Прес-центр ВНТУ 03.02.2011, 23:55

Національне мистецьке різноманіття Європи, Азії, Африки і Латинської Америки феєрично поєдналось у День міжнародного співтовариства і єдності, який традиційно відзначає інтернаціональне студентство нашого університету

 

Національне мистецьке різноманіття Європи, Азії, Африки і Латинської Америки феєрично поєдналось у День міжнародного співтовариства і єдності, який традиційно відзначає  інтернаціональне студентство нашого університету.

 

Цьогоріч найактивнішими у сценічному дійстві виявились студенти Туркменістану, Туреччини, Китаю, Еквадору, Сенегалу, Камеруну та Анголи.
На значущості і небуденності події наголосив ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко. Він побажав гарного настрою не лише у свято, а й у повсякденні. І успіхів у нелегкій праці — у навчанні. Адміністрація ж вишу студентам усіляко сприятиме.
До свята долучилися й вихованці медичного університету, які палко підтримували своїх земляків.
Перша країна, з якої розпочалася віртуальна подорож світом — Туркменістан. Про свою рідну землю розповідав слухач підготовчого відділення Заман Язмурадов.
Елмахті Ердінч проникливо читав турецькою «Бариш Естер» («Свобода») — поезію, яка перегукується з палким словом Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса.
На заході Африки на узбережжі Атлантичного океану розмістився Сенегал. Слухачі підготовчого відділення Гора Фалл, Омар Хотаб, Кама Мустафа, Бамба Соу розповідали про свою батьківщину.
Загадкова і найчисельніша країна світу — Китай. Про нього оповідали другокурсниці Інституту менеджменту Цю Шуан та Чжао Ює. А слухач підготовчого відділення Лю Сюй співав. Звісно, про те, що для юних найактуальніше — про любов: «Ти королева мого кохання». Ду Цзюань, слухачка підготовчого відділення, танцювала — національний китайський танець з елементами джазу.
Назва їхньої країни іспанською значить «екватор». Тож, Еквадор! Країна, яка захоплює «Макареною», «Ломбадою», «Сальсою». Танець «Бомбас» еквадорські студенти виконали під живий акомпанемент — гітаристи Рохас Роблес Хавєр (5-й курс Інститут ІТКІ), Хаян Фуентес  та Андреас Муньйос (підготовче відділення). А «Танець карликів» показали старшокурсники Едуардо Торес, Андрес Утрерас, Хорхе Каріло Бенітес, Крістансен Рохас Стівф  Александер.
І знову повертаємось під палаюче сонце Африки – Камерун. Слайди Камеруна представляє Бема Франк Крістіан, студент Інституту РТЗП.
Про Анголу четвертокурсник Інституту ІТКІ Жорже Макая може розповідати безкінечно. До того ж вишуканою українською мовою, пересипаючи оповідь дотепними жартами. А його земляки показують національні хореографічні особливості. Дівчата виконують жіночий танець «МАЄЄ» — він доречний, коли ангольці збираються на вечерю, а потім, підкріпившись, танцюють навколо вогнища. «Семба» — традиційний ангольський танець, романтичний і проникливий для шановних дорослих людей Анголи. «Кудуру» — популярний запальний танок молодих ангольців.
Найбільший фурор і шквал оплесків у залі викликали cfvt запальні виступи африканських студентів з Камеруну та Анголи.

Насамкінець зауважимо, що ВНТУ уже понад три десятиліття готує фахівців для 70 країн планети.
ВНТУ один з небагатьох університетів України, який навчає іноземців лише державною мовою.
Нині у нашому виші контингент іноземних студентів становить понад 400 осіб. Найбільші представництва мають земляцтва Еквадору, Китаю, Азербайджану, Камеруну, Анголи.
У новорічно-різдвяні святки іноземні студенти нашого університету разом з українськими ровесниками активно колядували і щедрували. Відео сюжети про це показували телекомпанії «ВІТА» та «5-й канал».