Прес-центр ВНТУ 17.04.2018, 23:34

 

Сьогодні, 17 квітня, у Вінницькому національному технічному університеті Інформаційний день та практичний тренінг «Горизонт 2020: можливості участі у 2018-2020 роках» провела команда фахівців із західної України 

Серед учасників — ВНТУ, НУ «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка, Ужгородський національний університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.


Інформаційний захід проходив під егідою Міністерства освіти і науки України.


«Потрапити в «Горизонт 2020» не так просто. І найголовніша проблема — повинен бути відлагоджений персональний контакт вітчизняний науковець-зарубіжний науковець. Наші сьогоднішні гості якраз і розкажуть, як подолати шлях до «Горизонту 2020», як зацікавити зарубіжних партнерів. І насамперед як свою інтелектуальну власність не втратити, а надати їй новий імпульс», — зауважив, вітаючи гостей, ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.


 

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко: «Зараз бурхливо розвиваються цифрові технології, тому дуже швидко багато компаній можуть втратити своє місце під сонцем. Отож, вже тепер слід бути готовим до цих кардинальних змін. Нині великі кошти вкладаються в розвиток цифрових компетенцій. Тому важливо бути на вістрі змін, аби на опинитися на маргінесі».


Презентацію «Програми «Горизонт 2020» та процес євроінтеграційних реформ України у сфері науки, технологій та інновацій» зробив Іван Кульчицький, координатор Національного контактного пункту «Інформаційні та комунікаційні технології», НУ «Львівська Політехніка».


 

Він також доповів про конкурси за напрямками «Інформаційно-комунікаційні технології та додаткові можливості участі малого бізнесу у проектах Горизонт 2020».


Галина Лазько, НКП «Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар'єри», НУ «Львівська Політехніка», розповіла про конкурси за напрямом Дії Марії Склодовської-Кюрі: умови участі та фінансові аспекти.


Про конкурси за тематичним напрямом «Енергетика» у робочій програмі на 2018-2020 детально розказав Артур Воронич, ІФНТУНГ.


Таїсія Симочко, Ужгородський університет, котра нещодавно повернулася зі США, розповіла про проекти, які зараз веде за напрямами «Здоров’я» та «Харчова безпека».


Оксана Заремба, ЛНУ ім. Івана Франка, проінформувала про тематику конкурсів за напрямами «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства» і «Майбутні і нові технології».


Кожен викладав не просто загальні речі, а ділився власним досвідом, власними напрацюваннями.


Загалом гості вичерпно представили тематику конкурсів Програми «Горизонт 2020», яка запланована на період 2018-2020.


Потому відбувся практичний тренінг, де пояснили основні процедури пошуку партнерів і підготовки проектів.


Доповідачі виявились цілком доступними для особистісної комунікації. Вийшов справжній та ефективний нетворкінг у межах Вінниці. Відпрацювали день з обопільною користю.

 

Сторінка прес-центру ВНТУ у Фейсбук