Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

2016-й – РІК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ

 

Англійська мова набула свого статусу не лише завдяки лідерству англомовних країн у сучасному світі, а й через суто лінгвістичні особливості


Указом Президента України від 16 листопада 2015 року 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. Президент прийняв таке рішення, «ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх та культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку».

 

Згадана в Указі Президента програма Go Global є документом, розробленим Національною радою реформ у червні 2015 року, має назву «Національна програма вивчення і популяризації іноземних мов» (National Foreign Language Learning and Promotion Initiative). У програмі зазначено, що Україна визначила вивчення іноземних мов як ключовий пріоритет зовнішньоекономічної політики, підписавши Угоду про Асоціацію з ЄС у 2014 році. Головним інструментом приєднання України до ділового, освітнього, наукового та культурного простору країн ЄС є знання мов. Стратегія розвитку України 2020 передбачає, що 75% випускників середніх шкіл знатимуть дві іноземних мови.

 

Враховуючи особливий статус англійської мови в сучасному світі, визнано доцільним концентрувати зусилля на першому етапі саме на підтримці та вивченні англійської мови, яка є сьогодні лідером серед мов Інтернету (800 млн користувачів, 55% веб-сторінок в світі написано англійською). Вже майже століття англійська – це лінгва-франка наукового співтовариства, 80% всіх наукових публікацій видається англійською. Також англійська – мова дипломатії, міжнародних конгресів, конференцій та спортивних змагань.

 

Очевидно, що знання англійської мови стає ключовою компетенцією в умовах глобалізації економіки. Згідно з Указом Президента знання англійської мови стане кваліфікаційною вимогою для зайняття певних посад у вишах та на державній службі. Президент пропонує запровадження вимог щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань.

 

Указом Президента обласним держадміністраціям доручено розробити та реалізувати регіональні плани заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови та проведення роз’яснювальної роботи. Але сьогодні, коли в Україні йде війна, а економіка зруйнована, держава не зможе виділяти значні кошти на фінансування олімпіад, конкурсів, фестивалів та мовних курсів для всіх бажаючих. Отже, кожен з нас повинен усвідомити важливість знання мови особисто для себе і визначити свій шлях до мети, використовуючи всі наявні можливості. Використати наявні можливості для студента ВНТУ – це не пропустити жодного аудиторного заняття та консультації, опрацювати додаткову літературу, якої більше ніж досить у нашій бібліотеці та в електронному вигляді. Щороку кафедра іноземних мов проводить позааудиторні заходи, в яких варто взяти участь всім, хто вирішив навчитися англійської мови.


Традиційно в лютому проводиться олімпіада, формат завдань якої наближений до міжнародних екзаменів.

 

У березні проходитиме робота секцій іноземних мов та технічного перекладу в рамках щорічної науково-практичної конференції. Навіть якщо цього року ви не виступаєте з доповіддю, варто прийти і вдумливо послухати доповіді товаришів, занотувати цікаву інформацію з презентацій.

 

У квітні уже вдесяте кафедра збирає всіх, хто цікавиться мовами, на міжвузівський мовний семінар «Мова – шлях до порозуміння та співробітництва».

 

Всіх, хто хоче удосконалити навички ведення дискусії та публічного виступу, вітає клуб «Вікно в Америку».

 

Ключ до успіху у вивченні іноземної мови, як і в будь-якому навчанні, це мотивація, тобто не лише палке бажання та ентузіазм, а і готовність регулярно, щоденно важко працювати, мобілізуючи всі інтелектуальні зусилля, пам'ять, уяву, показуючи неабияке терпіння, наполегливість та завзятість. Шлях до гідної мети легким не буває, проте перебільшувати труднощі теж не варто.

 

Англійська мова набула свого статусу не лише завдяки лідерству англомовних країн у сучасному світі, а й через суто лінгвістичні особливості.

 

Це дуже структурована мова, її легко вчити. Для повсякденного повноцінного спілкування англійською потрібно 350 – 370 слів, з яких лише 50 – 60 дієслів, з яких лише половина неправильні. Головне навчитись комбінувати ці слова у речення відповідно до певних законів, які колись називались правилами граматики, а тепер – базовими мовними алгоритмами. Зрозуміти ці закони не важко. Важко буває не відступити на наступному етапі – затреновування чи доведення навички до автоматизму. Ось де потрібно докласти максимум зусиль і проявити характер. Ось коли прийдуть на допомогу схеми, малюнки, картки, мнемотехніки та електронні ресурси. Потім потрібно навчитись любити і аналізувати свої помилки, використовуючи мову, вишукуючи кожну нагоду – реальну чи віртуальну – практикуватися: читати, писати, розмовляти, слухати. Тут як у східних єдиноборствах, психологічна готовність учня визначає і учителя, і методи.

 

Розуміння унікальності кожної мови як довершеної системи комунікації, побудованої на історичному підґрунті, відкритість до нових знань, готовність робити і виправляти помилки, працюючи щоденно, допоможуть здолати найскладніший перший етап і стати на сповнений відкриттів шлях до удосконалення, який не закінчується ніколи. Здавна знання іноземної мови вважалося ознакою освіченості, високої культури, широкого світогляду.

 

Смішно переконувати студентів вишу у необхідності знати хоча б одну іноземну мову, адже очевидно, що це потужний інструмент у пізнанні світу, оволодінні професією, збагаченні свого особистого досвіду.


Ірина СТЕПАНОВА, завідувач кафедри іноземних мов ВНТУ,
кандидат філологічних наук, доцент

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...