Прес-центр ВНТУ 13.04.2012, 12:45

Він став міжконтинентальним. Юні учасники із Чилі, Індонезії, В’єтнаму, США, Ірану, Великобританії, Канади, Нової Зеландії, Індії, Китаю, Португалії, Чехії, Польщі, Казахстану, Молдови, Білорусі, Росії, України подали на нього 900 робіт. Оскільки конкурс набув таких масштабів, то справді давно варт змінити його емблему — котик має йти не зеленою галявиною, а уже Земною кулею!

Вперше роботи приймались автоматизовано — з використанням програми, на яку вчені ВНТУ отримали авторське право на твір. Майже 30 тисяч відвідувачів побувало цьогоріч на сайті конкурсу.

Стартував конкурс у нашому університеті 10 років тому — стараннями доктора технічних наук, професора Олександра Романюка, першого проректора ВНТУ. І нині він є головною рушійною силою цих престижних міжнародних творчих змагань молоді.

— Наша Вінниця знову стає столицею — цього разу столицею з комп’ютерної графіки і анімації. У нашому університеті зокрема є багато вчених, які глибоко й ґрунтовно займаються комп’ютерною графікою — захищають кандидатські і докторські дисертації з цього напряму. — Розповідає Олександр Никифорович. — Особливість конкурсу: він орієнтований не на відмінників, а на талановитих. Щодо тем теж немає обмежень, окрім тих, що порушують усталені моральні норми. Завдяки конкурсу багато хто з його юних учасників визначився стосовно вибору майбутнього фаху, тепер працюють дизайнерами, на телебаченні. Та все ж основне завдання цих творчих інтелектуальних змагань — дати змогу юним талантам спробувати себе і оцінити рівень своїх знань і вмінь порівняно з однолітками. Цей конкурс зорієнтував чималу когорту старшокласників стати студентом саме нашого ВНТУ.

В’ячеслав Мальований перемагав у конкурсі із Web-дизайну і як школяр, і як студент нашого університету. Викладачі, запримітивши юний талант, додали своєї уваги і педагогічної майстерності, тож, уже другокурсником В’ячеслав став переможцем кількох престижних міжнародних конкурсів. Електронну екскурсію нашим університетом, яку можна переглянути у відеоархіві на сайті ВНТУ, створив теж Славко.

Веб-дизайн та комп'ютерна графіка поєднує традиційне мистецтво з технічними навичками. Веб-дизайнер не лише розробник, а й художник, що розуміє значення зображення та інших візуальних елементів, і те, як вони впливають на відвідувача сайту. Отож, конкурсанти мають володіти і новітніми інформаційними технологіями, і мистецькими навичками. Від фахівців з веб-дизайну та комп'ютерної графіки залежить створення віртуального оточення, що значно спрощує взаємодію людини з комп'ютером. Саме вони забезпечують новий рівень інформаційного сприйняття дійсності.

40 суддів з різних країн оцінюють майстерність конкурсантів, перевіряючи роботи в on-line режимі і визначаючи переможців у 9 номінаціях: інформаційне наповнення, графічна реалізація, програмна реалізація, 2D растрова графіка, 2D векторна графіка, ЗD-графіка, GIF-анімація, Flash-анімація, ЗD-анімація. Для підтвердження достовірності учасники надсилали окрім свого твору ще й додаткові матеріали, які підтверджують їхнє авторство. Приміром, для тривимірної графіки — це скелетні моделі. Аби забезпечити об’єктивність, найвища і найнижча оцінки суддів вилучатимуться, а за іншими знаходитимуть середній бал.

Судді стверджують, що рівень майстерності учасників нині дивує. Вражаюче сильні роботи отримані у 3D-графіці, котра є найреалістичнішою. А також з комп’ютерної анімації — більшість з них озвучені і є невеликими мультфільмами.

Приязно налаштовуючись на світ, наш конкурс із Web-дизайну відзначає різні категорії своїх учасників. Торік наймолодший учасник — багатообіцяючий GIF-аніматор отримав у подарунок супутникову антену, що куди більша за розміром, аніж він сам.

Три найперспективніших учасники традиційно відзначаються і серед сільської молоді. До речі, зумисне для них у нашому виші організовувались тренінги, радо надавали консультації і дистанційно.

Три кращі роботи обираються і серед тих учасників конкурсу, які навчаються в системі профтехосвіти. Врешті більшість спонсорів конкурсу — успішні випускники нашого техуніверситету:

Ph. D. Рамі Ребхі Хамді, генеральний директор і голова правління компанії TECHNO, випускник нашого вишу 1991-го року;

Андрій Іванов, директор Вінницького будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр», ВНТУ закінчив у 1998 році;

Сергій Лужецький, директор фірми «Інформаційні Технології РІА»;

Анатолій Шостацький, директор компанії «Ріо-трейд»;

Роман Варшавський, директор компанії ВеstНоsting, Роман був переможцем першого конкурсу з веб-дизайну, і саме та перемога визначила його сферу діяльності — його фірма працює з інтернет-технологіями;

Анатолій Шакула, директор фірми «Інтехсервіс-В»;

Владислав Гребінський, директор фірми «Арго»;

Валентина Симененко, керівник Вінницького відділення фірми «Пронет».

Для проведення конкурсу, аби скоординувати організаційні і фінансові можливості, неполітичні організації регіону — державні і комерційні, об’єдналися в соціальний кластер. Отож, якщо сусідня Хмельниччина вирізняється промисловими кластерами, Вінниччина має потужний соціальний кластер. Його учасники відображені на сайті конкурсу.

А на основі фонду Розвитку муніципальних реформ в регіоні створено й науково-освітній кластер. Саме цей кластер активно підтримує інтелектуальні змагання талановитої юні — напівфінал першості світу з програмування (торік у жовтні проходив у ВНТУ), конкурс із Web-дизайну, Всеукраїнську комплексну олімпіаду з математики, фізики й інформатики «Турнір чемпіонів».

Серед меценатів конкурсу і всесвітньо відома фірма Adobe System. Активно підтримують ці змагання також приватні меценати — Богдан Платовський, Сергій Кудлаєнко. Нині до них приєдналася SoftUkraine з бажанням бути інформаційними спонсорами.

Окрім нашого університету організаторами конкурсу є управління у справах сім'ї та молоді ОДА, обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, Вінницький міський палац дітей та юнацтва, Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Вінниччини, Західно-Казахстанський інженерно-технологічний університет.