Прес-центр ВНТУ 12.04.2016, 18:39

 

У найкомфортнішому місті України на базі одного з провідних технічних вищих навчальних закладів відбувся фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки (ВСОРТ-2016)

 

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

 

Подробиці на освітньому порталі ПедПРЕСА


 

Відкриття стартувало з вітального слова ректора Вінницького національного технічного університету професора Володимира Грабка. Червоною стрічкою у вітальному слові ректора лунав заклик до учасників олімпіади щодо саморозвитку в цій важливій для нашої держави галузі економіки. Володимир Віталійович запевнив учасників у надзвичайній важливості проведення таких інтелектуальних змагань і побажав перемоги найсильнішим і найдостойнішим.

 

На адресу оргкомітету надійшов вітальний лист очільників виконавчої і представницької гілок влади Вінницької області, який було проголошено головою журі олімпіади,завідувачем кафедри радіотехніки, професором Олександром Осадчуком. Голова журі також відзначив значну підтримку олімпіади спонсорами: компанією «Київстар» – генеральний спонсор, Melexis – головний спонсор, Diacom – головний партнер та інформаційними партнерами.

 

Представник департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Анатолій Калетник запевнив учасників та організаторів у всебічній підтримці керівництва обласної державної адміністрації і побажав їм чудового перебування на теренах Вінниччини.

 

Голова організаційного комітету, проректор з наукової роботи, професор Сергій Павлов коротко окреслив наукові здобутки факультету радіотехніки, зв’язку та приладобудування та, залучивши одного з учасників, шляхом жеребкуванням обрав варіант цьогорічного олімпіадного завдання.

 

Заключне вітання для учасників, організаторів, членів журі та гостей пролунало від відповідального секретаря ВСОРТ-2016, кандидата технічних наук, доцента Костянтина Коваля, який зачитав вітальний лист від Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, зауваживши, що з боку оргкомітету щорічно учасникам олімпіади, членам журі та представникам вищих навчальних закладів пропонуються нові різноманітні цікаві позаконкурсні змагання та заходи, а також насичена розвиваюча програма в рамках проведення ВСОРТ-2016. Тож, урочисте відкриття — це лиш початок інтенсивного і насиченого інтелектуального змагання.

 

У перший день учасники ВСОРТ-2016 після виконання основного завдання відвідали наукове-виробниче підприємство ВТН , товариство з обмеженою відповідальністю «Промавтоматика Вінниця» та історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму (с. Коло-Михайлівка).

 

Наступного ранку студенти взяли участь в практичному турі розробок на платформі Arduino, в якому взяли участь майже усі команди-учасниці. Цьогоріч олімпійці реалізовували пристрій вимірювання опору (омметр), на що мали 100 хвилин та ще 30 хвилин для захисту своїх результатів.


 

Перше місце здобули студенти Національного університету «Львівська політехніка», друге – команда Одеського політехнічного університету, третє – Національного університету України «Київський політехнічний інститут».

 

Фоторепортаж практичного туру тут — http://photo.vntu.edu.ua/album/47

 

Відразу після завершення напруженого і виснажливого практичного змагання студенти мали змогу відпочити на цікавій презентації головного спонсора цьогорічного радіотехнічного змагання компанії Melexis. Тема презентації — «Можливості співпраці з компанією Melexis». Багатьох учасників зацікавили пропозиції та можливості Melexis.


 

Продовження роботи стало оголошення попередніх підсумків, пояснення завдань з кожної з п’яти дисциплін та проведення апеляції.

 

Потому на студентів чекала ще одна можливість продемонструвати практичне застосування теоретичних знань з радіотехніки — конкурс-виставка. Традиційно в цьому змаганні взяли участь студенти Вінницького національного технічного університету, Вінницького технічного коледжу та радіоаматори Вінницької області. Кращі роботи були відзначені призами.


 

Фоторепортаж конкурс-виставки тут http://photo.vntu.edu.ua/album/48

 

Надзвичайно цікавим та пізнавальним для радіотехнічної юні був виступ-презентація Ігоря Єрещенко, головного архітектора мережі компанії Київстар, «Мережі мобільного зв'язку: розвиток технологій». Компанія Київстар черговий раз підтримала Всеукраїнську студентську олімпіаду з радіотехніки та виступала генеральним спонсором цьогорічного радіотехнічного змагання.

 


 

Фоторепортаж тут http://photo.vntu.edu.ua/album/49

 

Завершальним акордом Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки стало урочисте нагородження переможців ВСОРТ-2016. Усі олімпійці отримали сертифікати учасників, а переможці — грамоти та цінні подарунки від спонсорів.

 

Переможець ВСОРТ-2016 від компанії Київстар отримав сучасний смартфон, а від компанії Melexis класику радіотехнічної думки — книгу «Искусство схемотехники» та брендовані дистанційний вимірювач температури та флеш-пам'ять.


 

П’єдестал переможців ВСОРТ-2016:


1 місце

Юрій Демчина — Національний університет «Львівська політехніка»;

 

2 місце

Абдирахман Нурболат Хайруллаули — Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;

Максим ГорбатенкоВінницький національний технічний університет;

 

3 місце

Вадим Мордюк — Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;

Оринбек Рамазан Оринбекули — Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;

Сергій Сауляк — Вінницький національний технічний університет.

 

Командний залік (позаконкурсний):

 

1 місце

Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;

 

2 місце

Вінницький національний технічний університет;

Національний університет «Львівська політехніка»;

 

3 місце

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»;

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;

Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича.


 

Фоторепортаж урочистого закриття — http://photo.vntu.edu.ua/album/50

 

До того ж цьогоріч традиційно за підтримки департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації в межах студентської олімпіади для майбутніх абітурієнтів було проведено дистанційну дослідну олімпіаду з радіотехніки — ДДОРТ-2016. Для участі в ній зареєструвалось понад 400 учасників. Новим заходом цього року став семінар наукової школи професорів Осадчуків на тему «Радіоінформаційні пристрої на основі транзисторних структур з від’ємним опором».