Прес-центр ВНТУ 17.09.2015, 13:01

 

Вінницький національний технічний університет у рейтингу «Вебометрикс» отримав 17 місце серед українських ВНЗ, піднявшись одразу на сім позицій з часу попереднього ранжування


Інформаційний портал «Моя Вінниця»

 

 

ВНТУ увійшов у Топ-20 Webometrics Ukraine. Такого високого місця у цьому рейтингу наш університет не посідав ще ніколи.


Ranking Web of Universities


alt


 

Дослідницька група Cybermetrics Lab при Вищій Раді з наукових досліджень (Іспанія) опублікувала світовий рейтинг університетів Вебометрикс (Webometrics) за липень 2015 р. До нього увійшли 295 вітчизняних вищих навчальних закладів.

 

Вебометричний рейтинг університетів світу (Webometrics ranking of world’s universities) – один з найбільш авторитетних рейтингів у міжнародному освітньому середовищі. Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік (у червні-липні і січні-лютому) та охоплюють 22 тисяч університетів з усього світу. Рейтинг орієнтований на оцінку присутності університету в Інтернеті, рівень впливу публікацій університету на світовий науковий прогрес, наповненість та «популярність» веб-ресурсів вищого навчального закладу, довіру Інтернет-користувачів до них.

 

У міжнародному рейтингу серед університетів світу ВНТУ нині посідає 3506 місце, щорічно покращуючи свої показники.

 

Для порівняння, провідні ВНЗ Вінниччини мають такі показники:

 

Донецький національний університет — 5136-й у світовому рейтингу Webometrics, 21-й Webometrics Ukraine;

 

Вінницький національний аграрний університет – 9905 Webometrics World, 79 Webometrics Ukraine;

 

Вінницький національний медичний університет — 11880 Webometrics World, 110 Webometrics Ukraine;

 

Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського 13235 Webometrics World, 133 Webometrics Ukraine.

 

Суттєве випередження нашим ВНТУ інших вінницьких вишів не може заспокоювати, оскільки необхідно орієнтуватися на лідерів рейтингу.

 

Таке високе місце у рейтингу Webometrics — це заслуга усього колективу.

 

Забезпечили успіх викладачі, котрі наповнили свої персональні сайти науково-методичними матеріалами. Більшість викладачів так організували свій сайт, що його активно навідують представники інших країн.

 

Найвищий серед науковців ВНТУ індекс Гірша (показник впливовості науковця, заснований на кількості його статей та їх цитування) має доктор технічних наук, професор Сергій Штовба — 1299.

 

Отож, важливою задачею є збільшення кількості лінків (посилань) на сайт нашого університету з інших сайтів. Врешті, це просте домашнє завдання, оскільки наш виш має високі рейтинги і про нього добре знають і в Україні, і в світі. Вимагає кращого наповнення сайтів викладачів науковими працями. Це слід робити не епізодично, а постійно.

 

Вагомий внесок зробив репозитарій університетської науково-технічної бібліотеки. А також численні сайти структурних підрозділів.

 

Великий вклад у підвищення рейтингу нашого університету також вніс сайт міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який відвідали близько 306 тисяч гостей. На сайт конкурсу «Перспектива» зайшли близько 50 тисяч користувачів. Інформація про ці конкурси розміщена на багатьох сайтах інших організацій. Приміром на Урядовому порталі.

 

Сторінка абітурієнта теж дала багато відвідувань.

 

На жаль, активність студентського самоврядування університету мало відображена у мережі Інтернет, хоча роблять багато важливих справ.

 

Варто запозичити досвід інших університетів, де кожен аспірант і магістрант має свою сторінку, де відображає хід наукових досліджень, їх результати та впровадження.

 

На жаль, не усі сторінки університетських підрозділів індексовані в пошукачах. Рейтинг університету в світі й в Україні залежить не лише від наших наукових досліджень, а й від їх відображення у світовій мережі.

 

ВНТУ щорічно проводить близько десяти міжнародних наукових конференцій, в яких беруть участь науковці з ближнього і далекого зарубіжжя. Важливо, щоб матеріали цих конференцій відображалися на домені ВНТУ. Шкода, що багато сторінок, котрі мають безпосередній стосунок до ВНТУ, розміщені на інших доменах. Приміром, сайт Всеукраїнського з’їзду екологів з міжнародною участю.

 

Отож, ВНТУ може суттєво підвищити свій рейтинг у Вебометрикс, адже ми тільки частково використали свої можливості. Піднятися в рейтингу – це нескладна домашня задача, яка випливає з наведених критеріїв оцінювання, і не передбачає споглядальних позицій кафедр.