Прес-центр ВНТУ 25.10.2016, 14:09

На Всесвітньому кубку Enactus, який проходив 28-30 вересня у Торонто, Канада, Україну представляла команда нашого Вінницького національного технічного університету

Освітній портал ПедПРЕСА

Сайт Міністерства освіти і науки України

 


Це уже вчетверте команда Enactus ВНТУ виходить на такий високий рівень цих престижних змагань — стає переможцем всеукраїнського чемпіонату і бере участь у ENACTUS WORLD CUP.

Цьогоріч у Всесвітньому кубку Enactus змагалися представники 32 країн світу. Наша команда увійшла в 2 лігу разом з командами з Марокко, Мексики та Ірландії.

Команда «Enactus» ВНТУ посіла 3-тє місце у своїй лізі та нагороджена кубком, а кожен учасник нагороджений медаллю «Enactus».

Ініціатор створення команди Enactus ВНТУ та її незмінний наставник — декан факультету менеджменту, професор Микола Небава.

Наставник команди Микола Небава з капітаном команди Янною Чайковською на Ніагарському водоспаді

— Миколо Івановичу, як власне відбувались змагання за Всесвітній кубок Еnactus?

— Вони мали гасло WeALLWin – «Ми всі переможемо».

Насамперед дві години параду національних культур. Потому урочиста церемонія відкриття змагань. Між змаганнями ранкові та вечірні сесії, форуми зустрічі з представниками країн різних континентів.

Кожній команді виділяється 25 хвилин на власне виступ. Потому команда впродовж 5 хвилин відповідає на запитання журі.

Після завершення змагань у лігах, напівфінальних та фінальних змагань відбувається офіційна церемонія нагородження та оголошення країни, яка приймає Всесвітній кубок 2017 року.

Насамкінець організаторами Всесвітнього кубку при підтримці спонсорів проводиться Всесвітня міжнародна дискотека для студентських команд з 32 країн світу.

— Які особливості та критерії оцінювання журі бізнес-проектів команд?

— Хочу наголосити, що процес оцінювання студентських проектів як на національному, так і на міжнародному рівні є надзвичайно об’єктивним. Ніякі фактори не мають впливати на об’єктивність оцінювання. Ось, наприклад, був випадок в Канаді, коли під час змагань суддя з України був випадково призначений у лігу, де представляла свої проекти команда з Росії. Його одразу перевели в іншу лігу, щоб не було упередженості.

Незмінний критерій оцінки: яка команда найефективніше використала підприємницькі дії, аби навчити людей економічно, соціально та екологічно стійко покращувати своє життя.

— Які, на Ваш погляд, найкращі та найцінніші проекти Вашої команди? Якими проектами пишаєтесь?

— За 14 років функціонування команди Еnactus ВНТУ розроблено та впроваджено понад 40 проектів, в яких задіяно понад 30 тисяч осіб цільової аудиторії з фінансовим результатом понад 50 млн гривень, покращили життя близько 450 тис. людей. Це були проекти, які направлені на вирішення різних проблем в основному безробітних, дітей, інвалідів, пенсіонерів та інших малозабезпечених груп населення. Цінними проектами варто вважати ті, які знайшли найвищу оцінку журі на національному рівні та зробили нашу команду національним Чемпіоном тричі поспіль 2011-2013 роках і у 2016 році, з якими ми виступали на Всесвітніх кубках.

— Будь ласка, про ці змагання за Всесвітній кубок детальніше.

— Як переможці національних змагань з програми «SIFE» 2011 року студентська команда Інституту менеджменту взяла участь у Всесвітніх студентських змаганнях в Малайзії в м. Куала-Лумпур. Наша команда посіла там 3-тє місце у своїй лізі.

У 2012 році ми брали участь у Всесвітніх студентських змаганнях в США у Вашингтоні. Нагороджені пам’ятним вимпелом за 4-те місце теж у своїй лізі.

2013-го року участь у Всесвітніх студентських змаганнях в Мексиці в м. Канкун. Команда «Enactus» ВНТУ стала фіналістом Всесвітніх змагань.

— З якими проектами звітували в цьому сезоні?

— У 2015-2016 року студентська команда Еnactus ВНТУ виступала у майже на 90% оновленому складі. Капітан команди - Янна Чайковська (група 1УБ-13б), Катерина Франчук (МОЗ-15м), Катерина Подолянчук (2МО-15б), Samuel Martin (2MO-15б), Дмитро Івчук (1УБ-14б), Андрій Журавльов (1УБ-14б), Байбак Дмитро (БТ-13б).

В цьому сезоні журі відзначило високоякісну підготовку команди і відмінно оцінило інноваційні проекти команди. Переможними на національному рівні журі визнало два наші проекти. Проект № 1 називався «Творити аби жити». Він спрямований на задоволення потреб і створення додаткового заробітку для вимушених переселенців зі Сходу України. Основні його підпроекти – соціальна активність дітей, координаційна підтримка і забезпечення стабільного доходу. «Енергоефективний вектор змін» — це проект № 2. Реалізувавши його, наша команда змогла підвищити рівень обізнаності серед селян про заощадження і використання сучасних енергозберігаючих технологій шляхом проведення семінарів і майстер-класів в селах Вінниччини та практичного застосування набутих знань.

— Як виникла студентська команда Enactus ВНТУ?

— У 2000 році в Україні було проведено перший Всеукраїнський конкурс SIFE. Наша студентська команда SIFE «Бізнес-імпульс» ВНТУ виникла 2002 року. Студентка Олена Решетник стала першим капітаном команди, яка розпочала створення соціально-економічних проектів. Найвищою нагородою для команди у 2011 році став сертифікат Європейської бізнес-асоціації за кращу інноваційну ідею.

— Що означає слово Enactus?

— Еn•act•us походить від трьох слів:

entrepreneurial (підприємницький) – бачити можливості та мати талант їх використовувати;

action (дія) – бажання щось робити і зобов’язання довести справу до кінця, навіть якщо результат не гарантовано;

us (ми) – це спільнота людей, які вважають себе пов’язаними між собою в певний важливий спосіб; окремі особи, які є частиною великого цілого.

Enactus – це міжнародна організація лідерів бізнесу і студентів, що реалізують бізнес-проекти. Проектні команди Enactus створюються на базі університетів. Команди розробляють і реалізовують власні проекти, спрямовані на вирішення економічних, соціальних та екологічних  завдань. Щорічно в світі проекти Enactus охоплюють понад 2 млн осіб.

Тематика проектів Enactus включає всі 17 напрямків «Порядку денного в галузі сталого розвитку до 2030 року», прийнятої ООН. Результати успішно завершених проектів команди представляють на щорічних конкурсах Enactus. Проекти команд оцінює журі — топ-менеджери національних і міжнародних компаній.

Сьогодні Enactus у світі налічує 2,8 млн цільової аудиторії, близько 40 країн-учасниць, 65,5 тис. Enactus студентів, понад 6 тис. Enactus проектів, 1700 університетів-учасників, 450 корпоративних партнерів.

Парад національних культур

— Чи використовується досвід учасників команди Еnactus в їхньому житті?

— Креативність студентів та досвід роботи в команді безперечно має імпульсний та мультиплікативний розвиток в подальшій активності у громадському житті. Активні члени команди Еnactus (колишні та нинішні) нашого факультету тепер здатні генерувати нові інноваційні ідеї та впроваджувати їх у життя. Так, зокрема, у 2014 році Тетяна Калугаряну, Віолета Комаркова, Катерина Франчук та Ірина Юзькова створили власну громадську організацію — Центр громадської активності «Результат».

— Хто може бути членом Еnactus ВНТУ?

— Участь в Enactus беруть не лише студенти факультету менеджменту, а й студенти інших факультетів нашого університету. Зокрема іноземні студенти ВНТУ. У сезоні 2012-2013 року в команді був українець ангольського походження Жавела Карлуш. Нині у складі команди студент з Гани Самуель Мартін. Вже зараз виявили бажання увійти до Enactus студенти з Іорданії.

— Яку підтримку від ВНТУ отримує команда?

— Наші перемоги на національному рівні та представлення України, Вінницької області, Вінниці та ВНТУ в Малайзії, США, Мексиці та Канаді не залишають байдужими місцеві органи влади та керівництво університету.

Команда Еnactus ВНТУ має свій офіс, виділений ректором Володимиром Грабком. Обов'язковою умовою для команд є представлення річного звіту тільки після ознайомлення з ним ректора університету, з його підписом на Project Verification Form, що є підтвердженням і схваленням роботи програми в нашому університеті.

Ректор ВНТУ всіляко підтримує ініціативи команди, допомагає налагоджувати зв’язки з місцевою владою та заручатись їхньою підтримкою. В цьому році таку підтримки нам надав губернатор Валерій Коровій.

Суттєву підтримку наша команда отримала для поїздки до Канади від міського голови Сергія Моргунова.

Ми отримували також від наших професорів Василя Петрука, Анатолія Ранського, Георгія Ратушняка наукові консультування, наукові екологічні експертизи проектів, підтримку в організації співпраці з будівельними фірмами.

— Яка роль наставника команди, власне Ваша роль?

— Куратор є тренером, наставником, радником і другом, чиї обов'язки починаються з мотивації команди і закінчуються допомогою в складанні резюме. Я безпосередньо не керую командою, а є лише її офіційним наставником.

— Як побудована внутрішня структура команди Еnactus?

— Створення згуртованої команди — найважливіше завдання. Тут найважливішим етапом є підбір лідера. Протягом всього періоду існування команди Еnactus ВНТУ командами керували справжні лідери: Олена Решетнік, Вероніка Іванова, Сергій Хлівненко, Вікторія Зайкова, Станіслав Неснов, Янна Чайковська. Як наставник команди я бачу нерозкриті резерви у нинішнього капітана Яни Чайковської, яка серйозно налаштована на ще одну перемогу наступного року на національних змаганнях Еnactus. Команда під її керівництвом вже детально проаналізувала наш виступ на нинішньому Всесвітньому кубку в Канаді та налаштована боротись за Всесвітній кубок 28 вересня 2017 року у Лондоні, Велика Британія.