Прес-центр ВНТУ 27.04.2016, 16:26

 

Першим кроком до першості світу цьогоріч уже традиційно став І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Загалом в Україні змагалися близько 730 команд

 

 

 

У наш час стрімкого розвитку ІТ-технологій, комп’ютер є не просто інструментом для виконання певних дій, він суттєво розширив можливості людини в усіх напрямах її діяльності: в інженерних, в соціальних, в гуманітарних, звичайно ж у повсякденному житті та навіть у мистецтві. Знання інформаційних технологій, програмування – це дуже великий крок у напрямку отримання престижної та високооплачуваної роботи.

 

Попит на програмістів набрав шалених обертів в усьому світі і, мабуть, надалі лише зростатиме. Тому не дивно, що найпопулярнішою міжнародною студентською олімпіадою є саме студентська першість з програмування IСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery) вже у 40-й раз.

 

АСМ-ІСРС вимагає від студентів інтегрованих знань: це і високопрофесійні навички у царині математики, алгоритмізації та програмування, і володіння мистецтвом складання у стислі терміни та у стресових умовах змагань різноманітних складних алгоритмів, і вміння злагоджено та узгоджено працювати у команді. Адже кожній команді з трьох студентів надається лише один комп’ютер, що вимагає від студентів надзвичайно узгодженої командної роботи. Такі умови, а то й ще набагато складніші є під час роботи програмістів над різноманітними програмними проектами. Команди повинні за 5 годин написати оптимізовані за часом та використовуваними обсягами пам’яті програми розв’язання 10 – 15 задач різного рівня складності. Переможець повинен розв’язати максимальну кількість задач за міні­мальний час. Кількість спроб здати задачу не обмежується, але кожна невдала спроба додає до загального часу 20 штрафних хвилин.

 

Результати першості світу з програмування відображають міжнародний розподіл світового комп'ютерного інтелектуального потенціалу по різних країнах і дозволяють оцінити здібності нації не тільки у використанні розроблених в інших країнах комп'ютерних технологій, а й вносити свій внесок у їх створення. Можливість країни виявити, зібрати і виховати команди, які здатні боротися за перемогу у фіналі світової першості, свідчить перед світовою ІТ-спільнотою про загальний рівень розвитку комп'ютерних технологій в країні та її потенціал у цій галузі людської діяльності. Недарма компанія ІВМ, генеральний спонсор всесвітньої студентської першості з програмування, щорічно витрачає на її проведення десятки мільйонів доларів, перетворюючи Всесвітній фінал на надзвичайне свято для найталановитіших студентів планети.

 

Першим кроком до першості світу цьогоріч уже традиційно став перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади, що відбулася 16 квітня у статусі його 1/8 фіналу у 35 базових університетах усіх обласних центрів України. Загалом в Україні у цій олімпіаді, координованої директором півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, відмінником освіти України, професором кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимиром Месюрою, змагалися близько 730 команд по 3 учасника.

 

Враховуючи високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь у цьому році у Вінницькій області крім базового майданчика у ВНТУ (керованого координатором 1-го етапу Всеукраїнської студентської командноїолімпіади по Вінницькій області, відмінником освіти України, доцентом кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігорем Арсенюком) було створено ще один майданчик на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (керованийкоординатором 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування по Вінницькій області,доцентом кафедри математики та інформатики ВДПУ Олександром Жмурком).

 

На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 65 команд з ВНТУ, Донецького НУ (ДонНУ), Вінницького коледжу національного університету харчових технологій (ВК НУХТ), Вінницького технічного коледжу ВТК та поза конкурсом з фізико-математичної гімназії № 17 (ФМГ №17). За кількістю команд майданчик Вінницького політеху зайняв 1-е місце в Україні. І саме наш виш, виставивши на змагання 50 команд, також став першим за цим показником в Україні.

 

На базі ВДПУ взяли участь 22 команди. Тут змагалися студенти з цього ж університету, Вінницького національного аграрного університету (ВНАУ), Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету (ВТЕІ КНТЕУ). Поза конкурсом виступили школярі Вінницького технічного ліцею (ВТЛ), Вінницької приватної гімназії «Дельфін», Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, Вінницьких ЗОШ № 18, 23, 35 та збірна команда школярів.


Фотографії з олімпіади можна подивитись у фотогалереї ВНТУ (http://photo.vntu.edu.ua/album/57 ) та у фейсбуці (https://www.facebook.com/events/820303584747877/?active_tab=posts )

 

Учасникам змагання було запропоновано 14 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у «своїй ваговій категорії» класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам.


Призери олімпіади по Вінницькій області (по групі технічних університетів). Перше місце виборола команда VNTU_TreeS у складі студентів Євгена Щербіни, Юрія Шмерчука та Олександра Спажева (тренер – Михайло Гранік). Цікаво, що в групі технічних університетів ця команда стала найкращою в Україні.


 

VNTU_TreeS: Володимир Месюра (координатор олімпіади по Україні), Ігор Арсенюк (координатор олімпіади по Вінницькій області), Євгена Щербіна, Юрій Шмерчук, Олександр Спажев, Михайло Гранік (тренер), Дмитро Чернов (software engineerкомпанії Exadel).


Два других місця у команди з ВНТУ VNTU_Destructor у складі Богдана Стахова, Петра Гаврилюка, Олега Яворовича (тренер – Михайло Гранік) та команди з ДонНУ DonNU_Hollywood у складі Максима Федіна, Дениса Самойленка та Артема Столярова (тренер – Антон Парамонов).


 

VNTU_Destructor: Богдан Стахов, Михайло Гранік (тренер), Петро Гаврилюк, Олег Яворович


 

DonNU_Hollywood: Володимир Месюра (координатор олімпіади по Україні), Ігор Арсенюк (координатор олімпіади по Вінницькій області), Артем Столяров, Дмитро Чернов (software engineer компанії Exadel).

 

Три третіх місця у команд з ВНТУ VNTU_RED у складі Сергія Мазурка, Сергія Чарікова, Михайла Ковбасюка (тренер – Вікторія Войтко) та VNTU_[figTree] у складі Олексія Кавки, Андрія Андрєєва, Михайла Нікольського (тренер – Вікторія Войтко), а також у команди з ДонНУ DonNU_Phoenix у складі Констянтина Ісаєнкова, Дениса Усова та Максима Доманича (тренер - Антон Парамонов).


 

VNTU_RED: Вікторія Войтко (тренер), Михайло Ковбасюк, Сергій Чаріков, Сергій Мазурок


 

VNTU_[figTree]: Вікторія Войтко (тренер), Олексій Кавка, Андрій Андрєєв, Михайло Нікольський


 

DonNU_Phoenix: Денис Усов, Констянтин Ісаєнков, Максим Доманич


У групі коледжів перше місце по Вінницькій області виборола команда з ВК НУХТ VC NUFT_4OK_1 у складі Володимира Шевчука, Романа Прокопова, Олексія Носова (тренер - Руслан Тичук), друге місце у команди з ВТК VTC_1 Володимира Брюханова, Миколи Василенка, Максима Чернати (тренер: Андрій Стець).


 

VC NUFT_4OK_1: Руслан Тичук (тренер), Роман Прокопов, Володимир Шевчук, Олексій Носов


 

VTC_1: Андрій Стець (тренер), Микола Василенко, Володимир Брюханов


У шкільній групі перше місце по Вінницькій області виборола команда школярів з ФМГ №17 VFMG17_VinCats у складі Марії Щербіни, Матвія Стреченя та Поліни Сандацян (тренер – Юрій Пасіхов), друге місце дісталося також команді з ФМГ №17 VFMG17_AdVaNtage у складі Олександра Єрмілова, Вадима Бездушного та Влада Плакидюка (тренер – Наталія Підлужняк), третє місце отримала команда ВТЛ VTL_Literally_nothing у складі Олександра Мусієнка, Анатолія Савченка, Микити Педоренка, (тренер – Ніна Єфременюк). Хочеться також відзначити високий рівень виступу шкільних команд на фоні студентських.


 

VFMG17_VinCats: Марія Щербіна, Матвій Стречень, Поліна Сандацян


 

VFMG17_AdVaNtage: Вадим Бездушний, Наталія Підлужняк (тренер), Олександр Єрмілов, Влад Плакидюк


У групі педагогічних університетів перше місце виборола команда ВДПУ ім. Михайла КоцюбинськогоVSPU_alpha у складі Михайла Романова, Діани Тютюнник та Володимира Павлишена; Друге місце у команди VSPU_Penguin_Overturners у складі Сергія Руденка,Олександра Михайлюка,Дмитра Бойчука. Третє місце дісталося команді VSPU_Bomb у складі Андрія Савицького, Олександра Панченка та Олександра Трофимчука (тренер усіх команд – Олександр Жмурко).


У групі економічних університетів перше місце виборола команда ВТЕІ КНТЕУ VITE_KNUTE_Cybernetics у складі Олександра Савицького, Ігоря Барчака, Владислава Волинчука, Олександра Нестерчука (тренер – Ревенюк Віктор).


Таким чином, вихід у наступний ІІ етап олімпіади (1/4 першість світу з програмування), який відбудеться восени цього року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, вибороли 5 кращих команд ВНТУ, 3 кращі команди з Донецького НУ, а також по одній кращій команді від ВДПУ, ВТЕІ КНТЕУ та ВК НУХТ. Побажаємо ж цим командам та усім іншим учасникам олімпіади успіхів, натхнення та майбутніх перемог!


Святковий настрій та багато позитиву подарували учасникам олімпіади спонсори: компанія «Exadel», яка нагородила чудовими призами кожного учасника та тренерів з шести кращих команд по Вінницькій області, а також учасників кращої по Вінницькій області команди школярівта її тренера; та компанія «Astound Commerce», яка організувала харчування учасників, тренерів та організаторів олімпіади.


Оргкомітет олімпіади висловлює велику подяку спонсорам олімпіади, які перетворили змагання на святкову і урочисту подію!


Ігор АРСЕНЮК, координатор олімпіади по Вінницькій області,
доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України


Володимир МЕСЮРА, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування,
професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України,
директор півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ