Прес-центр ВНТУ 28.03.2017, 15:48

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, що є 1/8 фіналу International Collegiate Programming Contest, відбувся 25 березня у 35 базових університетах держави

Освітній портал ПедПРЕСА

Інформаційний портал «Моя Вінниця»

З кожним роком попит на програмістів стає все більшим і більшим в усьому світі. Ця інтелектуальна та цікава робота приваблює багатьох молодих людей, а IT зацікавлені, щоб поповнити свої ряди розумною і талановитою молоддю. Отже не дивно, що найпопулярнішою міжнародною студентською олімпіадою є саме студентська першість з програмування IСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery) у 41-й раз.

АСМ-ІСРС вимагає від студентів і високопрофесійних навичок у царині математики, алгоритмізації та програмування, і володіння мистецтвом складання у стислі терміни та у стресових умовах змагань різноманітних складних алгоритмів, і вміння злагоджено та узгоджено працювати у команді. Адже кожній команді з трьох студентів надається лише один комп’ютер, що вимагає від студентів надзвичайно узгодженої командної роботи.

Такі умови, тільки ще набагато складніші мають місце під час роботи програмістів над різноманітними програмними проектами.

Команди повинні за 5 годин написати оптимізовані за часом та використовуваними обсягами пам’яті програми розв’язання 10 – 15 задач різного рівня складності. Команда - переможець повинна розв’язати максимальну кількість задач за міні­мальний час. Кількість спроб здати задачу не обмежується, але кожна невдала спроба додає до загального часу 20 штрафних хвилин.

Першим кроком до першості світу в 2017 році став перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади, що відбувся 25 березня у статусі 1/8 фіналу першості світу у 35 базових університетах усіх обласних центрів України.

Загалом в Україні у цій олімпіаді, координованої директором півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, відмінником освіти України, професором кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, Володимиром Месюрою, змагалися близько 800 команд по 3 учасника.

Варто зазначити, що на старт першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування по всьому світу виходить понад 300 000 команд.

Загалом, команди ВНТУ вже тричі пробивалися до фіналу, де входили у 50 кращих команд світу (з 300 000 на старті).

А у 2022 році право проводити фінал першості світу отримала Україна (перед цим він проходитиме у США (2017), Китаї (2018), Австралії (2019), США (2020) та Росії (2021).

І хоча фінал планується проводити у Києві, базовим університетом з його організації буде саме ВНТУ, який має позитивний досвід проведення у Вінниці вже п’яти півфіналів першості світу по південно-східній Європі.

І саме ВНТУ є організатором Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, яка за кількістю учасників займає друге місце у Європі, а за результатами виступу у світовому фіналі Україна посідає третє місце у Європі.

Високий рівень проведення ВНТУ національної олімпіади і світових півфіналів і стали головним чинником прийняття рішення про проведення фіналу саме в Україні.

Враховуючи шалену популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь у цьому році, як і у минулому, у Вінницькій області було організовано два базових майданчики – на основі ВНТУ (керував координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командноїолімпіади по Вінницькій області, відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк) та на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ) (керувавкоординатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування по Вінницькій областідоцент кафедри математики та інформатики ВДПУ Олександр Жмурко).

На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 67 команд:

з ВНТУ – 52 команди, Донецького НУ ім. Василя Стуса (ДонНУ) – 7 команд, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій (ВК НУХТ) – 3 команди, Вінницького технічного коледжу (ВТК) – 2 команди та поза конкурсом з фізико-математичної гімназії № 17 (ФМГ №17) – 3 команди. За кількістю команд майданчик Вінницького політеху зайняв 1-е місце по Україні, а сам цей виш, виставивши на змагання 52 команди, також став першим за цим показником в Україні.

Учасникам змагання було запропоновано 14 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у своїй ваговій категорії класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам, студентам коледжів та школярам.

Світлини з олімпіади можна подивитись у фотогалереї ВНТУ

All-Ukrainian Collegiate Programming Contest - 1/8 Олімпіади з програмування_ відкриття

All-Ukrainian Collegiate Programming Contest - 1/8 Олімпіади з програмування - основний тур

All-Ukrainian Collegiate Programming Contest - 1/8 Олімпіади з програмування - нагородження

Призери олімпіади по Вінницькій області (по групі технічних університетів)

Перше місце виборола команда з ВНТУ VNTU_Destructor у складі Богдана Стахова, Петра Гаврилюка, Олега Яворовича (тренер – Вікторія Войтко)

VNTU_Destructor: Сергій Павлов (проректор ВНТУ з наукової роботи, Голова оргкомітету) Петро Гаврилюк, Олег Яворович, Вікторія Войтко (тренер), Сергій Ковтуненко (Senior java developer компанії Exadel),Ігор Арсенюк (координатор олімпіади по Вінницькій області), Володимир Месюра (координатор олімпіади по Україні)

Два других місця у команд політеху VNTU_TreeS у складі студентів Євгена Щербіни, Юрія Шмерчука, Олександра Спажева (тренер – Володимир Месюра) та VNTU_[figTree] у складі Олексія Кавки, Андрія Андрєєва, Михайла Нікольського (тренер – Вікторія Войтко)

VNTU_TreeS: Євген Щербіна, Олександр Спажев, Юрій Шмерчук, Володимир Месюра (тренер)

VNTU_[figTree]: Олексій Кавка, Андрій Андрєєв, Вікторія Войтко (тренер)

Три третіх місця у команд з ВНТУ – VNTU_RED у складі Сергія Мазурка, Сергія Чарікова, Михайла Ковбасюка (тренер – Вікторія Войтко), ДонНУ – DonNU_Fearlessу складі Ярослава Ісаєнкова, Максима Бацінко та Михайла Кацана (тренер – Антон Парамонов) та ВНТУ – VNTU_LanguageTriangleу складі Костянтина Костюка, Леоніда Кузнєцова, Романа Іванова (тренер – Вікторія Войтко).

VNTU_RED: Сергій Чаріков, Сергій Мазурок, Вікторія Войтко (тренер), Михайло Ковбасюк

ДонНУ – DonNU_Fearless: Михайло Кацан, Максим Бацінко, Ярослав Ісаєнков

VNTU_LanguageTriangle: Костянтин Костюк, Леонід Кузнєцов, Вікторія Войтко (тренер)

У групі коледжів по Вінницькій області перше місце виборола команда з ВК НУХТ VC NUFT_OK1_2017 у складі Олексія Носова, Максима Скоцького, Едуарда Бабецького (тренер – Руслан Тичук); друге місце по Вінницькій області у команди з ВТК VTC_FrenchTVВолодимира Брюханова, Володимира Петрова, Владислава Побережця (тренер: Олена Закернична); третє місце дісталося команді з ВК НУХТ VC NUFT_OK_2_2017 у складі Олександра Бабія, Романа Мельниченка, Михайла Лаврова (тренер – Руслан Тичук); четверте місце у команди з ВТК VTC_Smesharikiу складі Максима Чернати, Павла Зорі, Олександра Бєлова (тренер: Олена Закернична).

VC NUFT_OK1_2017: Руслан Тичук (тренер), Максим Скоцький, Сергій Ковтуненко (Senior java developer компанії Exadel), Едуард Бабецький

VTC_FrenchTV: Олена Закернична (тренер), Володимир Петров, Владислав Побережець

VC NUFT_OK_2_2017: Руслан Тичук (тренер), Сергій Ковтуненко (Senior java developer компанії Exadel),  Михайло Лавров, Олександр Бабій, Роман Мельниченко.

У шкільній групі перше місце по Вінницькій області (та абсолютне друге місце по Вінницькій області) виборола команда школярів з ФМГ №17 VFMG17_VinCats у складі Матвія Стреченя, Марії Щербіни та Віти Меловщук (тренер – Юрій Пасіхов), друге місце дісталося також команді з ФМГ №17 VFMG17_10klas у складі Павла Пустовєтова, Олександра Боднара та Костянтина Цимбала (тренер – Григорій Непомнящий), третє місце здобула команда ВТЛ VTL_IST-team у складі Анатолія Савченка, Івана Томчука, Дениса Іваненка (тренер – Ніна Єфременюк).

VFMG17_VinCats: Марія Щербіна, Матвій Стречень, Віта Меловщук

Святковий настрій та море позитиву подарували учасникам олімпіади спонсори: компанія «Exadel Inc», яка нагородила дуже гарними призами кожного учасника та тренера з шести кращих команд по Вінницькій області, а також учасників кращої по Вінницькій області команди школярівта її тренера; компанія «SetecoreUkraine», яка організувала харчування учасників, тренерів та організаторів олімпіади; іноземне підприємство «Кока-Кола Беверіджиз Україна», яке надало газований напій Coca-Colaдля учасників, тренерів та організаторів олімпіади; Благодійний фонд «Всеукраїнський благодійний фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій», який надав призи для перших двох по Вінницькій області команди студентів коледжу.

Інформаційні спонсори олімпіади: газета 33 КАНАЛ, газета "Освіта Вінниччини", Газета РІА та 20 хвилин ­­– Генеральний медіа партнер, Телеканал Віта, Філія публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Вінницька регіональна дирекція «ВІНТЕРА»

Оргкомітет олімпіади висловлює велику подяку спонсорам олімпіади, які перетворили змагання на урочисту подію та подарували усім святковий настрій!

Ігор АРСЕНЮК, координатор олімпіади по Вінницькій області – доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України,

Володимир МЕСЮРА, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування – професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України, директор півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі