Вінницький національний технічний університет

[UA]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПРОФЕСОРИ ВНТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ УЧАСНИКІВ MASTIS

 

Декан факультету КСА професор Олег Бісікало та завідувач кафедри КСУ професор Володимир Дубовой побували на черговій зустрічі учасників проекту ERASMUS+ «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем» (MASTIS), котра відбулася в Римі


 

 

В університеті LUISS GuidoCarli – Libera University Internazionale degli Studi Sociali або Вільний Міжнародний університет Соціальних Досліджень ім. Гвідо Карлі (Рим, Італія) відбулася планова робоча зустріч учасників міжнародного освітнього проекту ERASMUS+ Capacity Building in the field of Higher Education «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем» (MASTIS), 561592-EPP-1-2015-1- FR-EPPKA2-CBHE-JP.


 

Мета заходу – методологічне визначення основних компетенцій та вимог до майбутніх міжнародних програм підготовки магістра та PhD з інформаційних систем, які мають бути розроблені та впроваджені в навчальний процес університетами-партнерами проекту MASTIS. Наш університет на цій зустрічі представляли декан факультету комп'ютерних систем і автоматики, доктор технічних наук, професор Олег Бісікало та завідувач кафедри комп'ютерних систем управління, доктор технічних наук, професор Володимир Дубовой.


 

Декан факультету комп'ютерних систем і автоматики, доктор технічних наук, професор Олег Бісікало


У програмі заходу були заплановані та представлені доповіді про національні приклади та особливості розробки освітніх та освітньо-наукових програм, використання для цього сучасних ІТ-платформ та інструментів, досвід співробітництва при створенні міжнародних стандартів з інформаційних систем. Було зазначено, що оптимальною основою для визначення необхідних компетенцій варто обрати European e-Competence Framework 2.0 – Європейську рамку ІКТ-компетенцій, як результат погодження робочої групи CEN. Даний стандарт визначає сферу інформаційних систем через поєднання компетенцій з ІТ та управління економічними процесами, враховуючи зростаючі рівні складності відповідних посадових ролей.


Проте внаслідок тривалої та цікавої дискусії виявилось, що ситуація з впровадження та навіть визначення інформаційних систем суттєво відрізняється у Європейських країнах та Україні, де суттєвий реальний попит на ІТ-спеціалістів допоки існує лише на ринку аутсорсінгу. Повноцінно діючих інформаційних систем в Україні на кілька порядків менше, ніж у розвинутих європейських країнах, що не може не впливати на особливості освітнього процесу українських вишів. Тому створення загального погодженого плану для всіх університетів-партнерів проекту є нетривіальним завданням.


 

Завідувач кафедри комп'ютерних систем управління, доктор технічних наук, професор Володимир Дубовой


Для дослідження ситуації, що склалася та напрацювання зважених пропозицій було прийнято рішення присвятити проблемним питанням роботу спеціальної секції «Методологія підготовки фахівців з інформаційних систем» на XIII Міжнародній конференції КОНТРОЛЬ I УПРАВЛIННЯ В СКЛАДНИХ СИСТЕМАХ (КУСС-2016, http://mccs.vntu.edu.ua/mccs2016/index.php?lang=ru ), що відбудеться у Вінницькому національному технічному університеті 3-6 жовтня 2016 року.


 

До наступної робочої зустрічі, що відбудеться у м. Каунасі (Литва), партнери проекту MASTIS на основі визначених компетенцій мають запропонувати для погодження структуру загальноєвропейської освітньої програми для підготовки магістра з інформаційних систем.


 

СТОРІНКА ПРЕС-ЦЕНТРУ ВНТУ У ФЕЙСБУК

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Навчально-методична робота

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...