Прес-центр ВНТУ 31.05.2018, 13:42

У святкові дні 26 і 27 травня відбулися змагання 12-ої міжнародної олімпіади з програмування на Кубок академіка Векуа, які підбили підсумки сезону 2017/2018 навчального року щодо олімпіад, які проводяться за правилами студентської першості світу АСМ-ІСРС.

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

Інформаційний портал «Вінниця  Ok»

 

Кубок Векуа є професійною олімпіадою, яка не обмежує склад учасників жодними рамками. Тут можуть змагатися і школярі, і студенти, і ветерани, які вже давно закінчили навчальні заклади; учні та їх тренери; професійні програмісти і аматори.

Учасники можуть змагатися в особистому і/або командному турах. Команди можуть включати до свого складу від одного до трьох учасників, кожен з яких може представляти різні навчальні заклади, компанії, міста, або й країни.

Змагання цього року пройшли у мультисайтовому режимі на майданчиках п’яти країн: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Росії та України.

В Україні олімпіаду Кубку приймали три університети: Вінницький національний технічний університет (ВНТУ), Одеська національна академія харчової промисловості (ОНАХТ) та Ужгородський національний університет (УжНУ).

Координатором Кубку Векуа по Україні був професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра.

На вінницькому майданчику для участі у змаганнях зареєструвалися сім команд ВНТУ, по одній команді Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ) і Донецького національного університету (ДНУ) та одразу 11 команд (!) Вінницької фізико-математичної гімназії №17 (ФМГ №17).

Крім того, для участі в олімпіаді до Вінниці приїхали чотири команди Київського національного університету ім. Т. Шевченка (КНУ), команда Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя (ТНТУ) і одна студентка Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА).

Особистий тур

День особистого туру олімпіади, 26 травня, став днем перемог України, перетворившись на день Ужгорода.

Серед 101 учасника впевнену перемогу з 9-тьма задачами, одержав аспірант Ужгородського національного університету Євген Задорожній. Він і став володарем Кубку Векуа в особистому заліку.

А переможцем серед школярів з 7-мома задачами став учень 11 класу класичної гімназії Ужгорода Адальберт Макарович, якому буде вручено спеціальний приз імені Івері Прангишвілі.

Зауважимо, що минулого року Євген і Адальберт вже були відзначені дипломами першого ступеня Кубку Векуа, а цього року зуміли ще покращити свої результати, ставши абсолютними переможцями.

Високі результати показали і учасники вінницького майданчику, який також повторно вітав минулорічних переможців.

Серед 41 учасника майданчику переможцем став киянин Марк Міхно з 7-м місцем у загальному заліку і дипломом І-го ступеня Кубку Векуа.

Два других місця по майданчику вибороли Юрій Шмерчук (ВНТУ, 13 місце у загальному заліку і диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа) і Олексій Кавка (ВНТУ, 22 місце у загальному заліку і диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа).

Нагороду отримує Юрій Шмерчук (ВНТУ, 13 місце у загальному заліку і диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа)

Олексій Кавка (ВНТУ, 22 місце у загальному заліку і диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа).

Три третіх місця посіли: Матвій Стречень (КНУ, випускник ФМГ №17, 26 місце у загальному заліку і диплом ІІІ ступеня Кубку Векуа), Олександр Спажев і Леонід Кузнецов (ВНТУ, 35 і 43 місця у загальному заліку).

Кращий серед школярів вінницького майданчику Марк Барго (ФМГ №17) став 16-м у загальному заліку і третім серед школярів Кубку Векуа, виборовши його диплом 2-го ступеня.

Друге і третє місця посіли представники ФМГ №17 Едуард Тихонюк та Марина Месюра.

Під час особистого туру учасники посмакували національну грузинську страву — хачапурі.

Командний тур

27 травня у командному турі кубку Векуа взяли участь 77 команд.

Цього разу краща українська команда, збірна УжНУ, КНУ і Львівського національного університету ім. І. Франка, була лише 4-тою.

А другий і третій командний результати по Україні показали команди КНУ на вінницькому майданчику, переможцем якого стала команда OlyaWakeUp у складі Марка Міхно і Ольги Крамаренко (7 місце у загальному заліку і диплом І ступеня Кубку Векуа), а друге місце посіла команда ShevaTheBest у складі Руслана Сакевича і Вадима Бездушного (12 місце у загальному заліку і диплом ІІ ступеня Кубку Векуа).

Команда КНУ OlyaWakeUp у складі Марка Міхно і Ольги Крамаренко (7 місце у загальному заліку і диплом І ступеня Кубку Векуа)

Кращі команди ВНТУ: ++j+++j у складі Михайла Кренціна, Олександра Восьмушка, і Антона Зубка та [figTree] у складі Олексія Кавки, Андрія Андреєва і Максима Мельника, посіли 3 і 7 місця на вінницькому майданчику (18 і 24 у загальному заліку і дипломи ІІІ ступеня Кубку Векуа).

Краща команда ВНТУ ++j+++j у складі Михайла Кренціна, Олександра Восьмушка, і Антона Зубка  посіла 3 місце на вінницькому майданчику (18 у загальному заліку і дипломи ІІІ ступеня Кубку Векуа)

Команда VNTU_No_Chances Олександр Спажев, Юрій Кучевський і Дмитро Милосердов

Переможцями серед школярів стала команда ФМГ №17 Sabre-toothed pariahs у складі Марк Барго, Марина Месюра, Владислав Пішенко (17 місце у загальному заліку і диплом ІІІ ступеня Кубку Векуа).

Нагороди отримує переможець серед школярів — команда ФМГ №17 Sabre-toothed pariahs у складі Марк Барго, Владислав Пішенко і Марина Месюра

Друге місце серед школярів посіла команда schPMG17_WinX у складі Назар Лаврентюк, Михайло Швець і Ольга Беденко.

Команда ФМГ№ 17 Микола Матвійчук, Діана Месюра і Анна Бєлавіна

Команда ФМГ№17 schPMG17_Metamorphoses Патрік Сугак, Максим Шафоростов і Дмитро Чащін

Під час командного туру учасники смакували грузинські кубдарі та напій Тархун.

Харчування учасників під час обох турів забезпечив Всеукраїнський благодійний фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій».

Сторінка прес-центру ВНТУ у Фейсбук