Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

GOOGLE HASH CODE - 2016

 

Перші спільні змагання з програмування серед студентів і профі Вінниці

 


 

11 лютого паризький офіс Google вперше провів міжнародну командну першість з програмування Нash Code ( https://hashcode.withgoogle.com/overview.html )для професіоналів і студентів Європи, Африки і Середнього сходу. Понад 17 тисяч учасників у складі близько 5 тис. команд зібралися на більш, ніж 360 майданчиках у півфіналі цих змагань, щоб помірятись силами у боротьбі за путівку до чарівного весняного Парижа, де 19 березня відбудеться фінальний раунд Нash Code.

 

У змаганнях брали участь команди з 2 - 4 осіб, які мали за чотири години розв’язати одну задачу. Саме ця задача і є головною «родзинкою» Нash Code, оскільки вона є реальною задачею одного з ключових проектів, виконуваних Google. Задача є NP-повною і не має оптимального алгоритму для свого розв’язання, отож, учасники мали знайти найкраще рішення за допомогою евристик та інших методів штучного інтелекту і продемонструвати неабияку злагодженість командної роботи.

 

Наприклад, торік у фіналі необхідно було на основі світової мапи потоків повітря на різних висотах визначити таке керування висотою дрейфуючих стратостатів з LTE-передавачами, яке б забезпечило покриття максимальної площі Землі сервісами Інтернет.

 

Цьогоріч задача полягала у розробці системи управління масовою доставкою товарів дронами між гуртовими складами, магазинами та покупцями.

 

Спільна участь професіоналів і студентів створила нагоду виявити найсильніших професіоналів міста, оцінити відносний рівень підготовки найсильніших студентів, спонукати зацікавленість студентів у розв’язанні практичних задач, розширити й укріпити особисті зв’язки у програмістській спільноті.

 

Саме дві останні причини і спонукали студента магістратури Олександра Стафієвського, голову студентського клубу «IT-Community» кафедри комп’ютерних наук, взятись за організацію змагань. Бо ж головною задачею студентського клубу є надання можливості студентам набратись практичних навичок створення великих програмних проектів, теми яких планується визначати у співпраці з Вінницькою міською радою, а до технічного керівництва залучати професійних програмістів, а саме – колишніх випускників кафедри.

 

Отож, ідею проведення Google Нash Code активно підтримали не тільки викладачі кафедри і ректорат університету, але й департамент інформаційних технологій Вінницької міської ради, керований Володимиром Романенком. Спільні зусилля допомогли подолати певні труднощі, пов’язані з відсутністю досвіду організації змагань з програмування серед професіоналів.

 

Якщо 12 студентських команд вдалось зібрати достатньо швидко, то 5 професійних команд (з частковою складовою студентів) зажадали більшого часу. Причиною стали і велика зайнятість професіоналів, і побоювання керівників деяких ІТ-компаній, що у разі успішного виступу в змаганнях їх кращі працівники можуть спокуситись роботою у Google, і побоювання самих професіоналів дійсно високого рівня, що результати змагань можуть виявитись невідповідними їхньому високому рангу.

 

Попервах усі проблеми з професіоналами були вирішені завдяки колишнім учасникам студентських олімпіад з програмування, тієї особливої категорії програмістів, які отримують адреналін від розв’язання надскладних проблем, котрі завжди готові прийняти будь-який виклик і навіть шукають таких викликів, як стимулів і генераторів енергії для постійного розвитку!


 

Зацікавилось ідеєю проведення змагань професіоналів і керівництво таких ІТ-компаній —


ЕРАМ (не так давно ЕРАМ сам проводив міжнародну олімпіаду TEST-THEBEST),

СДМ (тісно співпрацює з ВНТУ і має філію кафедри комп’ютерних наук ВНТУ),

ДЕЛФІ (проводить у ВНТУ власну студентську олімпіаду),

СПІЛЬНА СПРАВА (багато студентів і випускників кафедри комп’ютерних наук ВНТУ співпрацюють зі СПІЛЬНОЮ СПРАВОЮ).

 

Велику допомогу в організації надали випускники ВНТУ:

Юрій Левченко, співробітник департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради,

Леся Гричина, яка у Каліфорнії готувала дизайн сертифікатів і банерів змагань.

А також Дар’я Лудан, заступник голови студентського клубу «IT-Community», третьокурсниця факультету ІТКІ.


А головним партнером змагань став Подільський центр регіонального розвитку, директор котрого Олег Левченко зголосився харчувати учасників під час змагань, забезпечити їх сувенірами власного виробництва, виготовити банери для оздоблення зали і залучив до активної співпраці з організації змагань усю свою команду.

 

Внесли свій вклад у створення якомога комфортніших умов для учасників змагань також ІТ-компанії ЕРАМ і СДМ.

 

Власне змагання відбулись у залі ректорату ВНТУ, де було розгорнуто тимчасову комп’ютерну мережу для забезпечення кожній команді роботи в Інтернет не тільки через Wi-Fi, але й через під’єднання хоча б одного комп’ютера до кабельного Інтернет, яке забезпечила команда волонтерів керована Ігорем Арсенюком, доцентом кафедри КН.

Змагання почались з неочікувано тривалої затримки перших результатів позитивно пройдених тестів, але вже

наприкінці третьої години дві команди хабу ВНТУ розташувались у першій сотні, що давало надію на вихід до фіналу.

 

Останню годину поточні результати змагань традиційно «заморожуються», тобто не відображались на табло, щоб зберегти «інтригу» з визначенням переможців до завершення змагань.

 

На жаль, цьогоріч наші очікування не виправдались. У «розмороженому» табло краща команда хабу Awesome посіла у загальному заліку лише 180 місце, друга команда. #Ready4Mom'sSpaghetti – 235 місце, а третя (студентська!) Gradient – 267 місце.

 

Але слід врахувати, що усі ці три команди у загальному заліку по усіх хабах (яких, нагадуємо, було близько 360!) увійшли до 5% кращих команд змагань.

 

До того ж складність задачі була такою, що менше 20% команд увійшли до фінальному рейтингу запропонувавши розв’язки, які пройшли хоча б мінімальні тестові набори.

 

На хабі ВНТУ таких команд виявилось 7 з 15, тобто близько 50%!


 

Awesome — переможець хабу ВНТУ змагань GoogleНash Code.
Володимир Месюра (координатор змагань) та Дмитро Зарезенко і Олександр Гніп


 

Awesome. Сергій Крилов (у центрі світлини), поряд Дмитро Зарезенко та Олександр Гніп

 

Отож, найсильнішими професіоналами Вінниці стали у складі своїх команд:

 

1. Awesome (переможець хабу ВНТУ GoogleНash Code):

- Дмитро Білоус (консультант Miratex) — двічі (2006р., 2008р.) фіналіст студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС ( https://icpc.baylor.edu ), де входив у складі команди ВНТУ до top40 кращих команд світу з понад 250 000 команд, що стартують у кваліфікаційних раундах студентської першості світу з програмування на рівні національних олімпіад; неодноразовий призер всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускник ВНТУ, факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, кафедра інтелектуальних систем (тепер — кафедра комп’ютерних наук);

Дмитро Зарезенко, Сергій Крилов (Вінницький національний технічний університет) — неодноразові призери всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускники ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра інтелектуальних систем (комп’ютерних наук);

- Олександр Гніп (директор з інноваційних розробок ТОВ «БізнесБезпекаІнформ»), випускник НТУУ «КПІ», кафедра інформаційної безпеки.

 

2. #Ready4Mom'sSpaghetti(другий призер хабу ВНТУ GoogleНash Code):

- Михайло Гранік (Winner’sClub, аспірант кафедри комп’ютерних наук ВНТУ) – фіналіст студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС 2014 р. (top 80 кращих команд світу), неодноразовий призер всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускник ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра комп’ютерних наук;

- Максим Матейчук (ЕРАМ), Тетяна Польгуль (Onseo, аспірант кафедри комп’ютерних наук ВНТУ) — неодноразові призери всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускники ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра комп’ютерних наук;

- Євгенія Зеленська — неодноразовий призер всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, випускник ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра обчислювальної техніки.


 

#Ready4Mom'sSpaghetti — другий призер серед професійних команд, друге місце по хабу — Михайло Гранік (ліворуч), далі Євгенія Зеленська, Тетяна Польгуль та Маским Матейчук

 

3. 9thbit (четвертий результат на хабі ВНТУ GoogleНash Code):

- Андрій Подольський (Delphi LLC,NICE Systems) — неодноразовий призер всеукраїнських студентських олімпіад з програмування, випускник ВНТУ, факультет АКСУ (нині ФКСА), кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки;

- Віктор Мазуренко (SmartExE) – випускник ВНТУ, ФАКСУ (нині ФКСА), кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки;

- Матвій Подольський (Спільна справа) — неодноразовий призер студентських олімпіад з програмування, студент ВНТУ, ФКСА, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки;

- Олександр Рубанський (Спільна справа) — студент ВНТУ, ФКСА, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.


 

Команда 9thbit— третій призер серед професійних команд, четвертий результат по хабу. Андрій Подольський (ліворуч), Віктор Мазуренко, Матвій Подольский, Олександр Рубанський

 

Студентські команди розташувались у підсумковій таблиці так:


1. Gradient (Вінницький національний технічний університет) — третій призер хабу ВНТУ GoogleНash Code:

- Євгеній Щербіна – неодноразовий призер всеукраїнських студентських олімпіад з програмування, студент ФІТКІ, кафедра комп’ютерних наук;

- Микола Ліщинський – студент ФІТКІ, кафедра комп’ютерних наук.


 

Gradient, ВНТУ — краща студентська команда хабу ВНТУ змагань Google Нash Code, третє місце по хабу. Микола Ліщинський та Євгеній Щербіна


2. DonNU_Rockets (Донецький національний університет) – п’ятий результат на хабі ВНТУ Google Нash Code:

Костянтин Ісаєнков, Максим Федін, Артем Столяров, Денис Самойленко – усі фізико-технічний факультет, кафедра комп’ютерних технологій;

 

3. ForeverSingleton (Вінницький національний технічний університет) – шостий результат на хабі ВНТУ Google Нash Code::

- Богдан Стахов, Олег Яворович, Олександр Гончарук, Петро Гаврилюк – усі неодноразові призери всеукраїнських студентських олімпіад з програмування, ФІТКІ, кафедра програмного забезпечення.


 

ForeverSingleton, ВНТУ — третій призер серед студентських команд, шостий результат по хабу, ВНТУ. Володимир Месюра (координатор змагань) та Богдан Стахов, Петро Гаврилюк, Олександр Гончарук, Олег Яворович


З сьомим результатом на хабі ВНТУ завершила свій виступ команда VSPU_Penguin_Overturners, яка увійшла у 20% кращих команд у загальному заліку змагань. Команда представляла збірну Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського (ВДПУ) та ВНТУ:

- Павло Денисюк, студент магістратури ВНТУ, ФІТКІ, кафедра програмного забезпечення);

- Олександр Михайлюк (ВДПУ, кафедра математики та інформатики);

- Михайло Романов (ВДПУ, кафедра математики та інформатики; заочник ВНТУ, кафедра програмного забезпечення);

- Сергій Руденко (Delphi LLC, NICE Systems, студент кафедри математики та інформатики ВДПУ, випускник факультету АКСУ ВНТУ, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальних технологій).


Вітаємо всіх учасників хабу ВНТУ GoogleHashCode – 2016 і чекаємо на нову зустріч з ними наступного року!


Володимир Месюра,
професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету,
координатор хабу ВНТУ GoogleHashCode-2016


Фотогалерея Хаб ВНТУ Google Нash Code


Фотогалерея Нагородження переможців Hash Code GOOGLE у ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...