Прес-центр ВНТУ 07.04.2017, 16:54

 

Координатор Інформаційного центру ЄС у Вінниці, доцент кафедри філософії та гуманітарних наук ВНТУ Ірина Головашенко взяла участь у щорічній зустрічі координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.
Ключовим моментом події стало спілкування із Головою Представництва ЄС в Україні Послом Хюґом Мінґареллі

Освітній портал ПедПРЕСА

Упродовж 29-30 березня у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні

На зустріч була запрошена координатор Інформаційного центру Євросоюзу у ВТНУ, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та гуманітарних наук Ірина Головашенко.

Під час зустрічі обговорювались потенційні напрямки співпраці та проведення спільних заходів Інформаційних центрів і Представництва Європейського Союзу в Україні.

Під час урочистого відкриття декан факультету міжнародних відносин Університету, Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Мальський зазначив, що діяльність Інформаційних центрів ЄС є вагомою складовою європейської інтеграції України. Адже у час агресивних інформаційних кампаній суспільству надзвичайно важливо розуміти ті процеси, які насправді відбувається у ЄС та світі. Важливим моментом було і залишається питання участі України в ЄС.

Ключовим моментом події стала зустріч із Головою Представництва ЄС в Україні Послом Хюґом Мінґареллі, який звертаючись до координаторів Інформаційних центрів, наголосив, що у їхній особі Європейський Союз бачить ключових гравців у справі реформування нашої держави.

Голову Представництва ЄС в Україні, Посла Хюґа Мінґареллі координатор Інформаційного центру ЄС у Вінниці, доцент ВНТУ Ірина Головашенко запрошує до міста над Бугом. Він сказав, що був у Вінниці, але не бачив ВНТУ і тому не знає про найпотужніший інтелектуальний центр Поділля

За його словами, у своїй діяльності Інформаційні центри ЄС мають орієнтуватися на молодь, але також бути відкритими для усіх прошарків суспільства і засобів масової інформації. Посол ЄС переконаний, що сьогодні надзвичайно важливо розповідати якомога більше про Європейський Союз, його діяльність, основні цілі.

«Суспільство в Україні активне і Представництво ЄС вітає співпрацю з усіма, хто поділяє ідеали Європейського Союзу», – зазначив Хюґ Мінґареллі.

Посол наголосив, що Європейський Союз робить усе можливе аби допомогти Україні зберегти суверенітет і територіальну цілісність. Окрім того, ЄС підтримує реформи в Україні і процес створення соціально орієнтованої ринкової економіки.

Учасники зустрічі мали нагоду ознайомитися з можливостями для молоді в рамках програм ЄС: Еразмус+, Горизонт 2020, CreativeEurope.

Ці програми презентували їхні керівники, тобто перші особи. Інформаційні джерела Представництва ЄС презентувала Ірина Стаднійчук, документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні.

Завітав на зустріч і керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС Юргіс Вілчінскас, якого нещодавно мали честь приймати у Інформаційному центрі ЄС у ВНТУ під час EUdaysу Вінниці.

Читайте більше   БУДУЙМО ЄВРОПУ РАЗОМ: ЗУСТРІЧ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ ЄВРОСОЮЗУ

Координатор Інформаційного центру ЄС у Вінниці, доцент кафедри філософії та гуманітарних наук Ірина Головашенко була запрошена до слова і зазначила, що на шляху європейської інтеграції Україна переживає цілу низку об’єктивних і суб’єктивних труднощів, проте демократичні перетворення, які відбуваються в країні завдяки інтеграції, мають надзвичайно велике значення.

Також Ірина Олегівна розповіла про діяльність ІЦ ЄС у Вінниці.

Робота Інформаційних центрів є важливим механізмом діяльності Представництва ЄС в Україні, і тому для ВНТУ є великою честю та відповідальністю репрезентувати діяльність Представництва ЄС та різнобічно висвітлювати життя країн Європи.

Інформаційний центр ЄС у Вінниці є одним із 130 у Європі (у світі їх 600, 23 в Україні) був відкритий 19-тим у вересні 2013 року тодішнім Послом ЄС в Україні, великим її другом паном Яном Томбінськи.

Основна мета діяльності Інформаційних центрів Європейського Союзу – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції.