Прес-центр ВНТУ 21.03.2017, 15:18

Студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри обчисювальної техніки Віталій Баліцький був задіяний у Берлінському ярмарку вакансій за співпрацею студентських організацій BEST та Bonding

Розповідає Віталій:

— Мені випала щаслива нагода взяти участь та допомогти в проведенні  одного з найбільших ярмарків вакансій Берліна.

Приймаюча організація Bonding дуже схожа за своєю структурою та напрямками діяльності на BEST (Board of European Students of Technology) і є незалежною, неполітичною та некомерційною студентською організацією технічних вишів Німеччини, що має на меті навчати студентів інженерних наук та сприяти їх подальшому працевлаштуванню.

Ця мета в основному втілюється в ярмарках вакансій, які студенти проводять щороку в кожному місті, де існує осередок організації. Крім того, вони організовують відвідування компаній, презентацію компаній, круглі столи з компаніями та безліч тренінгів, спрямованих на розвиток професійних навичок, та багато іншого.

Всі ці заходи є безкоштовними для студентів-учасників. Основним джерелом фінансування є велика кількість компаній, які зацікавлені в отриманні кваліфікованих працівників та всебічно розвинутої молоді.

В ярмарку вакансій в Берлінському технічному університеті взяли участь 83  компанії. Захід організовували 38 членів організації Bonding, які з’їхалися з усіх 12 локальних осередків Німеччини, та 5 співорганізаторів із BEST для додаткової допомоги та обміну досвідом.

Для такої великої кількості партнерів захід проходив протягом двох днів: щодня було представлено по сорок компаній. Стенди компаній розмістили на чотирьох поверхах центрального залу будівлі найбільшого корпусу Берлінського технічного університету.

По всій  території університету були розвішані вказівники, плакати та банери. Ближче до місця подій стояли інфостійки, де люди в синіх футболках запрошували до ярмарку абсолютно всіх перехожих: чи то студент, чи будь-хто зацікавлений в тому, що відбувається.

Люди в синіх футболках — то були організатори.  Саме так ми виділялися з величезного натовпу студентів та представників компаній, аби підтримувати зв’язок у двосторонньому порядку та не втрачати з поля зору один одного, позаяк нові завдання та питання виникали щохвилини. Навіть другого дня я все ще не досить впевнено відчував себе на чужій величезній території, і лише такий дрес-код рятував мене від вічних блукань сходами та коридорами.

Під час події відбувалося дуже багато розіграшів призів, найактивніші отримували подарунки від компаній та організаторів. Поряд із зонами для спілкування та залами для презентацій компаній були і зони відпочинку, де кожен міг насолодитися безкоштовним напоєм та випічкою, які робились на місці, пограти з друзями в настільний футбол чи просто перепочити пару хвилин та з новими силами продовжити свій тур.

Дуже вразила злагодженість та серйозність підходу колег до проведення цієї мега-події. Студенти показали рівень справжніх професіоналів з багаторічним досвідом в організації заходу.

Задля досягнення кращої комунікації використовувалися рації. Це був єдиний сповнений багатофункціональними компонентами механізм, який працював безперебійно. Саме так я на власному досвіді зміг відчути німецьку якість та надійність.

Надихнувшись роботою та спілкуванням із людьми такого рівня, сподіваюся використати отриманий досвід та допомогти покращити Ярмарок Кар’єри, який щорічно організовує BEST у ВНТУ.

Цього року такий проходитиме 4 квітня. Тому не втрачайте нагоди та приходьте на наш ярмарок, де компанії-працедавці самі чекатимуть на вас.

Віталій БАЛІЦЬКИЙ, студент 4-го курсу ФІТКІ
з кафедри обчислювальної техніки (група 2КІ-13б)