Прес-центр ВНТУ 08.12.2016, 19:36

 

7 грудня у Вінницькому національному технічному університеті відкрили Стартап Школу «Sikorsky Challenge»


Сайт Міністерства освіти і науки України

Освітній портал ПедПРЕСА

Інформаційний портал «Моя Вінниця»


 

Мета Школи – навчити всіх охочих реалізації та впровадженню інноваційних бізнес-ідей в діючі стартап компанії. Стартап Школа працюватиме за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, а також провідних регіональних технологічних та ІТ-компаній регіону.


 

«Без перебільшення нинішня подія — це нова сторінка історії університету і регіону. Зовсім недавно наші науковці, котрі мали гарні ідеї, не знали як їх запровадити в життя, як на цих ідеях заробляти гроші. Нині наші закордонні друзі, що добре розуміються на тому, як інвестувати в науку, особливо в розробки креативної молоді, беруться залучити до наших розробок бізнес, навчити створювати проекти, котрі можуть продаватись у вигляді продукції. Сьогодні ми започатковуємо екосистему з вирощування стартапів. Ми зможемо навчити студентів розпочати власний бізнес», — говорить ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.


Перша в Україні інноваційна екосистема Sikorsky Challenge майже три роки тому створена у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».


Стартап Школа «Sikorsky Challenge» у ВНТУ є другою. Планується в Україні створити цілу мережу таких шкіл.


Давид Ар’є, координатор проекту, керівник компанії «Transfotech», розповів:


«Чому саме ВНТУ? Це моя алма-матер. А ще тому, що тут сильні наукові кадри. Я закінчив Вінницький політех близько 40 років тому. Потому працював у різних країнах. Останні 20 років в Ізраїлі. Весь цей час працюю з українськими програмістами і можу сказати, що вони найперспективніші в світі. Нині час українським програмістам проявити себе в абсолютно іншій сфері — у проектах, які можна перетворити в стартапи. Ми говоримо про мережу стартап шкіл під егідою «Sikorsky Challenge». У нас інноваційний спосіб навчання — із звичайних студентів робимо стартапістів і вчимо їх продукувати ідеї. Навчатись у Школі може будь-який вінничанин, хто має ідеї. Ми живемо в світі, де ідеї перетворюються в продукти усе швидше і швидше. Маємо бути готовими до того, що будемо мріяти і одразу ж отримувати результат».


 

Фахівець в галузі ведення ІТ-бізнесу, засновник і генеральний директор Open Innovation Incubator «Be Next IT» Ігор Пеєр провів у ВНТУ майстер-клас «Підтримка інноваційних проектів і розвиток стартап руху в Україні».


Керівник Стартап Школи, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль зазначив, що «Sikorsky Challenge» Вінниці сприятиме розвитку нових сучасних форм навчання студентів, допомагатиме їм реалізовувати власні ідеї та сприятиме налагодженню їхньої співпраці з провідними бізнес-компаніями Вінниці, а також беззаперечно надасть вищу якість університетській підготовці.

 

«Саме така співпраця сприятиме створенню інноваційної екосистеми в університеті та місті. Підтвердженням цього є  участь керівники більше двадцяти провідних компаній м. Вінниці, зокрема концерну «Win Interactive LLC», Playtika, DelphiLLC, «Спільна Справа», Miratech, Astound Commerce, «ICrok», «Wimmi», «skysoft.tech» «Поділля», «Оптиміст Л», «Вінницький масложировий комбінат» ТМ «Віолія», «Конекс», «Промавтоматика», НВП «ВТН», в урочистому відкритті Стартап Школи. Загалом у цьому заході взяли участь більше тридцяти представників інноваційних компаній Поділля», — наголосив Костянтин Коваль.


Стати слухачем можуть не тільки студенти ВНТУ. Заняття у Стартап Школі розпочнуться у лютому і триватимуть до жовтня. Після завершення навчання «школярі» зможуть взяти участь у конкурсі проектів, переможці якого матимуть фінансування своїх розробок.


Отож, за додатковою інформацією звертатись

vk.com/SikorskyChallengeVN

fb.com/SikorskyChallengeVN

http://startup.vntu.edu.ua/

Фотогалерея   Відкриття Стартап Школи “Sikorsky Challenge” у Вінниці