Прес-центр ВНТУ 26.03.2012, 15:46

 

21 березня проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов та директор видавничого центру «Універсум-ВНТУ», кандидат технічних наук Анатолій Власюк взяли участь у зустрічі Першого заступника міністра Міністерства ОНМС України Євгена Суліми з представником видавництва «Ельзевір» в Східній Європі Петром Голкевичем

 

 

«Ельзевір» – найбільше в світі видавництво наукової, технічної та медичної інформаційної продукції і послуг. Співпрацюючи зі світовими науковими спільнотами, «Ельзевір» видає більш ніж 2000 журналів і 1900 книг щорік. Окрім друкарської продукції видавництво пропонує такі інноваційні електронні продукти і ресурси, як ScienceDirect, MD Consult, Scopus, а також бібліографічні і реферативні бази даних в електронному вигляді.

 

Під час зустрічі Євген Суліма зазначив: «Перед Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Президентом України поставлено завдання забезпечити в найближчій перспективі входження провідних український університетів до основних міжнародних рейтингів найкращих університетів. Тому Міністерство зацікавлене в активізації співробітництва з міжнародними організаціями, яке сприятиме входженню вищих навчальних закладів України до світових рейтингів. Ми розуміємо, що для входження українських університетів до найкращих університетів світу актуальним і необхідним є доступ до науковометричних баз даних. Ми зацікавлені у співробітництві з видавництвом «Ельзевір», яке пропонує такий продукт як бази даних Скопус (Scopus). Ми маємо надію, що керівництво видавництва «Ельзевір» поставиться з розумінням до українських університетів та піде назустріч в частині фінансових можливостей України, ураховуючи подальше довгострокове співробітництво».

 

Сьогодні Міністерство готове розглянути механізми фінансування і організаційні та технічні питання підключення до бази даних Скопус (Scopus). Підключення до Скопус дозволить учасникам проекту мати доступ до БД, яка охоплює більше 18 тис. наукових журналів від 5 000 найбільших наукових видавництв, що дозволить: отримувати новітню інформацію за різними напрямами наукових досліджень; мати показники цитованності наукових статей окремого автора або організації, аналіз наукової продуктивності вченого та організації, порівняння якості наукових журналів.

 

За результатами зустрічі прийнято протокольне рішення, в якому учасниками підтримано необхідність підключення до інформаційно-наукової системи бази даних «Ельзевір» шляхом утворення консорціуму за участю українських вищих навчальних закладів. Ректорам вищих навчальних закладів необхідно подати пропозиції щодо входження навчальних закладів до консорціуму.

 

Джерело http://www.mon.gov.ua