі був представлений і Вінницький національний технічний університет.

Володимир МЕСЮРА, професор,

директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі