Прес-центр ВНТУ 09.11.2016, 10:11

 

Двоє студентів факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Іван Воробйов і Ксенія Івченко не хочуть повертатися у буденність, де велодоріжки для пішоходів, а люди з вищою освітою англійською знають лише Happy birthday

 

Передмова: освітні курси проводяться щороку у 95 університетах Європи, в яких діють локальні осередки BEST. BEST (Board of European Students of Technology) - Рада студентів технічних університетів Європи - молодіжна, некомерційна, неполітична, міжнародна організація, що нараховує 33 країни і стрімко росте.

 

Все почалося з того, що за вдалих обставин на один курс потрапило двоє студентів ВНТУ. Ми обоє пройшли відбір: Іван Воробйов (група 1БС-14б) був обраний у якості учасника, а я, Ксенія Івченко (1ПЗ-16м), була запрошена як співорганізатор.


 

З Русалонькою Андерсена у Копенгагені


Незважаючи на мою неодноразову участь у подібних подіях, це було все ж новим досвідом для мене, адже ніколи до того я не брала участі у якості співорганізтора, що вимагає знань, певних навичок. Але про це пізніше.


Сам курс проходив з 11 по 19 вересня, але зважаючи на наявність і вартість квитків, кількість пересадок, ми приїхали на пару днів раніше. Це був хороший момент, щоб самостійно подивитися місто, ознайомитися з життям брюссельців. Скооперувавшись із учасником з Києва, ми на два дні поселилися у мого старого знайомого, який охоче прийняв нас, познайомив із своєю незвичайною сім’єю та друзями, водив на концерт, пригостив традиційними стравами. Ми ж у свою чергу віддячили домашніми варениками та українськими солодощами.


Сам курс називався Build a bridge, get over it! і був, що очевидно, на тему мостобудування. Мені ніяк не заважала тема, що не пов’язана з моєю спеціальністю, адже як співорганізатор я не відвідувала лекцій, проте займалася не менш важливими питаннями.


У BEST Vinnytsia ми щороку проводимо подібний курс, тому було цікаво подивитися зсередини, як проводяться курси в інших осередках.


 

Учасники та організатори курсу на офіційному відкритті


Щодня ми готували програму на вечір та детальний розпорядок на наступний день. Розробляли вечірки, екскурсії, планували активний відпочинок. Одне із основних завдань співорганізаторів (а нас було двоє) — організовувати дозвілля учасників і розважати їх у вільний час. Тому у кожної з нас був заготовлений завчасно список ігор, що допомагали розворушити і розважити втомлених за день учасників. Не маючи багато досвіду організатори час від часу радилися з нами щодо різних вузькопрофільних питань, і цей обмін досвідом і знаннями дійсно був корисний і цікавий. Деякі ідеї я підчерпнула і в них, що можна було б використати у нас у Вінниці. Отже, співорганізатор — це людина-майстер на всі руки. Наша допомога починалася зі складання офіційних документів і завершувалася носінням коробок з їжею та бутлів з водою. І все це з щоденним тригодинним сном.


 

Український стіл на міжнародному вечорі


Ось, що розповідає Іван, про академічну частину курсу:


«Побувати у ролі студента справжнього європейського вишу — неоціненний досвід, який, на мою думку, слід перейняти кожному українському студентові, що не має уявлення про освіту за кордоном або просто прагне спробувати себе у чомусь новому. Завдяки освітнім курсам від BEST така мрія стає реальністю. Тема курсу —мостобудування, звісно, як спеціалісту із захисту інформації, мені ця тема не є близькою, проте з дитинства від родичів-архітекторів я перейняв любов до будівельної інженерії.


Заняття проводились на базі нідерландськомовного Брюссельського вільного університету. Освітня структура університету розділена на дві половини: франкомовну та нідерландськомовну, що попри розмежування ведуть активну співпрацю. «Вільний» у назві обох університетів означає їхню незалежність, тобто обидва університети самодостатні, не входять до жодної з бельгійських мереж навчальних закладів (державної чи католицької), додержуються принципу свободи наукових досліджень і мають однаковий девіз: scientia vincere tenebras —- перемагати темряву наукою.


Технічне завдання програми курсу — усі учасники поділились на 4 команди, кожна з яких мала побудувати найлегший і водночас найстійкіший міст з наданих матеріалів: ДСП, клею та металевих конструкцій. Протягом курсу моя команда розробляла дизайн, проводила обрахунки, працювала у лабораторії та у кінці робочого тижня презентувала та випробовувала міст. Ми показали непоганий результат: наша конструкція витримала 470 кілограмів ваги!


 

Робочий процес побудови моста у майстерні


Найбільше мене вразив підхід викладачів до навчального процесу. Вони спілкуються зі студентами як з друзями та завжди допомагають, допоки ти остаточно не зрозумієш матеріал. За 8 годин лекцій з механіки я дізнався більше, ніж за шкільний курс, навіть враховуючи те, що матеріал викладався англійською. Після таких подорожей починаєш інакше дивитись на світ та реалії сучасного стану української освіти. Нам дійсно є над чим подумати і чого повчитись».


Якщо описувати культурну частину поїздки, то одних лише слів буде мало.


Традиційно на таких заходах влаштовують міжнародний вечір, який цього разу зібрав рекордну кількість (19) країн: Україна, Бельгія, Росія, Молдова, Туреччина, Румунія, Польща, Словаччина, Македонія, Сербія, Чехія, Іспанія, Італія, Непал, Греція, Португалія, Австрія, Угорщина, Хорватія. Кожен представив свої традиційні страви, напої та смаколики, дехто вчив танцям та пісням.


Іншого вечора нам вдалося побувати на квартирнику за участю українського співака, що був на гастролях в Європі.


Ще одного дня ми побували у закладі, що потрапив до Книги рекордів Гіннеса за свій асортимент пива, а це як не як — 2004 сортів з 60 країн світу.


Інший вечір завершився тим, що нас повели на студентську вечірку для першокурсників, що відбувалася у величезному ангарі. Всі студенти (традиційно для такого типу вечірок) обливалися напоями і бруднили один одного іншими способами, а якщо додати дощ, що в той момент був на вулиці, то виходить нічогенька місенина.


Інша бельгійська традиція, з якою ми познайомилися, це їх картопля-фрі. Її подавали щодня у їдальні університету і компенсували великою кількістю овочів та м’яса.


Ще одна цікава фішка про культуру Бельгії: після концерту одна з площ міста перетворилася на смітник, проте вранці там не було ні смітиночки.


Останнього дня ми поїхали на екскурсію у сусіднє старовинне місто Гент. Враховуючи розміри Бельгії, уся дорога зайняла трохи більше години. Цього дня у Бельгії був Car Free Day, що означало заборону користування автомобілями і безкоштовний проїзд у міському транспорті. В той день всі вулиці були у розпорядженні велосипедистів та роллерів. Хоча Гент і недалеко від Брюсселя, в ньому абсолютно інша атмосфера і архітектура: більш середньовічна та незвичайна. Чого лише вартий замок з укріпленими стінами і величезними баштами. А ще це місто значно дорожче, в порівнянні зі столицею.


А завершилися наші пригоди Бельгією слізними прощаннями з усіма учасниками та організаторами, до яких ми звикли за тиждень і здружилися.


Оскільки дорога додому наша була з пересадками, то нам вдалося провести один день у Копенгагені (Данія) та Варшаві (Польща). Лише потрапивши до Копенгагена, я зрозуміла, де робилися усі ці гарні фотографії з кольоровими будиночками у гавані, русалкою тощо. Але більш за все нас вразили ціни у місті, де квиток на міський транспорт вартував як квитки на наш літак. Саме тому все місто користується велосипедами. І якщо в нас на велодоріджках матусі гуляють з дітьми в колясках, то у Копенгагені вийти на велодоріжку рівноцінно самогубству.


За один день нам вдалося подивитися на визначні місця у центрі міста, послухати безкоштовну екскурсію, а також потрапити у Крістіанію — країну в країні, вільне місто, засноване хіппі у 70-их роках, жителі якого мають свої закони і цінності, не визнаючи владу Данії.


 

На фоні відомого каналу Нюхавн


Після таких поїздок не хочеться повертатися у буденність, де кожен день як попередній, де немає такого рівня цивілізації, де велодоріжки для пішоходів, а люди з вищою освітою англійською знають лише Happy birthday.


Але відтепер хочеться розвиватися і змінювати наше життя на краще!


Ксенія ІВЧЕНКО, студентка 5 курсу факультету ІТКІ ВНТУ