Прес-центр ВНТУ 25.12.2015, 10:48

 

Не лише оглянути виставку авіамоделей, а й відчути себе пілотом мали можливість усі, хто відвідав цей незвичайний університетський захід.


Освітній портал ПедПРЕСА

 

 

 

Серед гостей найбільше було юні — старшокласників та випускників шкіл і технічних коледжів Вінниччини. Власне саме для них і зорганізовувалось авіасвято. Головна мета цього небуденного дійства — привернути увагу сучасної молоді до авіамоделізму, котрий передував виникненню безпілотної авіації. Водночас організатори прагнули зацікавити талановитих молодих людей, що є потенційними студентами ВНТУ і в майбутньому, можливо, стануть розробниками та експлуатаційниками безпілотних авіаційних комплексів — БАК.


 

Отож на спеціалізованій виставці демонструвались окрім різноманітних авіамоделей і безпілотники. Серед них — копії або напівкопії, визнані одними з найкращих у своєму класі в Україні та в світі. Також експонувались безпілотники, що розробляються для армії, зокрема для використання в АТО.

 

Серед представлених експонатів були моделі, які вже успішно виконують завдання з аерофоторозвідки в зоні АТО. Приміром розвідувальний безпілотник «Кібер - 3», який використовується на сході нашої країни. Радіус дії такого БПЛА сягає 300 км (!).

 

Усі охочі мали змогу поспілкуватися з досвідченими авіамоделістами та розробниками БАК.

 

Також під час виставки проводились показові польоти радіокерованих літаків.

 

Цікавою особливістю Дня безпілотника був турнір з керування різними моделями БПЛА, в якому могли взяти участь усі охочі. Змагання проводились в програмному симуляторі phoenix, який дозволяє змоделювати реальні умови та наблизити пілотів до реального керування, з усіма його труднощами. Змагання проводились в трьох класах: «Літаки», «Вертольоти», «Коптери». Загалом в турнірі взяли участь близько 90 осіб. З кожного класу були визначені переможці, які потім змагалися за звання кращого пілота у супер-фіналі, де слід було продемонструвати свої вміння керування кожним із цих пристроїв. Переможці змагань отримали вартісні призи: сертифікати на курси англійської мови, пульти для симуляторів — за 2 і 3 місце та головний приз — справжній квадрокоптер!

 

Також для всіх присутніх проводилась вікторина на знання історії авіації. Кращі знавці отримували приємні подарунки від партнерів заходу.


 

До речі, у «Небесній долині» — навчально-науковому Центрі розробки радіотехнічних комплексів, систем та приладів Вінницького національного технічного університету створюють безпілотні літальні апарати. Олександр Пільганчук, недавній випускник ВНТУ, чиї розробки уже неоднораз прислужилися військовим в зоні АТО, розповів, що вітчизняні моделі в кілька разів дешевші за іноземні аналоги, водночас простіші в експлуатації та обслуговуванні. І використовуватимуться не лише для АТО, а й для моніторингу ситуації в прикордонних районах Вінниччини, що межують з Придністров’ям.

 

Окрім того, у ВНТУ є програмісти, які розробляють якісне програмне забезпечення для крилатих розвідників.

 

Очільник «Небесної долини», кандидат технічних наук, доцент кафедри медико-біологічної апаратури ВНТУ Леонід Коваль каже, що нині безпілотники використовуються вінницькою муніципальною поліцією для контролю за спалюванням листя. А у деяких країнах вони навіть використовуються для доставлення пошти.

 

Леонід Григорович тим, як пройшов захід, задоволений — майбутні абітурієнти виявляли неабияку цікавість щодо технічних тонкощів створення БПЛА і розпитували, де цьому навчитись.


 

Тематика заходу мала інноваційне та наукове підґрунтя. Авіамоделізм є дисципліною, що базується на декількох наукових напрямах: авіація, радіотехніка, механіка тощо. Кількість спеціалістів такого широкого профілю є дуже обмеженою, тому є нагальна потреба у залученні молоді до цієї сфери.

 

Зорганізували день безпілотника — факультет радіотехніки зв’язку та приладобудування ВНТУ спільно з громадською організацією «Центр інноваційних технологій «Техновін» за підтримки Вінницької міської ради.


Читайте більше У «НЕБЕСНІЙ ДОЛИНІ» ВНТУ СТВОРЮЮТЬ БЕЗПІЛОТНИКИ ДЛЯ АТО

 

НЕВЛОВИМИЙ ДРОН «ЛЕЛЕКА» НОСИТИМЕ УКРАЇНСЬКИМ БІЙЦЯМ ОПЕРАТИВНУ ІНФОРМАЦІЮ


Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ