Голосування
ГРАНТИ ВІД ОЛЕКСАНДРА ДОМБРОВСЬКОГО
Якщо торік його персональні гранти отримали троє найініціативніших студентів ВНТУ, то цього разу їх кількість зросла до 10-ти. Номінацій теж стало більше — сім
Випускник ВНТУ, кандидат економічних наук, нині – директор Інституту глобальних трансформацій Олександр Домбровський переконаний, що саме в його alma-mater сконцентрований високий інтелектуальний потенціал. І прагне довести молоді: в Україні цінується освіта, фаховий рівень і науковий пошук.
— Світ дуже динамічно змінюється, трансформується, і нині уже не нафта, не газ, не економіка в повному сенсі цього слова є вирішальною. На перші ролі виходить інтелект, hi-tech, high technology. І саме такі інституції, як наш Вінницький національний технічний університет, є на самому вістрі науково-технічного прогресу, що змінює сьогодні світ. Мені приємно бути у своєму університеті. Гранти вручатиму молодим перспективним людям, які ще тільки шукають своє місце у цій фундаментальній галузі — в науці.
Сертифікати на отримання грантів здобули: у номінації «Ідея» магістрант Ігор Дудатьєв, за лідерські якості нагороджено студента Ігоря Бойка, у номінації «Успіх» Віталія Зянька, за кращі розробки на тему екології людини та довкілля нагороду отримала Марина Турчин, за найкращий науково-технічний проект з енергозбереження нагороджено Руслану Данильчук та Олексія Парфілова. Відзначено також дві кращі академічні групи серед старших та молодших курсів. А за перемогу в низці конкурсів та олімпіад грантами відзначено В’ячеслава Мальованого та Олексія Стаха.
Команда «VNTU wRabbits» (це Олексій Стах, Сергій Швець та Михайло Гранік) нещодавно брала участь у Харківській відкритій міжнародній школі з програмування. Фінансово їхню поїздку також підтримував Олександр Домбровський.
Бажання юних вчитися і займатися науковими дослідженнями слід заохочувати матеріальною стимуляцією — переконаний меценат:
— Є ціла низка проектів, якими ми опікуємось вже давно, нині активно започатковуємо й нові. Долучаємось до проведення Х Міжнародного конкурсу з WEB-дизайну та комп’ютерної графіки, який проводить ВНТУ, вже 19 років на базі фізико-математичної гімназії №17 відбувається Всеукраїнська комплексна олімпіада з математики, фізики та інформатики «Турнір чемпіонів». Крім того, братимемо участь у проведенні восени цього року у Вінницькому національному технічному університеті півфіналу першості світу зі студентського програмування. Дуже хотілося б, аби і фінал цієї першості теж приймав ВНТУ, Вінниця, адже це дуже знакова подія в галузі ІТ-технологій. Тому ми все зробимо, щоб півфінал пройшов на найвищому рівні, – наголосив Олександр Домбровський.
Підтримуючи розвиток української науки, за словами Олександра Домбровського, не варто забувати про адаптацію вітчизняної системи вищої освіти до потреб і викликів сьогодення. Адже змінюється світ, змінюється економіка і щораз життя ставить нові вимоги до фахівців.
— Молодь повинна бути готовою до викликів, – каже Олександр Домбровський. – Сьогодні будь-яка країна, яка здатна сконцентрувати інтелект, використати його на благо рідної країни, матиме кращу перспективу. У нас гарна система середньої освіти, гарна система вищої освіти, хто б її як не критикував, і дуже талановиті діти. Але після отримання диплому треба вирішити, де їм працювати. Як правило, їх забирають поляки, інші країни Європи, навіть, японські університети відбирають в Україні студентів на навчання наступним з працевлаштуванням в Японії. Спостерігається дуже серйозна інтелектуальна конкуренція, тож, ми повинні боротися, створювати систему, щоб наших дітей захистити, дати їм можливість, знання для нормальної роботи в рідній Україні.
До речі, фундамент принципово нових освітніх проектів, спрямованих саме на те, аби удосконалити отримані у вишах знання та отримати практичні навики роботи, на Вінниччині нині закладає Бізнес-школа, створена з ініціативи Олександра Домбровського за співпраці з Міжнародним Інститутом Менеджменту.
— Хочу подякувати своїм викладачам, які дають великий інтелектуальний заряд своїм вихованцям. Наш ВНТУ є одним із найкращих університетів держави! — Резюмував меценат.
СКРИНЬКА ДОВІРИ
Шановні студенти та співробітники!
У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.
Детальніше...