Прес-центр ВНТУ 16.10.2012, 18:11

 

Цього року південно-східний європейський півфінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС вдруге проходив у мультисайтовому режимі в двох університетах — Бухарестському технічному університеті (Румунія) і в нашому ВНТУ. Півфінал відбувався водночас на одному й тому ж наборі завдань із загальним табло

 

 

 

Юні учасники цього міждержавного турніру є головною силою, яка рухає інформаційне суспільство. «Це хлопці, які можуть змінити, які бажають змінити, які здатні змінити, які змінять наш світ на краще» — так каже Білл Поучер, директор першості світу АСМ з програмування, професор університету Бейлора (Техас, США).

 

З усіх якостей саме креативність є найзатребуванішою. Участь у таких змаганнях є фантастичним стартом для кар’єри. Переможців змагань зі спортивного програмування охоче беруть до себе провідні світові фірми.

 

Щойно отримав запрошення працювати у США випускник бакалаврату нашого вишу Ігор Сугак. Закінчивши чотири курси ВНТУ, хлопець поїхав до заокеанської наддержави.

 

Минулорічний випускник ВНТУ Віталій Невідомий теж нині працює у США — в головному офісі Google (Сан-Франциско, США). Віталіїв колега по команді Олексій Стах тепер теж у США — він співробітник Microsoft.

 

Випускники попередніх років Богдан Власюк — програміст Google у Цюріху (Швейцарія), Павло Коржик у Сіднеї (Австралія) в іншому офісі цієї фірми, також розробляє програмне забезпечення. Дмитро Коржик навчається в аспірантурі університету Дюка в США.

 

Представник платинового спонсора світового навпівфіналу чемпіонату світу з програмування — компанії Facebook, Остап Коркуна:

 

— Кілька років тому я сам був учасником такої ж олімпіади. Хвилювався, не міг ні про що інше думати, лише про турнір, про задачі. Не усі стали переможцями. Але не менш значущим є досвід, який усі учасники тут здобули, адже змагалися з найкращими, найсильнішими. Це дуже важливо — запам’ятовувати не тільки свої перемоги, а й свої помилки. Саме вони нас навчають бути досконалішими.

 

— Проведення світового півфіналу з програмування саме у нашому університеті не є випадковим, адже наш ВНТУ 10 років поспіль проводить всеукраїнські змагання з програмування серед студентів. ВНТУ входить до четвірки найкращих технічних вишів держави. А за рейтингом ТОП-кодер до 50 кращих університетів світу. — Говорить перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Романюк. — Півфінал студентської першості в Україні — свято студентського інтелекту. Нині інформаційні технології є рушійною силою розвитку суспільства, саме тому учасники цих змагань безумовно є найкращими представниками студентства.

 

Тренер турецької команди Ізмаїл Алі:

 

— Такі змагання є дуже значимими для студентів, які хочуть досягти вершин у програмуванні. Це чудова можливість заприязнитися з програмістами з інших країн, запозичити досвід. Ми вдячні Вінницькому технічному університету і особисто професору Володимиру Месюрі, що така прекрасна подія відбулася у Вінниці. Вдячні за чудову організацію змагань!

 

— Ми приїхали із Шуменського університету імені святого єпископа Костянтина Преславського. Решта болгарських команд змагалася у Бухаресті. Ми вирішили приїхати в Україну до Вінниці. І раді своїм вибором — нам у вашому університеті дуже сподобалось. — Ділиться враженнями тренер команди Trakia United Бісерка Йовчева. — Усі хлопці моєї команди студенти четвертого курсу. На жаль, будучи школярами, вони не займались програмуванням. Більшість українських студентів-програмістів мають такий шкільний досвід. Тому вони для нас є дуже сильними суперниками.

 

— Сьогодні над Вінниччиною засяяло справжнє сузір’я. Сузір’я кращих програмістів України і південно-східної Європи. В останні роки українські команди показують дуже високі результати, адже маємо потужну підтримку і міністерства освіти, і спонсорів. В Україні ми уже створили спільноту висококласних програмістів. Ми дуже хотіли б поширити досвід на усю південно-східну Європу. — Говорить директор українського сайту півфіналу першості світу АСМ-ІСРС південно-східного регіону професор Володимир Месюра. Це наймасовіша студентська олімпіада в світі. Структурно вона проводиться у шести суперрегіонах. Для українських студентів-програмістів це уже третій етап змагань, адже наш відкритий фінал всеукраїнської олімпіади з програмування отримав статус напівфіналу першості світу. В олімпіаді завдання оптимізаційні: 10-15 задач, для розв’язання яких потрібна дуже потужна математика і знання тонкощів програмування. Для програміста дуже важливим є уміння працювати в команді. Але цьому не навчають університети. А ось тут команда з трьох студентів і один комп’ютер — учасники мають налагоджувати співдію в команді і водночас витримувати конкуренцію з іншими командами. За 5 годин повинні розв’язати 11 задач. Переможе команда, яка швидше напише програми, що розв’яжуть найбільшу кількість задач.

 

Тренер команди USMTeam Державного університету Молдови (Кишинеу) Михаіл Кройтор зауважив: «Я впевнений, що команда-переможець змагається саме у Вінниці, на українському сайті, а не за тисячу кілометрів».

 

Слова пана Михаіла виявились пророчими.

 

Детальніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

ФОТОРЕПОРТАЖ ПОДІЇ ТУТ і  ТУТ