Прес-центр ВНТУ 19.10.2015, 18:33

 

15-18 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті вп’яте відбулися змагання півфіналу студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС


Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Турнір проводився паралельно зі змаганнями бухарестського сайту цього ж півфіналу. У межах українського сайту було проведено і відкритий фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.


alt

 

Ось і пролетів черговий фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, що у статусі півфіналу першості світу АСМ-ІСРС південно-східної Європи визначив представників України, які продовжать боротьбу за медалі світової студентської першості у Таїланді в травні 2016 р.

 

Фінал, що представляв одразу чотири ювілейні події: п’ятнадцяту Всеукраїнську олімпіаду, п’ятий півфінал першості світу на теренах України, десяту річниця Всеукраїнського благодійного Фонду «Асоціація підтримки і розвитку інформаційних технологій», створеного з метою підтримки організації олімпіади, який повністю забезпечує фінансові і «зовнішні» організаційні потреби олімпіади, сороковий півфінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі.

 

Після тривалого і виснажливого шляху учасників через два попередні відбіркові етапи та дуже непростого за нинішньої ситуації в країні процесу підготовки і організації, Всеукраїнський фінал промайнув, здається, за мить. Прошумів як гроза, засліпив яскравою блискавкою, зачарував усіма кольорами бабиного літа, переповнив пристрастями учасників, захопленням переможців, відчаєм переможених, здивуваннями новачків, сумом ветеранів, що в останнє брали участь у змаганнях.

 

Вперше у відкритому фіналі Всеукраїнської олімпіади мали взяти участь одразу 48 команд, кожна складається з трьох студентів і супроводжується тренером. Але чомусь без будь-яких повідомлень так і з’явилися усі чотири заявлені на змагання у Вінниці турецькі команди. Отож, у статусі світового півфіналу, що проходить паралельно на двох майданчиках (у Вінниці та Бухаресті) 44 команди Всеукраїнського фіналу мали змагатися з 42-ма кращими університетськими командами Болгарії, Боснії та Герцеговини, Македонії, Румунії, Сербії та Туреччини.

 

У Вінниці зібралися команди 22 українських університетів, 8 з яких, зокрема і Вінницький національний технічний університет, за результатами відбіркових змагань були представлені трьома командами, 6 – двома і 8 – однією командою. У зв’язку з розширенням кола учасників команди з трьох університетів прибули до Вінниці уперше.

 

Команди, що прибули до Вінниці увечері у четвер встигли взяти участь в екскурсії до фонтану Roshen, що зчарував їх своєю красою і зарядив енергією на змагання. Після сніданку у п’ятницю відбулася автобусна екскурсія найкращим і найкомфортнішим в Україні містом. І дійсно Вінниця дуже сподобалась усім учасникам екскурсії.

 

Дуже сподобалась усім і чітка організація відкриття олімпіади, у якій взяли участь представники міської ради та Вінницької обласної адміністрації, які, зокрема, розповіли й про те, як Вінниця впроваджує новітні інформаційні технології у плані реалізації концепції «розумного міста».

 

А після пробного туру учасники отримали змогу взяти участь у дуже цікавому технічному семінарі представників Фєйсбук, колишніх переможців Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування та золотих призерів першості світу АСМ_ІСРС, львів’янина Остапа Коркуни та киянина Андрія Гриненка.

 

Головні події олімпіади розгорнулися у п’ятницю, коли в основному турі команди мали розв’язати 10 запропонованих ним задач. Як й усі останні роки українські команди одразу переконливе захопили верхні сходинки турнірної таблиці і розпочали боротьбу між собою за перемогу у півфіналі. І ця боротьба виявилася дуже драматичною. Основна інтрига виявилася в тому, що лише дві команди після стрімкого розв’язання задач середньої складності (простих задач у півфіналі не було), зуміли розгадати, задачу, яка була відносно легшою серед задач високої складності. Це й надало їм вирішальні шанси на перемогу в боротьбі з потенційно сильнішими командами!

 

«Щасливчиками» виявилися команди ZNTU_SetUp Запорізького національного технічного університету і DNU_Ducks Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. Отож, поки інші провідні команди «загрузли» у боротьбі з задачею В (яка так і залишилась «непереможеною»), розв’язання задачі А надало дніпропетровській команді шанс потрапити до світового фіналу, забезпечивши їй так зване напівпрохідне місце, а студентам із Запоріжжя забезпечило титул чемпіонів України і поїздку на світовий фінал до Таїланду!!!

 

Разом з ними пакуватимуть валізи й другі та треті призери з команд LNU Penguins* (Львівського національного університету ім. І. Франка) та Flawless (Київський національний університет ім. Т. Шевченка). Ще дві команди цього університету Frogs іUnicon, що посіли 5 і 6 місце, залишилися без путівок до світового фіналу, де кожен університет може бути представлений лише однією командою.

 

Отож четверта путівка дісталася команді Бухарестської політехніки, єдиній неукраїнській команді, якій вдалося пробитися до першої десятки світового півфіналу.

 

Сьоме місце у півфіналі у команди DNU_Ducks надає їй шанси потрапити до світового фіналу, але це вже залежить від результатів інших європейських півфіналів і стане відомо наприкінці грудня.

 

І не пощастило на прощання команді нашого університету VNTU_[wRabbits], які також (усього з чотирьох команд півфіналу) взялися за задачу А, але надто пізно. Зауважимо, що розв’язання цієї задачі навіть на останній хвилині, просувало їх у турнірній таблиці вище за бухарестську команду і забезпечувало заповітне місце у фіналі! Як і торік одна задача відділила команду від заповітної цілі!

 

Отож, наша команда, посівши 8 місце у південно-східній Європі, стала першою «непризовою» в Україні.

 

А призерами фіналу Всеукраїнської олімпіади з програмування стали такі команди::

 

1 місце: ZNTU_SetUp - Запорізький національний технічний університет

 

2 місце: LNU Penguins* - Львівський національний університет ім. І. Франка

Flawless - Київський національний університет ім. Т. Шевченка

 

3 місце: Frogs - Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Unicon - Київський національний університет ім. Т. Шевченка

DNU_Ducks - Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара.

 

Незважаючи на серйозні фінансові труднощі Всеукраїнському благодійному Фонду «Асоціація підтримки і розвитку інформаційних технологій» вдалося залучити до підтримки олімпіади потужних спонсорів — IBM (генеральний спонсор), Facebook (платиновий спонсор) і Microsoft (золотий спонсор), а також CDM, DataGroup, WinInterective, Astound. Генеральним медіа-партнером виступив Укрнет.

 

Організаційний рівень олімпіади був найвищим за усі роки її проведення. Це вимагало величезних зусиль від організаторів: доцента кафедри КН Ігоря Арсенюка – відповідального за технічне забезпечення, заступника декана ІТКІ з виховної роботи Вікторії Войтко – реєстрація та супроводження заходів олімпіади; асистента кафедри ПЗ Алли Денисюк та доцента кафедри ПЗ Володимира Майданюка. Дуже велику допомогу надали студенти-волонтери.

 

Володимир МЕСЮРА, професор,
директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі,
президент Всеукраїнського благодійного фонду «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій»

 

Фоторепортаж Сергія Маркова

ACM-ICPC відкриття

ACM-ICPC пробний тур

ACM-ICPC основний тур

ACM-ICPC нагородження переможців

ПІВФІНАЛ СТУДЕНТСЬКОЇ ПЕРШОСТІ СВІТУ АСМ-ІСРС З ПРОГРАМУВАННЯ. Вінниця - 2015. Основний тур. Timelapse